Marodí nám mazlíčci...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=37b614e63022cfc74f303aa1ae3e1b18Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
Ilonko, já jsem to původně nemyslela proti tvojí tchýni nijak zle, mohla to být jen nehoda, že. První věc, co jsem se naučila, když k nám přišel kocour, bylo, že nikdy nesmím nic nechat bez dozoru Exclamation (i když si myslím, že to není k jídlu Laughing )
Ale s tím jedem na potkany už je to docela husté, to snad dělá schválně, ne?

Já ti nevím, nechce se mi věřit, že by byla taková, ale je fakt, že díky ní už jsme o jednoho psa přišli. - dost smutým způsobem. Ale to je na jiné vlákno...

... rozbalila jsem čokoládu a zavolala oba chlupáče - doufala jsem, že stáhnou ocas o utečou pryč. Doufala jsem marně - tvářili se velmi potěšeně a klidně by si dali nášup!!!!!


Naposledy upravil ilona dne pá duben 04, 2008 12:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: čt duben 03, 2008 9:47 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:

... rozbalila jsem čokoládu a zavalala oba chlupáče - doufala jsem, že stáhnou ocas o utečou pryč. Doufala jsem marně - tvářili se velmi potěšeně a klidně by si dali nášup!!!!!

No, nespoléhala bych na to, že se psi poučí. Oni jsou sice chytří, ale jak jde o žvanec... Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 8:36 pm    Předmět: Citovat

vcera som sla na kamoskinu svadbu. zabava velika a zrazu mi vola mama, ze nasej civavke je zle. najprv som myslela, ze akovzdy ma nieco s bruchom... nakoniec s nou mama sla na pohotovost a zaver je taky, ze maruska mala epilepticky zachvat, ma nador na mozgu alebo to bola mozgova prihoda Sad no a veterinarka povedala, ze sa to da zistit v brne na mozgovej rezonancii za 12-15 tisic, co si akosi nemozme dovolit:( teraz je havinke nic moc. stale lezi, chodit poriadne nevie. dnes aj zajtra ide na infuzky. je uplne zoslabnuta. jedine, co ma tesi, ze ma chut do jedla. papala kura s ryzou a piskotu. bojim sa o moju nufku...Sad neviete ako sa da este vysetrit epilepsia u psov? neda sa to aj inym vysetrenim?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankaflakanka
161-320
161-320


Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
vcera som sla na kamoskinu svadbu. zabava velika a zrazu mi vola mama, ze nasej civavke je zle. najprv som myslela, ze akovzdy ma nieco s bruchom... nakoniec s nou mama sla na pohotovost a zaver je taky, ze maruska mala epilepticky zachvat, ma nador na mozgu alebo to bola mozgova prihoda Sad no a veterinarka povedala, ze sa to da zistit v brne na mozgovej rezonancii za 12-15 tisic, co si akosi nemozme dovolit:( teraz je havinke nic moc. stale lezi, chodit poriadne nevie. dnes aj zajtra ide na infuzky. je uplne zoslabnuta. jedine, co ma tesi, ze ma chut do jedla. papala kura s ryzou a piskotu. bojim sa o moju nufku...Sad neviete ako sa da este vysetrit epilepsia u psov? neda sa to aj inym vysetrenim?


Náš Rexik má epilepsii. Kolik je fence? Prý se epilepsie objevuje spíš u starších psů, i když teda ten náš má epilepsii už od dvou let. Bere prášky na potlačování záchvatů, ale dalo nám i veterinářovi docela zabrat, než jsme stanovili vhodné léky a dávku. Ještě si něco asi užijete a přeju hodně trpělivosti, protože to je dost problematická choroba. A co krev? Mam takovej dojem, že nádory se z krve v hodně případech dají poznat. Našemu Rexikovi brali krev několikrát. Budete muset nejspíš čekat, v jakých intervalech ty záchvaty bude mít, ale stoprocentně to nezjistíte, z čeho to je. Je to dost složitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 9:26 pm    Předmět: Citovat

ma uz 11. krv dame vysetrit. da sa to zistit aj z krvi? ake tabletky berie? a este sa chcem opytat ako dlho trva kym sa z toho zachvatu spameta. diki
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 11:39 pm    Předmět: Citovat

teď nám známá povídala, že jim u jejich 6 letýho labradora zjistili epilepsii... měl už několik záchvatů, vždycky mu zapadne jazyk, takže říkala, že první co je, musí vytáhnout jazyk, a pak tojakž takž přejde... už napořád bude dostávat prášky... jenže je asi stále rozdíl 6 a 11 let, obzvlášť čivava mi přijde jako dost choulostivý plemeno...
kdysi někde psali, že když se psům překříží přední packy a oni si je tak nechají, dá se poznat, že mají epilepsii. ale vzhledem k tomu, že jak sousedu goro (už je chudák pár let mrtvej), tak i teď náš kaza, si ty paciny nechávaj,dokonce si i tak sami lehaj (což je teda asi něco jinýho...), a žádnou epilepsii goro neměl a kaza (ťuk ťuk) také nemá....
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 7:11 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
teď nám známá povídala, že jim u jejich 6 letýho labradora zjistili epilepsii... měl už několik záchvatů, vždycky mu zapadne jazyk, takže říkala, že první co je, musí vytáhnout jazyk, a pak tojakž takž přejde... už napořád bude dostávat prášky... jenže je asi stále rozdíl 6 a 11 let, obzvlášť čivava mi přijde jako dost choulostivý plemeno...
kdysi někde psali, že když se psům překříží přední packy a oni si je tak nechají, dá se poznat, že mají epilepsii. ale vzhledem k tomu, že jak sousedu goro (už je chudák pár let mrtvej), tak i teď náš kaza, si ty paciny nechávaj,dokonce si i tak sami lehaj (což je teda asi něco jinýho...), a žádnou epilepsii goro neměl a kaza (ťuk ťuk) také nemá....


K tomu zjištění epilepsie - z krve to bohužel nelze, vážně jen prostřednictvím EEG. Nádor by ale krevním rozborem měl jít zjistit...
K těm packám přes sebe - to bych měla doma tři epileptiky, protože to jsou takový telátka pohodlný, že si nechaj líbit a dělat úplně všechno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankaflakanka
161-320
161-320


Založen: 30.9.2007
Příspěvky: 183

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 11:05 am    Předmět: Citovat

eetynka napsal:
ma uz 11. krv dame vysetrit. da sa to zistit aj z krvi? ake tabletky berie? a este sa chcem opytat ako dlho trva kym sa z toho zachvatu spameta. diki


Ono to je hodně individuální. Náš Rexik bere Phaenemal, což je návyková látka a bere jednu a čtvrt tablety ráno a večer. Ale fakt si tím budete muset projít, protože každý pes to má jinak. My jsme taky dlouho nevěděli, jestli to je doopravdy epilepsie, ale když to je pak v určitých intervalech skoro pořád a doktor předepíše prášky, které zabírají, tak to ta epilepsie asi je. Nám se z těch záchvatů vzpamatovával jak kdy, ale většinou tak za půl hodinky byl sice furt takovej nesvůj a zblblej, ale jinak docela OK.... žral a hodně pil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Arcana
41-80
41-80


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 11:29 am    Předmět: Citovat

Chudinka malá, snad bude brzo v pořádku. Z vyšetření krve nádor v mozku myslím moc zjistit nejde, ale mohli by třeba najít i jinou příčinu toho záchvatu, např. onemocnění jater nebo ledvin. Epilepsie může mít spoustu různých příčin, taková ta opravdová, u které se důvod přesně nezná, se projeví spíš u mladých psů tak do 4 let, u starších to zas častěji bývají ty nádory. Držím palce, ať to dobře dopadne.
Mně zas rodiče asi před měsícem volali, že naše Bella (hovawartka) kašle a nemůže pořádně dýchat, jeli na rtg, měla spontánní pneumotorax, jen tak jí praskla plíce. Dostala se z toho, ale pořád jí není úplně dobře, ani žrát pořádně nechce Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 3:30 pm    Předmět: Citovat

maruska bola dnes na tretej infuzke. zajtra ide na poslednu a poslu krv na rozbor. da sa naozaj len zistit, ci nema nieco s ladvinami alebo pecenou (jatra). zrat jej chuti az moc. zozaciatku sa len motala, ale teraz na treti den je uz lepsie. ja len dufam, ze to neni ten nador...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.