Oči a zrak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 1:43 pm    Předmět: Citovat

sweet napsal:

Slyšela jsem názor, že se oči hodně kazí po porodu/ech, což je asi i můj případ, protože do porodu jsem si vystačila s 2,5 dp., no a jak jsem pak nastoupila po roce a půl do práce, šlo to s mým zrakem ještě víc z kopce

Mně také po každém porodu přibyla dioptrie.
Ještě tomu čtení po tmě - kdo má "slabší" zrak v rodině, pidrání po tmě do knížky očím určitě neprospívá. A když vidím, kolik mladých ted nosí brýle - věřím tomu, že počítače a zírání na obrazovku celý den také nebude pro oči tak úplně OK!
Když jsem chodila do školy, bylo nás ve třídě 33 děcek a co si tak vybavuji, brýle nosili 4 spolužáci, možná 5-6... ( protože ti obrýlení seděli vždy vpředu, aby lépe viděli na tabuli, tak si to podle toho pamatuji ) A ted má u syna ve třídě brýle 7 děcek z patnácti!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kassy
81-160
81-160


Založen: 9.2.2009
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

Když jsem chodila do školy, bylo nás ve třídě 33 děcek a co si tak vybavuji, brýle nosili 4 spolužáci, možná 5-6... ( protože ti obrýlení seděli vždy vpředu, aby lépe viděli na tabuli, tak si to podle toho pamatuji ) A ted má u syna ve třídě brýle 7 děcek z patnácti!


Já nosím brýle od druhé třídy (podědila jsem krátkozrakost po otci) a vždycky nás bylo ve třídě aspoň částečně obrýlených tak třetina, na gymplu možná i víc.
A taky si pamatuji, jak někteří učitelé prosazovali, že brýlatí musí sedět vepředu, aby viděli. Mně to přišlo nesmyslné, přece když ty brýle mám, tak vidím dobře, od toho jsou. Vepředu mají podle mě sedět ti menší vzrůstem, jelikož ti by zezadu neviděli přes hlavy těch větších. S brýlemi to nesouvisí.
(No, já patřím do průniku obou těchto kategorií, takže jsem od první třídy až do maturity seděla v první lavici Laughing )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 2:56 pm    Předmět: Citovat

Kassy napsal:

Já nosím brýle od druhé třídy (podědila jsem krátkozrakost po otci) a vždycky nás bylo ve třídě aspoň částečně obrýlených tak třetina, na gymplu možná i víc.
A taky si pamatuji, jak někteří učitelé prosazovali, že brýlatí musí sedět vepředu, aby viděli. Mně to přišlo nesmyslné, přece když ty brýle mám, tak vidím dobře, od toho jsou. Vepředu mají podle mě sedět ti menší vzrůstem, jelikož ti by zezadu neviděli přes hlavy těch větších. S brýlemi to nesouvisí.
(No, já patřím do průniku obou těchto kategorií, takže jsem od první třídy až do maturity seděla v první lavici Laughing )

Taky myslím, že je to blbost - aby obrýlení museli sedět vepředu - ale dřív to tak bylo... Na střední jsem nosila ve třídě brýle dokonce jen já plus jedna spolužačka... Když jsme povinně dělali řidičák na motorku Laughing - měly jsme problém pod tu helmu s plexisklem brýle nacpat, šlo to ztěžka a posunovaly se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 5:16 pm    Předmět: Citovat

Toz neni to blbost - ja jsem nikdy ani s brylema nevidela zezadu tak skvele, abych tam mohla sedet. A obcas, kyz bylo malo kridy, tak jsem brejlila i z te druhe lavice...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sweet
81-160
81-160


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 109

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 8:20 am    Předmět: Citovat

Kassy napsal:
No, já patřím do průniku obou těchto kategorií, takže jsem od první třídy až do maturity seděla v první lavici Laughing


taky jsem patřila mezi nejmenší ve třídě a ještě k tomu brejlatá, dál než v druhé lavici jsem nikdy neseděla Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 10:32 am    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Toz neni to blbost - ja jsem nikdy ani s brylema nevidela zezadu tak skvele, abych tam mohla sedet. A obcas, kyz bylo malo kridy, tak jsem brejlila i z te druhe lavice...

Já taky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 1:43 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Toz neni to blbost - ja jsem nikdy ani s brylema nevidela zezadu tak skvele, abych tam mohla sedet. A obcas, kyz bylo malo kridy, tak jsem brejlila i z te druhe lavice...

Fakt? Tak to je blbý... u nás posadili do první lavice největšího kolohnáta ze třídy, on viděl - ale všichni, co seděli za ním neviděli přes něj. Nakonec stejně skončil v zadní lavici...Ono jde asi o to, o jakou vadu zraku jde - děcka, co měly klapku na jednom oku určitěš sedět vepředu měly- ale s jednou dioptrii to bylo celkem zbytečné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st březen 18, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

No ja litovala docela vzdycky tridni ucitelku - musela nas rozesazovat podle bryli, vysky A podle toho, jestli byl nekdo levak - bo potreboval svetlo z leve strany. OBcas to byly dobre skatulata Very Happy
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sammael
161-320
161-320


Založen: 10.11.2007
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 8:16 am    Předmět: Citovat

Já od mala vysedávam u počítače a čtu v hrozných světelných podmínkách a zraku to nijak nevadí Smile
Podle Ayurvédy může určité množství cukru v krvi způsobit až 6 zrakových poruch...např. šeroslepost atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 2:06 pm    Předmět: Citovat

Mýtus to určitě není, např. já normálně vidím na blízko i na dálku velmi dobře, když ale delší dobu čtu, v kteroukoliv denní dobu, tak mám pak velké problémy zaostřit na dálku, i na 3 metry pak vidím hodně rozmazaně, tohle se po pár minutách vždycky spraví, po několika hodinách čučení do monitoru je to to samé, navíc jsem jak praštěná, podobný pocit mívám po odchodu z kina. Za chvilku ale zase vidím normálně. Navíc nikdy nemůžu číst knihu poté, co jsem pracovala na počítači, je to zvláštní. Na druhou stranu, čtení za šera mi nevadí vůbec, nepozoruji, že by mi to nějak zkazilo zrak, až na tenhle malý problém se zaostřováním, od mala čtu zásadně v noci jen při lampičce, miluju tu atmosféru, když je ticho a šero. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.