Přírodní kosmetika - dotazy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a2eb24de7b63093a047caaf66b720a9fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 9:08 pm    Předmět: Pleťová mléka přírodní Citovat

Můžete mi prosím doporučit přírodní pleťové mléko nebo fluid, ale zcela bez alkoholu? Mám citlivou pleť a teď používám oleje, ale občas bych potřebovala mléko nebo lehký fluid.
Díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 11:02 pm    Předmět: Citovat

ja mám momentálne Lavera basis sensitiv 2v1 (s bio-jojobou a bambuckým maslom) a som celkom spokojná. v zložení nejaký alkohol je, neviem presne, akú tam má funkciu. v dosť veľa výrobkoch prír. kozmetiky je.. asi preto, aby sa nejak "rozpustli" oleje a spojili s inými zložkami (?).. fakt neviem, ale každopádne zdá sa mi to mlieko dosť jemné. ja som si naň pár týždňov musela zvykať, ale potom už v pohode.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: po březen 09, 2009 11:09 pm    Předmět: Re: Pleťová mléka přírodní Citovat

Miki7 napsal:
Můžete mi prosím doporučit přírodní pleťové mléko nebo fluid, ale zcela bez alkoholu? Mám citlivou pleť a teď používám oleje, ale občas bych potřebovala mléko nebo lehký fluid.
Díky...


pleťové mléko docela příjemné je od cannadermu - jak pro odlíčení tak jako hydratace, nemusím se po něm krémovat i když se smývá vodou. Jestli je 100% přírodní těžko řict Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 5:31 pm    Předmět: Citovat

Díky za tipy, snad něco, co potřebuji seženu...vidím to na razii do bioshopů VivaNatura, GreenWave apod. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:56 am    Předmět: Re: Pleťová mléka přírodní Citovat

citace:
pleťové mléko docela příjemné je od cannadermu - jak pro odlíčení tak jako hydratace, nemusím se po něm krémovat i když se smývá vodou. Jestli je 100% přírodní těžko řict Smile

Tak jsem na netu koukala na pleťové mléko od cannadermu a dle složení tam je Cetyl Alcohol. Zkoušela jsem vypátrat, jakej typ alkoholu to je. Původně se získával z velrybího oleje, od čehož se upustilo a je získáván buď z ropy nebo rostlinných olejů. Jde o detergent. Nejsem si jista, jestli "normální" alkohol je silnější než tenhle nebo jestli jde o jednu a tutéž věc. I když...alkohol je asi prostě pořád alkohol...tak nevím. Já na pleť nemohu žádnej alkohol ani mejdlo. Crying or Very sad
Musím pátrat dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 9:58 am    Předmět: Citovat

Pivoňko, nějak jsem se Tě snažila nahoře ocitovat Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 10:13 am    Předmět: Citovat

Chem. vzorec alkoholu (ethyl alkoholu) je C2H5OH
cetyl alkohol (1-hexadecanol ) CH3(CH2)15OH, bužel se mi toho o ethyl alkoholu nepodařilo moc zjistit.......

vlastně jen to, že má delší uhlíkový řetězec a je odvozen od dekanu..... Laughing

(a alkohol od ehtanu........)
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st březen 11, 2009 12:16 pm    Předmět: Citovat

Miki7 napsal:
Pivoňko, nějak jsem se Tě snažila nahoře ocitovat Embarassed


Wink to se stává - musíš tam nechat na začátku i na konci v těch hranatých závorkách ono quote s přezdívkou Wink

aha, to já si zase nevšimla, že hledáš něco úplně bez alkoholu, to mi uniklo Laughing Laughing - nevím jak to je s tím velrybím olejem a ropnými produkty v něm, ale cetyl alcohol tam je, ale rovněž píšou, že neobsahuje ropné produkty, má 100% přírodní konzervaci a bez parfemace, což mi připadalo jako dobré. Mně taky alkohol dobře nedělá, ale tady v tom mi nevadí vůbec. Nebo to možná ještě nevím ha Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 5:57 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Chem. vzorec alkoholu (ethyl alkoholu) je C2H5OH
cetyl alkohol (1-hexadecanol ) CH3(CH2)15OH, bužel se mi toho o ethyl alkoholu nepodařilo moc zjistit.......

vlastně jen to, že má delší uhlíkový řetězec a je odvozen od dekanu..... Laughing

(a alkohol od ehtanu........)


Díky za vyčerpávající odpověď, jelikož jsem z právního prostředí, je mi Tvá citace zcela jasná Shocked Laughing Embarassed Ale děkuji Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Miki7
41-80
41-80


Založen: 7.11.2008
Příspěvky: 58

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2009 6:05 pm    Předmět: Citovat

Bílá Pivoňka napsal:
Miki7 napsal:
Pivoňko, nějak jsem se Tě snažila nahoře ocitovat Embarassed


Wink to se stává - musíš tam nechat na začátku i na konci v těch hranatých závorkách ono quote s přezdívkou Wink

aha, to já si zase nevšimla, že hledáš něco úplně bez alkoholu, to mi uniklo Laughing Laughing - nevím jak to je s tím velrybím olejem a ropnými produkty v něm, ale cetyl alcohol tam je, ale rovněž píšou, že neobsahuje ropné produkty, má 100% přírodní konzervaci a bez parfemace, což mi připadalo jako dobré. Mně taky alkohol dobře nedělá, ale tady v tom mi nevadí vůbec. Nebo to možná ještě nevím ha Laughing Laughing Laughing


Pivoňko, tak jsem pátrala a nakonec jsem si pořídila Aloe Vera gel, má certifikaci, vyroben spol. ESI. Vůbec tam není žádný alkohol, přípravek má 99,9 % obsahu Aloe a ta je ve složení i uvedena jako první, tak pokud jde o kvalitu, mělo by to být výborné. Zkoušela jsem gel na pleť a zatím dobré. Ještě si chci objednat pleťový krém s Aloe, vzorek mi sedl na výbornou.
Také jsem měla problém sehnat mycí gel na pleť bez alkoholu, nakonec jsem dnes konečně koupila v DM drogerii "Mycí krém Ginkgo Biloba + Vilín" od Naturderm Botanics. Ve složení není žádný alkohol a všechny složky ve složení jsem překontrolovala v online databázi na chemické látky používané v kosmetickém průmyslu a všechny složky mycího krému mají velmi nízký "rizikový faktor", takže by to mělo být k pleti šetrné. Dnes to chci vyzkoušet, tak jsem zvědavá.
Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.