Lékárenský byznys
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 4:09 pm    Předmět: Citovat

Bambi, já mám ted vzorečky Effaclaru K a zkouším co to udělá. Tyhle firmy mají vzorky. Být tebou obejdu pár lékárem a seženu pár vzorečků. I taková kosmetika jako vichy či la roche posay muže podráždit nebo alergizovat. I když by neměla. Já bych ti nějaké vzorečky poskytla, bohužel na takovou dálku je to trochu komplikace.
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 4:10 pm    Předmět: Citovat

Jasné, zkusím oběhat lékárny a pak šetřit Laughing Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 4:21 pm    Předmět: Citovat

Bambi napsal:
No já jsem právě kvůli problém s pletí přemýšlela že bych šla do La Roche posay, protože už jsem fakt nevěděla co dělat. Nakonec jsme to ale neudělala. Jen by mně zajímalo jestli je to doopravdy tak účinné, jestli ta hodnota jakž takž opovídá. Vybrala jsem si tam 2 věci krém (zklidňující ochranný krém) a odličovač (odličovací čistící emulze) cena? 800. Chápu, že někdo si to kupuje bežně, ale já teda ne, už vzhledem k tomu že jsem studentka.


Mě kdysi doporučila La Roche posay kamarádka,když jsem sháněla něco účinnýho manželovi na akné,nakonec jsem koupila čistící emulzi,no dopadlo to tak,že on to stejně nechtěl používat. Já mám pleť smíšenou,pupínky jen někdy, nakonec jsem to používala večer na odlíčení,protože za ty prachy kdo by to vyhodil. Je pravda,že to bylo příjemný,nestahovalo to pokožku a pupínků bylo míň.Ale už bych si to asi nekoupila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gaia
161-320
161-320


Založen: 21.11.2008
Příspěvky: 297

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2009 4:25 pm    Předmět: Citovat

Nebo to možná byl ten Effaclar,co o něm píše Wensdy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ewča
161-320
161-320


Založen: 9.10.2009
Příspěvky: 171

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 8:44 pm    Předmět: Citovat

Mne len vadí .keď vidím ako dospelí kupujú deťom tie umelé vitamíny,no a neznášam reklamy na marťankov a iné umeliny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

podle mě by lékárny měly sloužit jen na léky předepsané doktorem...
děsně mě vytáčí reklamy na všelijaké doplnky se zaručenými výsledky a jiné bláboly. Evil or Very Mad
hlavně na ty doplnky které zaručeně obsahují všechno co člověk potřebuje ... takový kecy, a to, že je důležitý poměr minerálů a že některé působí antagonisticky vůči jinému a správná DD - to už tam nenapíší Confused
navíc stejně si ten organismus z té tabletky veme jen to, co potřebuje, zbytek bez milosti vyloučí
já do lékárny chodím jen pro HA a nově pro biohar



celý tenhle farmaceutický průmysl je mi proti srsti, nic proti práškům, které zachranují životy, ale pokud se zneužívají (jako např antibiotika, vždyt ty za chvilku nebudou vůbec účinkovat!!) tak to stojí za starou belu
já osobně pokud mám nějaký neduh, léčím to přírodní cestou, když jsem zoufalá sáhnu po chemikálii

co se týče lékárnic, u nás je velice hodná a dokáže poradit, ale to bude tím, že jsem z malého města, takže už asi zná všechny kolem a ví co na koho "platí" Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 9:34 pm    Předmět: Citovat

karas.Martinka

vememe to postupně..lekarny na leky na recept..fajn a paralen se bude prodavat...ááá třeba v hypermarketu!!Taky by se tam mohl přenest prodej volně prodejnych leku na bolesti v krku, kloubů, kapek a spreju na rymu atd.
Co se tyče reklam, zakazala bych všechny.

taky by mě zajímalo čemu říkáš zneužívaní antibiotik. Zneužívá je pouze ten kdo se nedoléčí, bohužel to tak děla velké množství obyvatelstva - 90% z nich to nelze vysvětlit ani po lopatě. Prostě když jim nic není, tak už to brat nebudou a basta...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:19 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
taky by mě zajímalo čemu říkáš zneužívaní antibiotik. Zneužívá je pouze ten kdo se nedoléčí, bohužel to tak děla velké množství obyvatelstva - 90% z nich to nelze vysvětlit ani po lopatě. Prostě když jim nic není, tak už to brat nebudou a basta...

Já bych řekla, že je myšleno zneužívání, když lékař antibiotika píše v případě, kdy nejsou potřeba a dá se léčit jinak, to se dřív stávalo docela často...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne listopad 01, 2009 10:29 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
wensdy napsal:
taky by mě zajímalo čemu říkáš zneužívaní antibiotik. Zneužívá je pouze ten kdo se nedoléčí, bohužel to tak děla velké množství obyvatelstva - 90% z nich to nelze vysvětlit ani po lopatě. Prostě když jim nic není, tak už to brat nebudou a basta...

Já bych řekla, že je myšleno zneužívání, když lékař antibiotika píše v případě, kdy nejsou potřeba a dá se léčit jinak, to se dřív stávalo docela často...

ano i to se tava, ale nemá to takovy dopad, jako když se pacient nedolečí...např, lekař napíše 10tabletek, pacient si veme 6 a 4 schova na horší časy. To se pak stane to, že bakterie pacienta se pouze oslabí a pak si vyletí do světa a předavají ostatním rezistenci (oni mezi sebou bacily i komunukuji).....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2009 8:24 am    Předmět: Citovat

ano to je pravda, mikroorganismy mezi sebou i mezidruhově (!!!) komunikují a předávají si plazmidy, které obsahují geny k rezistenci ...

smtuné je, že někteří doktoři opravdu nešetří předpisy na antibiotika, stejně tak je smutné, že pacienti nedodržují postup braní tabletek ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.