Extravaganja
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e01d1e91dabf80f2a0b39a3b7e1fca4dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 2:01 pm    Předmět: Citovat

Disodium Cocoyl Glutamate se vyrábí z kokosového oleje - proto cocoyl, je to opravdu podle infa z netu nejjemnější tenzid, přírodního původu, navíc drahý, proto málo užívaný..
Informace v češtině jsem našla tady: http://prirodnikosmetika.blog.cz/0701/aktivni-tenzidy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 2:14 pm    Předmět: Citovat

Jojo, existují i přírodní pěnidla, já měla však na mysli to, že například v tom Alverde je těch tenzidů (a většinou syntetických) strašná spousta... a přijde mi, že jich tam TOLIK být zas nemusí.

Naposledy upravil Kathory dne ne listopad 18, 2007 2:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mišena
161-320
161-320


Založen: 11.6.2007
Příspěvky: 258

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

Jna napsal:
Disodium Cocoyl Glutamate se vyrábí z kokosového oleje - proto cocoyl, je to opravdu podle infa z netu nejjemnější tenzid, přírodního původu, navíc drahý, proto málo užívaný..
Informace v češtině jsem našla tady: http://prirodnikosmetika.blog.cz/0701/aktivni-tenzidy


tak v tom případě se omlouvám, ale vím, že jsem někde četla (kde to už nevím), že některé látky obsažené v šamponech se přírodně nahradit nedají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 4:26 pm    Předmět: Citovat

ale no tak, nezapomeňte taky na to, že všechny látky, i ty sebepřírodnější, mají nějaký svůj chemický vzorec a název. Takže jde spíš o to, co ještě se dá tolerovat jako přírodní Wink
ale máte pravda, že ta Extravaganja není nic moc....čekala jsem víc "přírody" Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: ne listopad 18, 2007 7:15 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Jojo, existují i přírodní pěnidla, já měla však na mysli to, že například v tom Alverde je těch tenzidů (a většinou syntetických) strašná spousta... a přijde mi, že jich tam TOLIK být zas nemusí.


To je asi pravda. Kdesi jsem dokonce četla, že některé jejich šampony nebo kondicionery BDIH mít nebudou, protože tam prostě tenzidy potřebují. Myslím, že je docela problém, že ty přírodní tenzidy jsou tak drahé a alverde staví na dostupné ceně. Já jsem za to moc ráda, ale na kvalitě to cítím. Olej od alverde a Logony, to je rozdíl jak blázen! Ale nemusím mít všechno extra, třeba levnějších přírodních sprcháčů si vážím.
Největší šok jsem zažila, když jsem asi po pár měsících vytáhla svůj Bourjois make-up. Koukla jsem na složení a jen zalapala po dechu!! Dvacetosum chemických látek, asi pět -conů, několik PEGů..bléé. Tak jsem ho zase schovala a tak už to zůstane Laughing No, nedávno jsem to neřešila, ale teď už tohle na sebe nedám Confused, když jsem pocítila, jak to se mnou ta příroda krásně umí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st listopad 21, 2007 8:46 am    Předmět: Citovat

Tak já jsem ten šampon zakoupila, otevřela, přivoněla a zas dala zpět do skříně (s velkým sebezapřením). Koupila jsem ho jako dárek pod strom, tak doufám, že se bude líbit. Jinak mě tedy přišel celkem dost drahý, což je asi trošku škoda. Ale objevila jsem i krém na tělo a balzám na rty Extravaganja a láká mě to vyzkoušet. Ale jak!!!!!!! Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 3:30 pm    Předmět: Citovat

Včera jsem pročítala nějaké stránky o přírodní kosmetice, a už vím proč Cannaderm nemá BDIH: oni jsou čistě přírodní, ale nevyrábí z certifikovaných bio-surovin, což je jedna (tuším že hned první) podmínka pro udělení BDIH. Proto je Cannaderm k dostání v obchůdcích s přírodní kosmetikou. A tím se taky liší od CutisHelp, jak jsem zjistila... ti bohužel vyrábějí z ropy. Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko, Cannaderm má čistě přírodní jen některé výrobky (třeba mast Konopku, Cannadent sérum i pomádu na rty a asi i další - u těchto 3 jsem si jistá na 100 %, nezkoumala jsem všechny výrobky), jiné ale stoprocentní nejsou - třeba krémy Atopos a Exema obsaují látku Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, která přírodní není. Nicméně je pozitivní, že Cannaderm nepoužívá ropu, barviva a umělé parfemace.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 4:14 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Slunéčko, Cannaderm má čistě přírodní jen některé výrobky (třeba mast Konopku, Cannadent sérum i pomádu na rty a asi i další - u těchto 3 jsem si jistá na 100 %, nezkoumala jsem všechny výrobky), jiné ale stoprocentní nejsou - třeba krémy Atopos a Exema obsaují látku Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, která přírodní není. Nicméně je pozitivní, že Cannaderm nepoužívá ropu, barviva a umělé parfemace.


Tak to jsi mě dost překvapila, měla jsem za to, že jsou 100% přírodní Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: pá leden 18, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

Llucy napsal:
Herminka napsal:
Slunéčko, Cannaderm má čistě přírodní jen některé výrobky (třeba mast Konopku, Cannadent sérum i pomádu na rty a asi i další - u těchto 3 jsem si jistá na 100 %, nezkoumala jsem všechny výrobky), jiné ale stoprocentní nejsou - třeba krémy Atopos a Exema obsaují látku Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, která přírodní není. Nicméně je pozitivní, že Cannaderm nepoužívá ropu, barviva a umělé parfemace.


Tak to jsi mě dost překvapila, měla jsem za to, že jsou 100% přírodní Crying or Very sad

Až budu mít čas (ale nevím, kdy to bude Laughing ), zkusím se podívat i na ostatní výrobky. Ale mám ten dojem, že o sobě Cannaderm nikdy neprohlašoval, že je přírodní - ani na obalech, a když jsem se podívala na jejich stránky, píšou tam "speciální kosmetika", nikoliv přírodní.
Musím s lítostí říct, že zmiňované dva nepřírodní krémy mi maximálně sedí, tak se jimi mažu - pro mě jako ekzematika je hodně těžké najít něco, po čem bych se neškrábala Sad
Ale určitě je lepší Cannaderm než nějaká konvenční kosmetika nebo než CutisHelp, který jsem si kdysi překotně koupila, doma zjistila, že je z ropy Evil or Very Mad Evil or Very Mad a škrábu se po něm jak urvaná Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.