Afty a jak na ně :(
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a52f098c808d394b608a882ddb312731Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 4:35 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Na afty jsem trpěla zejména na gymplu, to jsem šla "z jedné do druhé". Na VŠ a teď je to mnohem lepší. Mám vypozorováno, že když aftu něčím mažu (ať je to tea tree, levandule, propolis, genciána), mám ji 14 dní, když nemažu, tak 2 týdny Confused Snad jediné, co mi léčbu urychlí je Cannadent - přišla jsem na něj teprve nedávno. Zdá se, že afty se "samy" dělají opravdu ze stresu a (asi ne u všech, jen u náchylných jedinců) při poranění dutiny ústní (např. když se škrábnu kartáčkem). Afty způsobuje herpetický virus (tj. tentýž, co opary).


No tak v tom případě je to jasné Hermínko - opar způsobuje virus, který se usídlí v těle bez nějakých příznaků, ale při oslabení oraganismu ( stres, nemoc) se pěkně vyrazí na povrch. Pokud je afta z toho "samého rance" mám je asi nadoživotí. Ale co, jsou horší věci. Tak nebudu pár dní kousat, jenom mi to prospěje Very Happy .
Děkuji všem za rady, dnes jsem si v lékarně koupila grepový olej určený přímo na ty potvory a šalvějovou tinkturu, tak uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rheesa
81-160
81-160


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

Mě se teda afta udělá když třeba mám na stole skleničku ze které piju vodu tři dny (ne tu samou) a nachytá se tam nějaký ten prach Rolling Eyes

Ale stopangin a pangamin to jistí Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 4:53 pm    Předmět: Citovat

Rheesa napsal:
Mě se teda afta udělá když třeba mám na stole skleničku ze které piju vodu tři dny (ne tu samou) a nachytá se tam nějaký ten prach Rolling Eyes

Ale stopangin a pangamin to jistí Cool


Babička mi také vždycky říkala, že to mám ze špíny (jako že jsem třeba snědla neumyté ovoce nebo tak Smile ) Ale na to si dávám docela pozor. Spíš to bude tím, že mě bolí v krku- tak se to asi vyrazilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 7:56 pm    Předmět: Citovat

Mně se to často udělá, když se kousnu zevnitř do tváře. Asi se tam pak virus pěkně uchytí do živého. A nejhorší je, když už se mi afta skoro zahojila, a já se kousnu znovu do toho samého místa. Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:25 pm    Předmět: Citovat

Já mám jen takový úsměvný postřeh:Vy říkáte TA afta??? Shocked Shocked Shocked My totiž tady na západě... Laughing Cool ...máme TEN aft Laughing Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: út září 25, 2007 8:28 pm    Předmět: Citovat

Ja taky cely zivot zila s tim aftem Very Happy, pry jen snad ve strednich Cechach a Praze tomu tak rikame Laughing . Navic se mi snadneji zlobi na toho afta nez na tu aftu Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TemptationArt
161-320
161-320


Založen: 20.8.2007
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Brett napsal:
Taky pouzivam propolisovou tinkturu, zatim jedine, co mi urychlilo hojeni.
Fuj, nejprisernejsi je, kdyz se aft(a) udela na jazyku Rolling Eyes .

Pry je spravne afta a ne aft, ale mi to nejde pres pusu Very Happy.


To se ted udělalo mi. Strašně to na tom jazyku bolí a nemůžu pořádně jíst ani spát jak je to nepříjemný. Mám ted angínu tak si říkám, že se to proto udělalo na jazyku jelikož je mám ted hodně napuchlé a dotýkají se jazyku. Hodně se mi dělají na vnitřní straně úst a to i když jsem uplně zdravá. Včera jsem si to namazala alpou štípalo to a celkově je to hodně nepříjemné, ale dnes už to bolí o něco míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 12:36 pm    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
Já mám jen takový úsměvný postřeh:Vy říkáte TA afta??? Shocked Shocked Shocked My totiž tady na západě... Laughing Cool ...máme TEN aft Laughing Laughing Laughing Laughing


U nás také aft správně je to prý afta...To je jedno, v obou případech víme, o jakého prevíta se jedná!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rheesa
81-160
81-160


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 100

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 4:50 pm    Předmět: Citovat

Je to mrcha, tak to musí být afta Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st září 26, 2007 5:05 pm    Předmět: Citovat

Rheesa napsal:
Je to mrcha, tak to musí být afta Laughing


Je to prevít, musí to být AFT ! Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.