Výtvarné umění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6817c4d0234db010064d6d5a0b814197Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 2:27 pm    Předmět: Citovat

Brett napsal:
Tree napsal:
Brett napsal:
Tak to jsou moje dve nejlepsi kamaradky ze studii v Brne Very Happy, takze je asi mozna znas z Pismaka? Very Happy


jasny no,z písmáka Laughing tak to je hustý..gorgi znám z letošního srazu na medlově, a hrošici sem neviděla už dloouho,tak je pozdravuj Very Happy


Vyridim, jak te znaji, jako Tree? Very Happy


jako morasten:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 5:58 pm    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:

Takze vyjmenovanio vseho to je na strasne dlouho,ale mezi me velke favority patri jednoznacne Gustav Klimt a z ceskych Preisler.Celkove me hodne tahne symbolismus a hlavne secese Very Happy (na skole mi rikali secesni vila od muchy Laughing )Pak mam silny vztah k Fride Cahlo-mela to taky sakra tezky a byla uzasna osobnost.Ze starsich mistru mam slabost pro Boticelliho a Goyu.Hltam impresionisty a prerafaelisty,jak jejich zivoty tak hlavne jejich dila(Toulose Lotrec v jeho vecech je sila)Moc se mi zamlouva i stare cinske umeni,to hlavne diky tygrikovi(je to jeho slabost).Ja mam teda stesti ze tygrik nechodi na vystavy jen kvuli mne ,ale taky kvuli silnemu zajmu.
Mimochodem artchiv mame stazeny doma v pocitaci.
Ted si na vsechno co bych chtela rict nevzpomenu,ale postupne budu pripisovat me zvatlani Very Happy


Hmm. Tak Klimt u mě ne, ten je na mě příliš strakatý, ta barevnost ještě v kombinaci s těmi vzory a zlatem na mě působí přeplácaně, kýčovitě a spíš mě na pohled odpuzuje. Obecně nemám příliš ráda moderní umění a vysloveně nerada abstrakci (až na některé výjimky), zato mohu vše až po -ismy 20. století. K mým nejoblíbenější definitivně patří ohromující plátna Rubense a Tiziana, na něž se jezdím dívat do Londýna a do Vídně : ). Samozřejmě veškeré umění starověku, Egypt, Řecko, Řím, ty sochy jsou neskutečné. Dále Hieronymus Bosch, jeho obrazy jsou hotové orgie symbolů, renesance, manýrismus, kalsicismus - všechno je to nádhera. Prerafaelité - nááádhera nesmírná, a vůbec celý romantismus, letos v Londýně si zas zopakuji Tate, už se nemohu dočkat! K mým nej patří i Lautrec, Dalí a čeští surrealisté. I některé fantasy obrazy se mi moc líbí, jen nesmí být příliš kýčovité. Takové víly Jonathana Earl Bowsera - krásné a snové. Spíš bych měla napsat, čí díla se mi nelíbí : ) nemusím Brueghely, temné holandské krajinky, dále Cézanna (viděla jsem soubornou výstavu jeho děl, ale bída), abstrakce a nějaké fleky na plátně, které se nazývají "uměním", typu Jackson Pollock.
U nás umělce nesleduji, pro mě je to ve srovnání s díly světových géniů příliš chabý odvar, i když výjimky se určitě najdou. Tzv. "moderní umění" už není ani tak uměním, jako polem pro experimenty nejrůznějšího druhu. Myslím, že dnes to už může dělat i člověk zcela bez talentu. Tak raději šetřím, abych mohla jednou objet všechny významné světové galerie a muzea, v nichž se nacházejí ty největší skvosty světových dějin, které berou dech. Very Happy
A ještě poznámečka: jsem ctitelkou i počítačového 3D umění. Věřím, že mnohé z nich si vyžádala daleko více práce a talentu než mnohé oficiálně "umělecké" výtvory.Nedávno jsem narazila na galerii tvůrců PC her apod. a některé jejich obrazy jsou naprosto fantastické! Podívejte se třeba na tohoto umělce: http://www.raphael-lacoste.com/acceuil.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Pro predstavu o cgart jsou nejlepsi tyto stranky a nejlepsi dila pod cg choice gallery:

http://forums.cgsociety.org/

kamarad tam nedavno dostal cenu, tak se pochlubim za nej Very Happy :

http://forums.cgsociety.org/showthread.php?f=121&t=524309

no a ja porad bujuju s XSI, pomalu, lec uspesne Smile. Snad Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 11:46 pm    Předmět: Komentář Citovat

Tree, nevím, jak jsi na tom se školou, ale nechceš jít studovat na VŠ do Brna? K obrazům Vladimíra Železného - http://www.vladimirzelezny.com - vpravo: Galerie Zlatá husa. Např. České umění 1903 - 1939: "Návštěvníci mohou vidět vynikající díla, mezi která například patří obrazy slavného Františka Kupky, díla Antonína Procházky, Václava Špály, Otakara Nejedlého a Bohumila Kubišty." Nebo výstava Klenoty obrazů českého výtvarného umění II. 1956-1978 ze sbírek Vladimíra Železného. Emil Filla je zastoupen také.

Koukám, že svět je malý a zase se nám uzavírají kruhy. Vždyť my se v té naší malé zemi skoro všichni známe, anebo máme společné přátle. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: čt srpen 30, 2007 11:54 pm    Předmět: Citovat

Tree: Gorg pozdravuje tez Smile, Milovniku, tvuj pozdrav take predan Smile.

Akcni malbu mam rada, Pollocka velmi.
Dalsi oblibeny je Yves Klein.
Rici, ze k "barevnym flekum"netreba talent, bych si nedovolila, ale to bychom mohli rovnou zacit s diskusi o talentu Smile.

U 2D pocitacove grafiky si porad nemuzu zvyknout, ze pri kresbe/malbe nemam kontakt s papirem, platnem nebo necim a necitim stetec, barvu a tak Very Happy. U 3D mi to nevadi, protoze jsem nikdy nesocharila, tak nemuzu srovnavat modelovani na pocitaci s hlinou treba.
Svet 3D je uchvatny a moznosti ma naprosto neuveritelne, od modelovani, pres textury az k animaci. Nadhera. A te prace, co je za jednim kompletnim obrazkem Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:44 am    Předmět: Citovat

Ve výtvarném umění se nelze hádat o nějaké absolutní pravdy, protože tady je prakticky všechno věcí vkusu a názoru. Umění není objektivně měřitelné. Akční malba může být podle mého názoru zábavná pro výtvarníka, ale divák z ní moc velký požitek nemá. To už by se mohl dívat na pocákané montérky a dojem mi připadá v podstatě stejný Smile . Ale já obecně jsem staromilec, moderna v čemkoli je na mě příliš experimentální na to, aby ve mně zanechala nějaký příznivý estetický dojem. S genialitou starých mistrů jakékoliv současné umění srovnávat nelze. Tehdy stál jeden obraz roky dřiny a ne jedno odpoledne...Ale ohledně PC grafiky souhlasím s Brett, dává neskutečné možosti a výsledky jsou nádherné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

OK Very Happy, pro me maji kouzlo i ty cakanice Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

Brett napsal:
OK Very Happy, pro me maji kouzlo i ty cakanice Very Happy.


Může být. Rozhodně v tom nejsi sama Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá srpen 31, 2007 9:17 pm    Předmět: Citovat

ja ma vysnene navstiveni Krety a Pompeji protoze fresky ktere znam z ucebnic me vylozene fascinuji,portrety mi prijdou vylozene svezi a lidske(hlavne v tech pompejich) Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 10:51 am    Předmět: Citovat

lučnívíla napsal:
ja ma vysnene navstiveni Krety a Pompeji protoze fresky ktere znam z ucebnic me vylozene fascinuji,portrety mi prijdou vylozene svezi a lidske(hlavne v tech pompejich) Very Happy


To je rozhodně také jeden z mých snů. Jenže skutečné Pompeje už bohužel neuvidíme, jejich replika už je tuším dokončená Crying or Very sad . A také fajjúmské portréty z mumií jsou úchvatné! Viděla jsem kdysi jejich výstavu ve Vídni, jejich mandlové hnědé oči byly neskutečně životné. Většinou malované enkaustikou, do té doby bych byla neřekla, že tato technika má takové možnosti Smile . Artemidóros v British je jedním z mých dobrých známých. Á propos, British...Kdybyste si chtěli prohlédnout úchvatné sbírky této nádherné budovy aspoň virtálně, tady je odkaz: http://www.thebritishmuseum.ac.uk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.