Lékárenský byznys
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:31 pm    Předmět: Lékárenský byznys Citovat

přesunuto:


Je to tak - v lékárnách se točí velké peníze Very Happy Co já tam nechala za šampony a různé vitamíny a potravinové doplňky v dobré víře , že tohle už bude opravdu to pravé - a zázrak se nekonal. Pak zjistíš, že kopřivový odvar a olivový olej pomůžou mnohem víc. Nezatracuji úplně všechno, ale polovina zboží v lékárnách (myslím volně prodejných) a možná i víc, slibuje něco, co není pravda a my důvěřivci jim to zobem z ruky.Naštěstí už jsem odolná vůči reklamě a neutrácím za nesmysly(jenom trochu Twisted Evil ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:47 pm    Předmět: Citovat

Jedna moje kamarádka je lékárnice, a říká, že spousta různých módních přípravků, na které jsou reklamy, a stojí to stovky a tisíce, obsahuje úplně stejné účinné látky, jako jiné přípravky, které stojí zlomek té ceny. Že to třeba i říká lidem, kteří si pro nějakou tu reklamou protěžovanou věc přijdou - tohle stojí tři stovky a tady máte to samé od jiného výrobce za padesát korun...A někteří ti lidé jí to nevěří a radši si koupí to drahé, přece je na to reklama Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Jedna moje kamarádka je lékárnice, a říká, že spousta různých módních přípravků, na které jsou reklamy, a stojí to stovky a tisíce, obsahuje úplně stejné účinné látky, jako jiné přípravky, které stojí zlomek té ceny. Že to třeba i říká lidem, kteří si pro nějakou tu reklamou protěžovanou věc přijdou - tohle stojí tři stovky a tady máte to samé od jiného výrobce za padesát korun...A někteří ti lidé jí to nevěří a radši si koupí to drahé, přece je na to reklama Wink


No ono dobré zboží tu reklamu zas až tak nepotřebuje...to si dělá reklamu jaksi samo tím, že ho lidi kupují a jsou s ním spokojeni Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 8:59 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Jedna moje kamarádka je lékárnice, a říká, že spousta různých módních přípravků, na které jsou reklamy, a stojí to stovky a tisíce, obsahuje úplně stejné účinné látky, jako jiné přípravky, které stojí zlomek té ceny. Že to třeba i říká lidem, kteří si pro nějakou tu reklamou protěžovanou věc přijdou - tohle stojí tři stovky a tady máte to samé od jiného výrobce za padesát korun...A někteří ti lidé jí to nevěří a radši si koupí to drahé, přece je na to reklama Wink


Hm... To je ta Tvoje kamoska asi svetla vyjimka, me vetsinou v lekaren nuti tu nejdrazsi vec na sklade:-) a ja z nich musim postupne tahat, jestli neexistuje nejaka levnejsi alternativa....
Ale verim, ze reklama na lidi ucinkuje:) Viz Cesky sen:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 9:04 am    Předmět: Citovat

citace:
No ono dobré zboží tu reklamu zas až tak nepotřebuje...to si dělá reklamu jaksi samo tím, že ho lidi kupují a jsou s ním spokojeni Smile


Přesně, tak to si také myslím!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Hm... To je ta Tvoje kamoska asi svetla vyjimka, me vetsinou v lekaren nuti tu nejdrazsi vec na sklade:-) a ja z nich musim postupne tahat, jestli neexistuje nejaka levnejsi alternativa....
Ale verim, ze reklama na lidi ucinkuje:) Viz Cesky sen:)


Já mám tu samou zkušenost, jdu do lékármy pro obyčejný vitamín C a hned mám na pultě vyrovnané další variaty cečka , několikrát dražší ( a prý 100% účinější). To si pak připadám jak zlá macecha, které je líto dát za vitamíny pro děti víc peněz. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po únor 26, 2007 7:56 pm    Předmět: Citovat

Já než něco koupím, tak se nejdřív řádně poinformuji na netu, co v tom je a zda to zabírá. Velmi ráda se dívám do diskusí, protože tam bývá většinou pohled těch, kdo to už měli, reklamou nezkreslený. Smile
Návrat nahoru
Kornélie
161-320
161-320


Založen: 13.12.2008
Příspěvky: 293

PříspěvekZaslal: ne prosinec 14, 2008 11:25 am    Předmět: Citovat

O farmaceutickém bysnyse a nejen o něm hezky referuje kniha Hormonální podvod na ženách - je to sice o hormonální substituční terapii pro období menopauzy, ale zajímavé i pro mladší ročníky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
silvi11
41-80
41-80


Založen: 7.2.2009
Příspěvky: 69

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 8:43 am    Předmět: Citovat

k tomu mozem povedat len jedno,vitaminy a podobne veci z lekarne su len vyhodene peniaze a takisto neme v laske ani lekarov ,vsetko to je len zdravotnicky byznis,boli niekde prieskumy kde lekari strajkovali a neordinovali,tak sa lepsilo ludom zdravie o nejake tie percenta,nie nadarmo sa vzdy hovorilo,raz chod k doktorovi a budes tam chodit stale.ja som nebola uz par rokov chora a liecim vsetko len prirodnymi prostriedkami.cela rodina okolo mna kaslala a vzdychala a ja nic,ale mna nikto nepocuva a neveri mi ,ked hovorim ze to z lekarne ti nepomoze a len uskodi,kazdy letak si pozrite kolko to ma neziaducych ucinkov.samozrejme kto ma vazne problemy treba ist.ale napr.moj otec zomrel prednedavnom na leukemiu a co s nim ta chemoterapia robila..nemozem na to ani mysliet,je to strasne!a bol prieskom,ze kolko lekarov by podstupilo chemoterapiu osobne,tak takmer ani jeden!!takze co teda??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 08, 2009 11:01 am    Předmět: Citovat

Ono asi jak která lékárna. nevím o tom , že by se u nás vnucuvalo to nejdražší, Spíše naopak. Ale komu není rady , tomu není pomoci... Když zákazník trvá na nejdražší variantě nebudou ho přece nutit.

Pak je tu věc druhá, a to sou vlastní zkušenosti (osobní či rodinné), a to už nemusí nabízet ten nejdražší lék, ale ani zrovna ten nejlevnější... ale to je na dlouhé vyprávění.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.