Barvení podle Hennaforhair
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b35fbb2478db77c16cf224815faa20e9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 12:31 pm    Předmět: Citovat

Hmm, výsledek vypadá moc pěkně! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 1:03 pm    Předmět: Citovat

Titania - děkuji Smile

Ještě mě napadlo, že kdo nechce utrácet, tak se dá kvalitní henna pořídit i z UK za mnohem nižší poštovné (hennaboy.co.uk) Já jsem jeden večer objednala a druhý den už bylo odesláno.

Jen je třeba se podívat na různé druhy henny, co tam mají. Já jsem nakonec objednávala Jamilu, protože byla nejnovější..jinak tam měli některé henny i tři roky staré! Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 2:29 pm    Předmět: Citovat

Aimirin napsal:
Titania - děkuji Smile

Ještě mě napadlo, že kdo nechce utrácet, tak se dá kvalitní henna pořídit i z UK za mnohem nižší poštovné (hennaboy.co.uk) Já jsem jeden večer objednala a druhý den už bylo odesláno.

Jen je třeba se podívat na různé druhy henny, co tam mají. Já jsem nakonec objednávala Jamilu, protože byla nejnovější..jinak tam měli některé henny i tři roky staré! Sad


Oni měli nějakou dobu problémy, je o tom vlákno na TLHC, nemám odkaz, jmenuje se What happened to Hennaboy? Asi od nich objednávat budu, měli dlouhou dodací dobu a nekomunikovali, ale delší čekání mně za tu nižší cenu stojí. Tedy až spotřebuji víc než kg Lush, asi 300 g indické henny, 1 balení Hennecolor a 300 g Jamily, která mně přišla dnes. Ale barvím dost často, nelíbí se mně odrosty, takže na podzim můžu kupovat zase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: st prosinec 23, 2009 7:56 pm    Předmět: Citovat

Marion, to je pořádná zásobička!Smile Odkud bereš indickou a jamilu?

Teď můžu odpovědně nahlásit, že hennaboy funguje výborně Smile . Také jsem se bála jak to bude s odesílkou, ale dobré. Jen tedy nechápu, jak mohou prodávat i víc jak tři roky staré zboží...nevím tedy jakou má trvanlivost henna, ale po třech letehc už přece musí barvit hrozně slabě?

Já vzala Jamilu právě proto,že byla nejčerstvější, ale původně jsem ji nechtěla, když ji člověk musí nechat tak dlouho odstávat Smile

V galerce mám foto po hennění punjabskou hennou.

Nevíš, jaký je mezi různými druhy rozdíl? Nejkvalitnější bude asi jemenská, že?

Barvení odrostů mě asi taky čeká a docela se toho děsím. Nemáte na to nějaký tip? Uvědomila jsem si, že nemůžu znovu hennit celé vlasy, to už by mi z toho snad vznikla i černá Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 10:20 am    Předmět: Citovat

K těm odrostům - mám takovej nejasnej pocit, že o tom někdo psal ve fóru na hennaforhair, tak se zkus mrknout (já to tehdy nestudovala, protože hennu plácám na vlasy primárně kvůli regeneraci). Možná (teda pokud je ta henna hooodně jemně mletá), by šla použít aplikační lahvička od normální barvy? A nebo holt kadeřnickej štětec a pěšinky, ale to si třeba u sebe nedokážu moc představit, asi by mi při mý šikovnosti půlka odrostů zůstala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 11:43 am    Předmět: Citovat

Aimirin napsal:
Marion, to je pořádná zásobička!Smile Odkud bereš indickou a jamilu?

Teď můžu odpovědně nahlásit, že hennaboy funguje výborně Smile . Také jsem se bála jak to bude s odesílkou, ale dobré. Jen tedy nechápu, jak mohou prodávat i víc jak tři roky staré zboží...nevím tedy jakou má trvanlivost henna, ale po třech letehc už přece musí barvit hrozně slabě?

[...]

Nevíš, jaký je mezi různými druhy rozdíl? Nejkvalitnější bude asi jemenská, že?


Indickou mám tady z bazárku, Jamilu z Hennasooq, ale vzala jsem ji jen protože měli akci, příště chci z Hennaboy.

Nevím, jak ji skladují, ale v mrazáku vydrží hodně dlouho. Po půl roce v mrazáku barví čerstvá pasta lépe než před zmrazením, někdo někde psal, že po roce barvila stejně jako čerstvá, prášek by měl vydržet ještě o dost déle. Egyptská henna z prodejbylin.cz je podle toho, co mně napsali, rok stará (nevěděli, ze které je sklizně, jen minimální trvanlivost a obvykle se uvádí tři roky), a barví dost silně.

Já jsem Jamilu chtěla protože barví nejstudenější červenou. Rozdíl mezi nimi je v odstínu (ne výrazný, navíc se liší podle sklizně) a množstvím barviva, jemenská ho obsahuje nejvíc, takže je nejdražší, ale jinak není kvalitnější; v tom, jak je jemná - některé druhy se lépe vymývají. Mimochodem Punjabi Prime je stejná jako Jamila, je to jen značka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2009 1:20 pm    Předmět: Citovat

Aha tak to jsem přestala mít starost....to by měly všechny barvit hezky.

Jelikož usiluji spíše o studené tóny, tak ti děkuji za tip...z hennaboy už jsem jamilu objednávala a příště budu brát jen tu Smile

Jinak trochu doufám, že se mi ta henna vymyje, abych mohla příště hennovat zase celé vlasy Laughing . Jsou potom moc hezké a navíc si nedovedu představit barvit odrosty...ještě jsem se nikdy sama nebarvila Smile Kdyby nebylo zbytí, tak možná by posloužila nějaká kadeřnice?

Já bych taky pro hezké vlasy hennovala celé, jenže když dám na již docela dost tmavé vlasy směs s indigem, tak se obávám, že mi to chytne zcela černě Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Armelle
161-320
161-320


Založen: 16.4.2008
Příspěvky: 239

PříspěvekZaslal: po březen 15, 2010 11:00 pm    Předmět: Citovat

Čtu Vás a říkám si, jaké je to perfektní téma ...

Ještě mě napadá, jestli nevíte, do jakého odstínu barví henna perská? Ta je ve Francii v každém bio obchodě, prodává se pod názvem Henné Shiraz.

Také si nejsem jistá s odstínem jemenské? Jestli jsem to správně pochopila, tak barví nejvýrazněji, jen nevím, jaké odlesky vyvolá?

Jinak jsem si z Mehandi objednala hennu Punjabi Prime, indigo a amlu. Poštovné mi připadá opravdu drahé, příště bychom se mohli spojit dohromady.... doufám, že balíček přijde co nejdříve, neboť se nemůžu dočkat opravdového hennování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.