Oči a zrak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fbd840a89521f1be14a1ed2e7a4700a6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 2:31 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Mýtus to určitě není, např. já normálně vidím na blízko i na dálku velmi dobře, když ale delší dobu čtu, v kteroukoliv denní dobu, tak mám pak velké problémy zaostřit na dálku, i na 3 metry pak vidím hodně rozmazaně, tohle se po pár minutách vždycky spraví, po několika hodinách čučení do monitoru je to to samé, navíc jsem jak praštěná, podobný pocit mívám po odchodu z kina. Za chvilku ale zase vidím normálně. Navíc nikdy nemůžu číst knihu poté, co jsem pracovala na počítači, je to zvláštní. Na druhou stranu, čtení za šera mi nevadí vůbec, nepozoruji, že by mi to nějak zkazilo zrak, až na tenhle malý problém se zaostřováním, od mala čtu zásadně v noci jen při lampičce, miluju tu atmosféru, když je ticho a šero. Smile


No, Ivet, upřímně (a nevykládej si to prosím nějak špatně), ale nemáš něco s očima? Možná se to zatím jen neprojevilo nějak víc, ale to, co popisuješ, mi moc běžné nepřipadá. Já třeba nemám problém zaostřit ani po dlouhodobém čtení atd., s počítačem dělám děnně, ale nečiní mi potíže bezprostředně poté číst.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt červen 04, 2009 7:14 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:


No, Ivet, upřímně (a nevykládej si to prosím nějak špatně), ale nemáš něco s očima? Možná se to zatím jen neprojevilo nějak víc, ale to, co popisuješ, mi moc běžné nepřipadá. Já třeba nemám problém zaostřit ani po dlouhodobém čtení atd., s počítačem dělám děnně, ale nečiní mi potíže bezprostředně poté číst.


Určitě to není normální, akorát už ani nevím, jak dlouho to trvá, jinak totiž vidím perfektně, jinak na očním jsem byla cca před rokem kvůli bolestem hlavy a zrak mám naprosto v pořádku, to bych tam asi před tím vyšetřením musela nějakou dobu číst, což nikoho samozřejmě nenapadlo. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elli
321-600
321-600


Založen: 27.8.2008
Příspěvky: 505

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

ja mám 3,5 dioptrie do diaľky na obidvoch očiach,občas fungujem normálne bez okuliarov ale šoférovať musím samozrejme s okuliarmi a ked chvíľu šoférujem tak ma potom strašne bolí hlava medzi očami pri akomkoľvek prudšom pohybe Sad dosť nepríjemné to je,myslíte že budem potrebovať vačšie dioptrie?
Ivet a povedala si o tom probléme očnému?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: so srpen 15, 2009 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Mýtus to určitě není, např. já normálně vidím na blízko i na dálku velmi dobře, když ale delší dobu čtu, v kteroukoliv denní dobu, tak mám pak velké problémy zaostřit na dálku, i na 3 metry pak vidím hodně rozmazaně, tohle se po pár minutách vždycky spraví, po několika hodinách čučení do monitoru je to to samé, navíc jsem jak praštěná, podobný pocit mívám po odchodu z kina. Za chvilku ale zase vidím normálně. Navíc nikdy nemůžu číst knihu poté, co jsem pracovala na počítači, je to zvláštní. Na druhou stranu, čtení za šera mi nevadí vůbec, nepozoruji, že by mi to nějak zkazilo zrak, až na tenhle malý problém se zaostřováním, od mala čtu zásadně v noci jen při lampičce, miluju tu atmosféru, když je ticho a šero. Smile


Ivet mě se takhle projevuje tupozrakost, přišli mi na ní v 1.5 roce, tenkrát jsem měl 12 dioptrií, teď mám 5 a mnohdy vidím i bez brýlí líp než kolegové, kteří je normálně nenosí, dokonce bez brýlí přečtu i příbalový leták k lékům.
Někdy mi uniká proč ty brejle vlastně mám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.