Nejen drogérkové masky - Ökotest
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: pá prosinec 25, 2009 9:07 pm    Předmět: Citovat

Taky mi ty výsledky přijdou pochybné, hlavně Elseve, že je tak dole... Taky by mě zajímalo co bylo vlastně předmětem testu? Pokud např. množství přírodních látek v produktu, tak jsou ty výsledky pochopitelné, nicméně pro uživatele více méně pendrek platné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 10:59 am    Předmět: Citovat

Německy neumím, ale u ekotestu bych tak nějak čekala, že nebude nijak zvlášť řešit účinnost, ale spíš například to, jak moc jsou ty chemický složky, který se po použití dostanou do vody, nějak rozumně odbouratelný, případně jak zatíží životní prostředí jejich výroba a tak podobně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
z.pepa
321-600
321-600


Založen: 4.4.2009
Příspěvky: 381

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 7:53 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Německy neumím, ale u ekotestu bych tak nějak čekala, že nebude nijak zvlášť řešit účinnost, ale spíš například to, jak moc jsou ty chemický složky, který se po použití dostanou do vody, nějak rozumně odbouratelný, případně jak zatíží životní prostředí jejich výroba a tak podobně.

To mě taky napadlo, jenže to je potom ten výsledek celkem k ničemu, většina lidí toto u šamponu neřeší. A vytržené z kontextu to může být i zavádějicí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 1:07 pm    Předmět: Citovat

Já se samozřejmě v ekologii moc nevyznám, ale hodnotí složení, nikoliv účinnost (jak sami víte, na každého stejně ty výrobky působí jinak Smile

Výsledky jsou založené na tom, zda šampon/maska/kondicioner/krém/... atd. obsahují určité věci jako:

•Formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl urea, Bronopol, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.
•tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgatorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složky, nebo s koncovkou „eth“ v souvislosti s čísly jako např. „Ceteareth 33“. Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.
•Halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.
•Parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.
•Nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny, syntetické vonné látky a syntetické parfémy, které mohou způsobit rakovinu.

zdroj: http://www.yinyang.cz/biokosmetika/

takže nejde jen o životní prostředí jako takové, některé složky kosmetiky jednoduše škodí, nejsem nijak ortodoxní, samozřejmě mám doma i ty věci, co se umístily jako nedostatečné Smile ale přišlo mi to zajímavé no Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2009 4:29 pm    Předmět: Citovat

Mě to taky přijde zajímavé a jsem ráda, že tu tohle vlákno je Smile určitě se bude hodit lidem s orientací na přírodní způsob života a nejen těm, třeba i nám co používáme chemii, protože třeba informace, že Glisskur nebo Schauma se podle toho testu odbourávají v přírodě lépe než jiné značky, je celkem hodnotná, když už chemii, tak aspoň něco pozitivního...ale teda ten Elseve mě hodně mrzí že je tak dole. To nevím co s tím, ten mi hodně vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
DanaJ
161-320
161-320


Založen: 12.10.2009
Příspěvky: 181
Bydliště: Vysocina.

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 2:18 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
Safra...to je zajímavé, ale co ta žlutá Elseve maska? Dopadla dost katastrofálně, přitom podle recenzí a zkušeností lidí na netu je jedna z nejlepších v drogerii. Na lámavé vlasy je prý dost fajn a hromadě lidí pomohla...
Tady se nehodnotý účinnost a spokojenost uživatelek, ale ekologie. Wink
_________________
http://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/187631-problemy-mezi-pribuznymi-resi-terapie-v-podobe-rodinne-konstelace.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2009 4:00 pm    Předmět: Citovat

Ano, už jsem na to před pár dny přišla. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
74269
0-7
0-7


Založen: 5.5.2009
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 6:39 am    Předmět: Citovat

Velmi mě překvapilo umístění tmavo-modré masky dove. Mám kudrnaté, velmi suché vlasy a tato maska mi velmi pomohla. Myslím že celá tato dove řada je velmi účinná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 9:25 am    Předmět: Citovat

DanaJ napsal:
Tady se nehodnotý účinnost a spokojenost uživatelek, ale ekologie. Wink


Já bych teda řekla, že ten test nehodnotil ani spokojenost uživatelek, ani ekologii, ale zejména zdravotní nezávadnost, což je pro mně při výběru kosmetiky naprosto klíčové. Nebudu si na hlavu patlat masku s karcinogenama, ani kdybych po ní měla hřívu jak lev Shocked.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
barthezka
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.8.2009
Příspěvky: 1327

PříspěvekZaslal: pá leden 29, 2010 12:52 pm    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:

...ale zejména zdravotní nezávadnost, což je pro mně při výběru kosmetiky naprosto klíčové. Nebudu si na hlavu patlat masku s karcinogenama, ani kdybych po ní měla hřívu jak lev Shocked.


Moje řeč, jsem se úplně zhrozila u některých značek... na moje vlasy funguje všechno stejně, takže když už si mám vybrat, tak si vyberu to, co je nejméně závadné, to je přece jasný Smile Navíc ty nejméně závadné značky jsou často ty levnější, což je ještě víc šokující Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.