KLUB! Metloši
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 104, 105, 106, 107, 108  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5fb99e7ecbdf8b6f31458073d53d07f3Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 12:20 am    Předmět: Citovat

Gore: No asi niečo najbližšie k speed, prípadne power, alebo trash, ale nemusí nutne byť, mám rada, ka je to skôr rýchlejšie, skôr tvrdšie, ale nemusí to ísť až do extrému, čo úprinme z hĺbky duše neznášam sú rockové balady a nyvé a clivé piesne (viď Kapesníček od Arakainu, to bol asi nejaký zlý žart) a ak to má byť pompézne, tak môže, ale s vkusom a mierou a nech to vie, kedy skončiť.

Zo starožitností, ktoré mám rada: Helloween (hlavne starý a stredne starý, ale tak aj Andi Deris má svoju charizmu), Metallica 86 - 88 - 91, Apocalyptica, niečo od Motorhead (Ace of Spades), Anthrax, Megadeath, Manowar.

Potom už ma nič nenapadá, snáď len Green Jelly Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 1:02 am    Předmět: Citovat

Tak to asi nechám na iných, s čistým svedomím ti môžem odporučiť akurát tak Sonata Arctica (do alba Unia), tých som počúval kedysi a mal som na nich rád tú rozprávkovú atmosféru, sem-tam si ich doteraz vypočujem. Ale inak ti asi iní poradia lepšie, sám také žánre nevyhľadávam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 9:51 am    Předmět: Citovat

a co strčit rypáček někam úplně jinam? Já byl svého času mile překvapen Myrath, Arkan, Tengger Calvary, Ego Fall, Orphaned Land či Kimaera a nyní pokukuji na folk metal, ale tam to bývá kolovrátek na jedno brdo.

Tím spíš od jisté doby unikám směr folklór, vážná hudba a jazz. Metal toho nemá moc už co nabídnout.

A jakože moc nemusím black metal, tak toto je zajímavé Al-Namrood

edit: příspěvek 1313 Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
nezabudka
161-320
161-320


Založen: 24.5.2014
Příspěvky: 223

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 11:51 am    Předmět: Citovat

To je tak zle Shocked ? Alebo ja mám tak mizerný vkus Laughing ?

Tak vyskúšam všetky tipy a dám nejakú odozvu, fakt ďakujem, ale čo tá rezignácia?

Ako vážna hudba a jazz je fajn (ku folklóru som sa rozhodla taktne sa nevyjadriť Cool , aj keď world music má niečo do seba) , ale trebárs za volantom by mi to priviedlo asi nie mikro, ale makrospánok...okrem toho, na to človek potrebuje mať inú náladu, proste to nie sú zameniteľné žánre. Zatiaľ sa motám okolo punku, ale to je z veľkej miery tiež...no...
Jediné, čo fakt môžem sú Bijouterrier a Horkýže Slíže.

Ozaj, teraz ma napadá, kedysi som niekde počula nejaký vra český projekt, volalo sa to Sunshine, ale to môže byť tiež staršieho dáta..také niečo existuje?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 12:28 pm    Předmět: Citovat

ono folklór a folklór, když si poslechneš co hraje Hradišťan s Jiřím Pavlicou, není co řešit.

Ale chce to víc než poslech z telefonu, notebooku či bedniček u pc.

Spíš u metalu je toho až moc na úkor kvality. Kapel jako much, ale dobrou aby jeden pohledal.

A do auto je to fuk. Stejně se musíš soustředit na řízení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 2:22 pm    Předmět: Citovat

Ja by som povedal, že je to presne naopak, dobrých kapiel je strašne moc, len je to o vkuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 2:34 pm    Předmět: Citovat

to už je jen věc názoru. A taky co od hudby chceš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 2:49 pm    Předmět: Citovat

Chcem tým len povedať, že hudobné chute sú ako počasie. Zajtra možno zistíš, že metal je plný kapiel, ktoré stojí za to počúvať. "Kvalitná hudba" nie je podľa mňa objektívny pojem. Pozícia, z ktorej sa na hudbu pozeráš, nie je nemenná. V podstate súhlasím s tvojim posledným postom - až na to, že od hudby väčšinou ľudia chcú zakaždým niečo iné, záleží na nálade a celkovom vkuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
danny1691
***moderátor***


Založen: 18.12.2011
Příspěvky: 1634
Bydliště: Ravenholm

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 3:07 pm    Předmět: Citovat

Já se nad tím zamýšlím už dost dlouho. Základní stavební kámen zůstane metal. Zvláště půlka let osmdesátých a počátek devadesátých.
Jak píšeš, může to být jako s počasím, ale stejně se vracím k původnímu.

Vážná hudba. Tam je stále co objevovat, plno nápadů, úžasná dynamika hudby- to prostě nemá chybu. A od jistého zlomového okamžiku už nemám více co dodat.

On je možná problém někde jinde- v hudební nekvalitě laciných studií a hlavně tragické kvalitě klubů a zvukařů. To hudbu zabíjí obecně.

Právě to jeden z důvodů proč se mi nechce jezdit na koncerty. Vyhodíš prachy za dopravu, vstup, konzumačku a za odměnu máš zvukový paskvil. Takže suma sumárum, zážitek spíše negativní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: st prosinec 03, 2014 4:28 pm    Předmět: Citovat

Z teba sa stal audionerd Very Happy ja to na koncertoch vnímam iba ak je to fakt naprd. Tá hranica, kedy mi to začne vadiť, sa mení podľa nálady a podľa kapely. Ak kapelu zbožňujem, viac si to všímam a viac mi to kazí náladu. Ale je pravda, že nadávanie na zvukárov je globálny zvyk... a celkom valídny Very Happy Dobrého zvukára si väčšinou kapela donesie sama, aspoň ja mám s takými relatívne dobré skúsenosti. Blbé je, že pokiaľ to je česká/slovenská underground kapela, máme ako poslucháči celkom smolíka. A kapela ešte viac. Lebo drvivú väčšinu kapiel, čo z našich končín mám rád, poznám z koncertu. A ak urobia blbý prvý dojem... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 104, 105, 106, 107, 108  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.