Přírodní vlasová kosmetika na husté a suché vlasy
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6ef6df6bb6c7b9608063ab6a8ad17456Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Black.Mahony
41-80
41-80


Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 11:50 am    Předmět: Přírodní vlasová kosmetika na husté a suché vlasy Citovat

zdary..tak, když sem si pročítal tohle forum a narazil sem na vlákno silikony, taxem byl zděšenej co je to za sajrajt a proto sem se rozhod zkusit přírodní vlasovou kosmetiku. Uvažuju o ní už dlouho, ale pořád sem se nemoch rozhoupat, až když sem si přečet o těch silikonech taxem se definitivně rozhodnul.Problém, je v tom, že těch značek přírodní kosmetiky je poměrně dost a trošku tápu, kterou zkusit. Mám hodně hustý, suchý, tvrdý, nepodajný,vlnitý, krepatý vlasy...když si je umeju jenom šamponem bez dalších úprav, tak je to hrůza...sou takový rozježený, chlupatý a vůbec se mi nemastěj ani po delší době od umytí. O těch přírodních šamponech sem se dočet, že spíš vysušujou, tak z toho mám trochu strach. Jelikož sem zjistil, že tady hodně lidí přírodní kosmetiku používá, taxem založil toto vlákno a prosím o radu, která ta "příroda" podle vašich zkušenností, by byla pro moje vlasy nejvhodnější. Potřeboval bysem něco , co nejmíň vysušuje, něco co spíš ty vlasy uhladí, zmenší objem a "zmastí". Vím, že to bude asi těžký něco vybrat, ale jde mi o to abych zbytečně nekoupil něco, co je vyloženě určený na mastný vlasy, co hodně vysušuje a zvětšuje objem...já potřebuju opak. Zaujala mě kosmetika Alverde, páč je levná a podle různých příspěvků na mě udělala dobrej dojem.Má v nabídce 2 druhy šamponů...jeden je s olivou a henou a druhej z aloe a ibiškem, ale zase nevim, kterej by byl pro mě vhodnější. K tomu potřebuju i kondicioner, páč bez toho bych ty vlasy vůbec nerozčesal.Dále mě zaujal kokosový olej, páč olej to je jediný co na moje vlasy platí. Už nějakej čas používám olivový olej..po něm ty vlasy vypadaj jako vlasy(tvořej pramínky a sou mírně zvlněný..objem akorát), musim ho dát hodně a nesmívám. Ale pak mám zase ty vlasy takový těžký, nevzdušný až moc umaštěný a z toho taky nemám dobrej pocit.Problém je v tom, že po aplikaci oleje ho v mim případě nemá smysl smejvat, páč když ho smeju, tak to nemá žádnej efekt a vlasy sou o5 suchý.Takže nejsmejvám.
Mno tak to je asi tak všechno a těšim se na vaše postřehy, názory a rady, hlavně na tu přírodní kosmetiku, abych se měl čeho chytit. Wink Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 1:45 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, myslím, že tu už podobná diskuze je, sama jsem z ní vyčetla nějaké užitečné info Razz Mám podobný typ vlasů jako ty, takže vím, jaká je s nimi potíž Cool Ptáš se na přírodní kosmetiku, mě osobně pomáhá henna (v tvém případě asi nebavící) s přimíchaným olivovým olejem. Směs naneseš na umyté vlhké vlasy, necháš působit několik hodin pod igelitem a umyješ. Stejným postupem si někdy dělám zábaly jen z olivového oleje, nějak se do těch vlasů přeci jen "vsákne", takže po následném umytí šamponem jsou vlasy hezky hebké.
Pro mě je nutné používat kromě kondicionéru nebo vlasové masky i přípravky, které se neoplachují, nejvíc se mi prozatím osvědčilo naplácat na umyté vlhké vlasy trochu kondicionéru/balzámu (pro mě zatím nejlepší Vital natur s výtažkem z henny a z obilných klíčků - to už ale není čistě přírodní). Nyní zkouším bezoplachový kondicionér od Logony, měl by být dle výrobce přírodní Twisted Evil , ale ještě je brzo na nějaké závěry.
Možná bys mohl zkusit nanést dvě tři kapky olivového oleje na umyté, ještě vlhké vlasy a nesmývat. To se mi vcelku osvědčilo, ale je pravda, že ten olej je poměrně těžký a vlasy pak mohou být příliš mastné a zplihlé.
Lidičky na tomto webu mi doporučili používat kokosový a jojobový olej, ale ještě jsem to nezkoušela.
Tak hodně štěstí při krocení své hřívy Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black.Mahony
41-80
41-80


Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

Leila: ahoj, tak díky za typy.. Smile ...co se týče toho zábalu od Heny, tak to už je pro mě moc komplikovaný..mít na hlavě několik hodin zábal v igelitu a pak to muset ještě smejt, to už je moc náročný na čas atd.. Laughing ...ale zkusim po umytí ten olejový zábal aspon na 1-2 hodky a už ho nebudu smívat.. Cool ..proč všichni ten olej zase smíváte?..to mi příde, že je zbytečný si ho nanášet, když ho zase smeju...mě se právě nák moc "nevsakuje", takže po umytí jsem zase tam kde sem byl..u suchejch vlasů.. Rolling Eyes Laughing ...a jak si řikala, že mám skusit nanýst olej na mokrý vlasy po umytí, tak to já právě dělám, páč na suchý to taky nemá moc efekt, ikdyž na suchý ho pak druhej den taky dávám Razz ...ale stěma 2-3 kapkama si mě dostala...to je množství tak na jeden vlas u mě...já dávám tak půl deci, jinak by se to vůbec neprojevilo Laughing . ten bezoplachový kondicioner to je dobrej nápad, to bych mohl zkusit, páč na ty vlasy zabírá právě něco bezoplachovýho a pokud se dá sehnat i přírodní bez silikonů tak by to bylo fajn.. Wink ...ale ze všeho nejdřív potřebuju vyřešit ten šampon a balzám na přírodní bázi, ale nevím pro co se rozhodnout.. Rolling Eyes
Ještě dodatek k tý olejový kůře...jako chápu, že asi u většiny lidí, který maji "normální vlasy", pokud by ho nesmyli, tak by měli vlasy moc mastný, ale já mám asi náký moc extrémní vlasy a pokud nanesu olej a nesmeju, tak je mám takový akorát.. Laughing ..jenom někdy to moc přeženu a jak už sem psal, tak je mám pak opravdu mastný a těžký..ale to trvá zase tak jen 1-2 dny a pak ta mastnota zase vyprchá.. Laughing zatim sem to zkoušel jen s olivovým olejem, ted to budu zkoušet s tim kokosákem, taxem zvědavej.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:44 pm    Předmět: Citovat

Pokud ta mastnota "vyprchá", tak to je v pohodě. Zkus radši dávat míň ale častěj, třeba poloviční množství 2x denně. A z vlastní zkušenosti-ten olivový olej je opravdu dost těžký, ale třeba je to právě to, co potřebuješ. Nevim, asi to chce vyzkoušet, co ti sedne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 3:46 pm    Předmět: Citovat

Půl deci oleje??? Laughing Tak to bych byla jako olejová stáčírna Laughing Mě na mokrý stačí opravdu málo, protože se to na nich rozetře a jsem pak taková... na omak... ble ble Confused Ale každý mame do jistý míry vlasy specifický, takže ty máš nejlíp ozkoušený, co na ty tvoje platí.
Máš pravdu, že hennový zábaly jsou neuvěřitelně náročný na čas, trpělivost.... Proto jsem přešla ke Kerasstasovým maskám, ty jsou časově bez problému a výsledek ok, ale ty zábalky mají prostě něco do sebe Razz
K tomu olejovému zábalu - já oliváče na mokrý, umytý vlasy nanesu hodně a pak vlásky zas až tak extra pečlivě nemyju, takže po uschnutí na nich ten olejík částečně zůstane Razz
Kokosový olej se prý dobře vsakuje, jojobový by měl být o něco těžší... vyzkoušej sám, jak ti co sedne Razz
Ty bezoplachový kondicionéry - často jsou bohužel moc lehký, to je myslím případ právě tý Logony, ale nejsem si ještě úplně jistá, je to ve zkušební době Razz Proto si na vlásky po umytí plácnu spíš běžný kondicionér nebo masku a nesmývám to... ale pro tenhle účel jsou dobrý jen některý, chce to vyzkoušet. Mě osobně vyhovuje právě ten Natur vital, a pak jeden od Welly, ale ten mi přestali vyrábět Crying or Very sad Takže právě hledám vhodnou náhradu Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black.Mahony
41-80
41-80


Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 4:26 pm    Předmět: Citovat

Soufflet: jj, asi to chce nanášet v menšim množství, ale víckrát a pravidelně, páč ta mastnota se fakt vytrácí( já mám dokonce pocit, že u mě snad vůbec nedochází k tvorbě kožního mazu, páč když si nenanášim ten olej, tak se mi ty vlasy vůbec nemastěj..ani u kořínků a to i po dlouhý době po umytí Rolling Eyes )

Leila: mno u mě toho oleje padne mrtě no.. Laughing ...jako nechápu, jak ti můžou stačit 3 kapky na celej objem vlasů Shocked ..to je jako kdybych si chtěl natřít celý tělo krémem a použil k tomu bobeček velikosti hrášku Laughing ...ale každej to máme asi jinak mno...aspoň ušetříš.. Wink

Holky a jakej používáte ted šampon evt. balzám?..já se potřebuju dobrat k tomu co si mám koupit z těch přírodních...máte s tim nákou zkušennost? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Awerin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.5.2007
Příspěvky: 1069

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 5:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj =)
Já používám Urtekramm a jsem moc spokojená Wink
Hodně chválená je tu i Logona, ale já si nemůžu pomoct mně nevoní...
Na Alverde pozor někomu po tomto šamponu vlasy elektrizují a vysuší se přeci jen je lepší vypátrat něco kvalitnějšího.
S tím olejem já mám jojobový a je moc fajn a na to že mám vlasy hodně husté tak mi stačí málo.Když jsem si ho aplikovala poprvé po umytí přehnala jsem to dala jsem si na hlavu asi 15 kapek a vypadala pak jak ropušák doopravdy ač se to nezdá stačí na celou délku mokrých vlasů tak 5 kapek nejvic ono se to rozetře...S těma zábalama z oleje....Účinějši je olejovat vlasy když je navlhčíš můžeš je třeba spláchnout vodou nakapat na ně více oleje a zabalit do igelitu..Počkat s tím tak 3 hodky nebo podle potřeby a pak to smýt.Vlas by se měl vyživit a navíc se nevymyje veškerý olej protože ho vlas zadrží...jde o to nechat ho působit.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Leila
81-160
81-160


Založen: 21.8.2007
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

S těma třema kapkama mě bereš moc doslova... chtěla jsem tím naznačit, že toho oleje by mělo být MÁLO. Jinak já prostě hrábnu do lahve s olejem a natřu na vlasy, co já vím, kolik to je kapek... často toho ale právě nanesu hodně, takže jsem tě chtěla před tím varovat, v tomhle případě méně je více. Ale už jsme si vysvětlili, že ty to máš jinak a vyhovuje ti olejová dvojdecka. Takže tak Razz
Jinak ty přírodní šampony nevím, já používám lékárenskou chemii Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black.Mahony
41-80
41-80


Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 6:03 pm    Předmět: Citovat

Awerin: ahoj..a hodí se ten Urterkram na můj typ vlasů? nekrepatěj po něm moc?..jakej konkrétně by si mi doporučila? Smile ...jinak s tim olejem..já ho potřebuju fakt dost...na mokrý vlasy ho nanášim a neoplachuju, páč je mi to líto zase oplachovat.. Razz ..a znovu líst do sprchy a mejt, to už bych asi nezvládnul Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Black.Mahony
41-80
41-80


Založen: 1.9.2007
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: út září 04, 2007 6:07 pm    Předmět: Citovat

Leila: no tak to jooo...já sem fakt myslel, že si odměříš 3 kapky a pak se je snažíš rozetřít po celý hlavě.. Laughing ..já taky hrabu do skleničky a nanášim a taky nevim přesně kolik..s tou půldeckou sem to taky jen tak plácnul.. Wink ...ale někdy hrabu moc dlouho mno.. Embarassed Laughing ....btw: s tý lékárny používáš co?.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.