Z EU zmizí léčivé byliny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a633a72af65b4254847a51c02ce594a9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pali
81-160
81-160


Založen: 11.4.2009
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 5:45 am    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Kdo zase zacal takovou paniku, ze zmizi bylinky a nebo ze se nebudou moct sbirat??!! Zmeni se pravidla a predpisy pro vyrobu bylinnych produktu. Tj. bylinkarske spolecnosti budou potrebovat vic certifikatu a papirovani k jejich vyrobe. Jaky dopad to bude mit na nas spotrebitele nevim, maximalne tak vyssi ceny. Uvidime v dubnu. Ale zavadet pul roku dopredu paniku, ze si nebudete moct utrhnout bylinku a udelat si z ni caj atd. je pritahle za vlasy! Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 7:04 am    Předmět: Citovat

Pali napsal:
Zmeni se pravidla a predpisy pro vyrobu bylinnych produktu. Tj. bylinkarske spolecnosti budou potrebovat vic certifikatu a papirovani k jejich vyrobe. Jaky dopad to bude mit na nas spotrebitele nevim, maximalne tak vyssi ceny.


Podle toho co jsem četla má ten certifikát být dost drahý a navíc se musí pořizovat na každou jednotlivou bylinu zvlášť, takže se to spoustě výrobců nejspíš nevyplatí a přestanou bylinkové přípravky vyrábět. Což je předpokládám hlavní záměr spřátelených farmaceutických koncernů...
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.12.2009
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 8:25 am    Předmět: Citovat

Pali napsal:
Rolling Eyes Kdo zase zacal takovou paniku, ze zmizi bylinky a nebo ze se nebudou moct sbirat??!! Zmeni se pravidla a predpisy pro vyrobu bylinnych produktu. Tj. bylinkarske spolecnosti budou potrebovat vic certifikatu a papirovani k jejich vyrobe. Jaky dopad to bude mit na nas spotrebitele nevim, maximalne tak vyssi ceny. Uvidime v dubnu. Ale zavadet pul roku dopredu paniku, ze si nebudete moct utrhnout bylinku a udelat si z ni caj atd. je pritahle za vlasy! Rolling Eyes



no začali to ti, co napsali ten článek. A ten článek, pravda, se dá vyložit více způsoby. Ale snad to opravdu nebude žádná drasťárna . No a i vyšší ceny, např. pro mě by byly dost velkej problém. Mám celkem dost velkou spotřebu bylin, i ted nejsou kdovíjak levné, a jestli by ještě zdražili... Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 5.12.2009
Příspěvky: 656

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 8:36 am    Předmět: Citovat

Aldariel napsal:
tak úplně dole na stránce je světle modrý obdélníček "sign the petition". v češtině sem nic neviděla, ostatně i tenhle odkaz není tak úplně moje zásluha, spíše zásluha jedné mé kamarádky čarodějnice.
co se týče bylinkářů z EU, je jich po celé evropě dost a dost, v UK nevim, ale irsko a skotsko je poměrně bohaté, stejně jako veškeré slovanské národy. bylinkářství nevyhyne, ať se EU snaží, seč jí síly stačí. pro dámy, kolegyně z oboru, doporučuji knížku věčně zelené naděje od zentricha a jonáše, kde je o veskrze evropském bylinkářství dostatek podkladů.



díky Laughing , tak jsem to vyplnila, hele ono tam různě po mě ještě něco chtělo, ale nevim, co...tak už jsem to nechala být, snad to nejni nic důležitého Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 8:32 am    Předmět: Citovat

Uvidíme, až přijdu ze školy, tak se na tu petici mrknu, ted opět nestihám Razz Ale co bych neudělala pro bylinky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cris
321-600
321-600


Založen: 14.12.2006
Příspěvky: 519

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 11:42 am    Předmět: Citovat

Každý den sypu osmáčkům nějaké sušené bylinky, moc jim to chutná a mám vyzkoušeno, že jim to pomáhá i při lehčím nachlazení nebo nechutenství. Já sama piju bylinkové čaje, bylinky používám při péči o vlasy i pleť, a sahám po nich i při menších zdravotních obtížích. Nedovedu si představit život bez nich. Sad Co tím chtějí dokázat? Opravdu mi to připomnělo doby, kdy se babky kořenářky houfně upalovaly, coby čarodějnice, na hranicích. To je ale skok ve vývoji, z jednadvacátého století plnou parou zpět. Confused Hlavně, že nás budou farmaceutické koncerny mít pěkně pod palcem.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 1:20 pm    Předmět: Citovat

Vidím dobře, proč je tam rok 2009?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 2:33 pm    Předmět: Citovat

Odette napsal:
Vidím dobře, proč je tam rok 2009?


vídíš dobře, je to přes rok staré...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 3:54 pm    Předmět: Citovat

podepisuju, v USA nebyl problém se zákony typu jako že se doma nesmí pěstovat zelenina, mít kuřata, povinné očkování dětem jako je chřipka/HPV (bez toho je nepouštěj do školky/školy a i když proti tomu řve i hromada doktorů tak WHO je vše že Rolling Eyes ) a funguje jim to.... sousedi vás beze všeho prásknou a "domácí školu" většina rodičů neutáhne... taky bych řekla že je nemožný někomu zakázat mít rajčatovej keříček.... Wink Rolling Eyes
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.