jak smýt olejový zábal z vlasů ??
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 10:37 am    Předmět: jak smýt olejový zábal z vlasů ?? Citovat

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli máte nějaký tip jak EFEKTIVNĚ ale "přírodně" smýt z vlasů olejovou masku na vlasy? (Normálně používám přírodní ručně dělaný tuhý šampon - takové "mýdlo" a pak oplach octovou vodou. Ale když si udělám olej. zábal, tak ten olej nejde tuhým šamponem, sodou ani láv. zemí smýt - musím pak použít obyč. "chemický" šampon (což mi přijde dost barbarské, když se o vlásky starám co nejpřírodněji). Poradíte mi prosím? Moc děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 10:54 am    Předmět: Citovat

Pokud olej vlasum prospuva, vsakne se a neni nutne ho z vlasu dostavat nasilim. Zvolila bych bud mene oleje, nebo uplne neco jineho. Pokud se nevsakne, je tam vlastne zbytecne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 11:06 am    Předmět: Citovat

Já mám vlasy jemné a u kořínků se mi mastí (musím je mýt co 2. den), takže konečky jsou trošku sušší- začala jsem na ně dávat olej. zábal - po něm se mi zdají lepší, hebčí....ale možná, že toho oleje davám moc.... Sad zkusím ho dávat míň.... Smile Děkuji za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 11:11 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že doma dělané šampony (jako třeba vejcomedový) olej většinou nestáhnou: a podle mých zkušeností na to byla lávovka taky krátká...

Je ale řada značek šamponů (Alverde, Altera, Urterkram, Lavera, případně i třeba Desert Essence či O´right), které razí poměrně přírodní cestu a obsahují minimum chemie. A s těmi to většinou jde bez problémů..

Jinak jak psala Wensdy: když je množství oleje na vlasech přiměřené, i problém s vymýváním je menší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Keyt
161-320
161-320


Založen: 14.1.2013
Příspěvky: 273

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 11:12 am    Předmět: Citovat

Mně to tuhým šamponem šlo, akorát jsem musela šamponovat několikrát a nechat chvíli na vlasech... To stejné zvládl koncentrovanější roztok sody a pár minut působení. Nedávno jsem schválně zkusila umýt olej práškem z mýdlových ořechů (aritha), šlo to, ale také po několika aplikacích, takže jsem ho spotřebovala docela hodně.
Ještě by mohlo pomoc přimíchání octa nebo citronu do lávové země (teda byl to anglický článek a přesně to tam bylo uvedeno "bentonite clay", ale účinky by měly být podobné, tak za pokus to stojí).
Jednou jsem si dělala hořčičnou masku na podporu růstu se skořicí a olejem, ještě jsem na pokožce měla před tím aplikovaný ricinový olej a po smytí sice vlasy nebyly úplně čisté, ale moc oleje tam už nezbylo, možná by se se skořičí (případně mletou hořčicí) dalo také experimentovat, já osobně se na to teda chystám, tak kdyžtak někdy poreferuji, ale to je jen nápad. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 12:43 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuji za uzitecne tipy! Smile .. vceraj sem prave mela na hlave horcicovou masku (i kdyz nevim proc nezahrivala-a to sem davala 2 PL cukru..priste zkusim pridat prave tu skorici) a na zbyytek vlasu jsem dala olejovy zabal (oliv. a makadamiovy olej+citr. stavu+ EO levandule a ylang ylang)... když jsem vlasy umyla od prebytu oleje tak po uschnuti jsou moc prijemne na omak...Smile jen teda musim zkusit nejaky váš tip abych doladila do umyvani Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 2:35 pm    Předmět: Citovat

Na skorici bacha, ta dokaze fakt pekne zatopit, s tou bych spis setrila Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: út leden 07, 2014 2:40 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za radu. Dám ji jen špetku Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pegi
8-20
8-20


Založen: 6.1.2014
Příspěvky: 14

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 7:18 am    Předmět: Citovat

Ahojte, tak jsem včera večer opět dělala vlas. zábal - na pokožku hlavy jsem dala hořčicivou masku se špetkou skořice a mlet. zázvoru a do délek jsem vetřela trochu bambuckého másla s hroznovým olejem- nechala 25min, umyla 2x kašičkou ze sody, 1x vlasovým mýdlem, napatlala Methi (piskavici) počkala cca 3 min - smyla - opláchla octovou vodou - propláchla vodou Very Happy
Závěr: vlásky byly po uschnutí nadýchné a žádná mastnota po použitých olejích Smile
Jediné co mě trochu vrtá hlavou - ta hořčičná maska mi furt nechce nějak zahřívat... (dávám 1,5 PL cukru, po zaigelitování prohřeju trochu fénem a zabalím do ručníku) - nevíte kde dělám chybu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
melissa
321-600
321-600


Založen: 18.10.2013
Příspěvky: 424

PříspěvekZaslal: po leden 13, 2014 1:40 pm    Předmět: Citovat

když nakoukneš do příslušného vlákna o hořčičném zábalu, uvidíš, že zkušenosti jsou velice různé. spoustě lidem nepálila. nebo pálila jen kupovaná mletá. u mně to bylo tak, že poprvé pálila až po půlhodině, podruhé už ne, ale po umytí jsem měla prokrvený skalp několik hodin. další dvě nebo tři aplikace už ani ťuk. po měsíci jsem měla navíc asi 1,5 cm vlasů. Smile

nedávno jsem zkoušela dávat do oleje k hlavě mátový esenciální, a to mi na prokrvení fungovalo výborně. navíc s tím nebylo tolik práce Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.