Lord of the Dance - Jdete někdo?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=43c55a82a866786afaa41622f58313ceZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 9:08 am    Předmět: Citovat

citace:
A je pravda, že ty nedopnutý kolena a jiné zlozvyky jsem viděla taky. Na jednu stranu mě to může těšit, že se i vrcholoví tanečníci potýkají se stejnými problémy jako my Smile Jen by mě zajímalo, jak to dělají, že jim ty nohy stále drží pohromadě...


hehe, to máš pravdu, jak to, že jsou ještě schopný vůbec chodit mi taky hlava nebere. Já chodím od září, jednou týdně, a musím říct, že Jiggové prvky mým kolenům a kyčlím vůůůbec nedělají dobře Smile A to jsem sportovec amatér odjakživa, a většinou docela hypermobilní.

Nedopnutých kolen jsem si vůbec nevšimla, pro mně byli dokonalí Smile tak co trénink: byl ostřejší? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: čt duben 17, 2008 6:19 pm    Předmět: Citovat

Ahoj lidičky, tak se tu přisomruju s tím, že jsem taky začala dělat irské tance. Na konci ledna tohto roku. Je to opravdu supr tanec! A ta kondička! Úplně mám jinou fyzičku od té doby co tam chodím. Cool Pravda je, že nemám pokaždý čas, protože se mi to kryje se školou Rolling Eyes takže si to střídám po týdnu. Nejradši bych ae chodila dvakrát týdně, jak mě to chytlo! Zatím jsem tam byla si tak 6x, ale už jsem snad stihla dohnat všechny co tam chodí od září Wink Tančíme baby reel s jeleny,záskoky, kolenama, Very Happy a nějakou sestavu s jigy, kolébkami a čímsi ještě... Very Happy si ty názvy ještě moc nepamatuju, tak se omlouvám.
Každopádně mě to baví a kotníčky a kolínka mě zatím nebolí. Ale občas tak zpozoruju, že někdo zas nemůže na trénink, protože má něco s kotníkem nebo kolenem. Znáte někdo nějaký způsob jak se úrazům a pohmožděním kotníků vyhnout? Moc by mě to zajímalo. Idea Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 7:35 am    Předmět: Citovat

Anopheles napsal:
Ahoj lidičky, tak se tu přisomruju s tím, že jsem taky začala dělat irské tance. Na konci ledna tohto roku. Je to opravdu supr tanec! A ta kondička! Úplně mám jinou fyzičku od té doby co tam chodím. Cool Pravda je, že nemám pokaždý čas, protože se mi to kryje se školou Rolling Eyes takže si to střídám po týdnu. Nejradši bych ae chodila dvakrát týdně, jak mě to chytlo! Zatím jsem tam byla si tak 6x, ale už jsem snad stihla dohnat všechny co tam chodí od září Wink Tančíme baby reel s jeleny,záskoky, kolenama, Very Happy a nějakou sestavu s jigy, kolébkami a čímsi ještě... Very Happy si ty názvy ještě moc nepamatuju, tak se omlouvám.
Každopádně mě to baví a kotníčky a kolínka mě zatím nebolí. Ale občas tak zpozoruju, že někdo zas nemůže na trénink, protože má něco s kotníkem nebo kolenem. Znáte někdo nějaký způsob jak se úrazům a pohmožděním kotníků vyhnout? Moc by mě to zajímalo. Idea Dík


Hmmm, ke komu to tak asi můžeš v Olomouci chodit, že by Fiach bán? Laughing Jo, problémy s pohybovám aparátem znám až moc dobře. Už to dělám 5 let a čas od času se nějaká ta bolest objeví (teď se třeba chystám na soutěž do Salzburgu, od vás tam lidičky jedou určitě taky; trénuji i pětkrát týdně a musím říct, že mě ty kotníky fakt občas bolí...). Jako prevence slouží - netrénovat na tvrdém povrchu. Kdyby tě třeba někdy napadlo skákat na betonu... to fakt ne. Pečlivě se protahovat. Nepřetěžovat se. Nelézt na sál, když ti není dobře, něco na tebe leze, nejsi kvůli problémům schopná se soustředit (zní to jako blbost, ale z tohoto důvodu je většina úrazů, z nepozornosti a nedostatku koncentrace na to, co děláš). A já jsem teď cca půl roku začala jíst želatinu. A musím říct, že je to určitě lepší. Chce to pravidelně, projeví se to až za čas.

Tak ať se ti tanečky líbí! Já už jsem tomu totálně propadla, takže chápu, proč chceš trénovat dvakrát týdne. Hlavně ať ti nožičky zůstanou dlouhou zdravé! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 12:32 pm    Předmět: Citovat

Tak to moc díky! želatina? Ta co se dává na dort ?Razz
Jasně že Fich Bán, je tu snad někdo lepší? Very Happy
Kdybych ale něměla trénovat pokaždý dyž na mě něco leze, nebo že jsem ve stresu tak bych si asi nezatančila vůbec Evil or Very Mad Jaký taneční povrch e nejlepší? Takový ten gumový, co bývá v tělocvičnách? My máme normálně parkety...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 1:04 pm    Předmět: Citovat

Anopheles napsal:

Tak to moc díky! želatina? Ta co se dává na dort ?Razz
Jasně že Fich Bán, je tu snad někdo lepší? Very Happy
Kdybych ale něměla trénovat pokaždý dyž na mě něco leze, nebo že jsem ve stresu tak bych si asi nezatančila vůbec Evil or Very Mad Jaký taneční povrch e nejlepší? Takový ten gumový, co bývá v tělocvičnách? My máme normálně parkety...


Želatina se kupuje v lékárně Smile
V Olomouci? Myslím, že tam nikdo lepší není, páč tam není vůbec nikdo jiný Smile nebo nevím o tom, že by v Olomouci byla jiná taneční skupina, věnující se toliko tanci irskému.
Tak se dej dohromady, fakt je to nebezpečné, oni ti to Petra s Michalem můžou říct taky, když se začínáš učit, tak toho nebývá tolik, jako když jsi potom pokročilejší, je to mnohem náročnější, třeba na skoky, jeden blbej dopad z nepozornosti a je to. Už jsem viděla hodně vyvrknutých kotníků a natržených svalů a šlach, že vím, co říkám...
Ale dobrá zpráva je, že si na to tělo časem zvykne a na druhou stranu, když nemá svou dávku pohybu, je takové celé nesvé Smile
Nejlepší povrch je baletizol, nebo odpružená podlaha, takové speciální se dělají. My máme taky parkety. Spíš jde o to, aby si člověk ty nohy chránil a nesnažil se tančit na betoně třeba tak "z legrace".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: pá duben 18, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
no já se picnu, Ty chodíš od začátku roku, a trénujete jeleny, děláte jiggy, já chodím od září, a jeleny s náma dělat nehodlaj - neeee někdy příště, prostě jako vůbec, a k jiggům jsme se dopracovali taky někdy až v ¨lednu!?
Touhu po pohybu mám taky - v pondělí irsko, středa mexiko, čtvrtek sokol, a kdyby to šlo, na úterý a pátek bych si nějakou další lekci taky ráda přidala Very Happy
Teď co se výživy tyče papám kapsle geladrinku, ale přijde mi, že jsou na nic (vyjma kvality vlasů!!!) Příští měsíc si dám proenzi, to je prej na klouby fajn.
Ze skoků a dopadů ve výponu mně trápí mé ploché tlapky, kamarádka to řeší, že si ty nohy fixuje páskou, ale já to neumím.
Tak hodně zdaru, a hlavně opatruj nožičky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anopheles
21-40
21-40


Založen: 27.3.2008
Příspěvky: 36

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 11:41 am    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Ahoj,
no já se picnu, Ty chodíš od začátku roku, a trénujete jeleny, děláte jiggy, já chodím od září, a jeleny s náma dělat nehodlaj - neeee někdy příště, prostě jako vůbec, a k jiggům jsme se dopracovali taky někdy až v ¨lednu!?
Touhu po pohybu mám taky - v pondělí irsko, středa mexiko, čtvrtek sokol, a kdyby to šlo, na úterý a pátek bych si nějakou další lekci taky ráda přidala Very Happy
Teď co se výživy tyče papám kapsle geladrinku, ale přijde mi, že jsou na nic (vyjma kvality vlasů!!!) Příští měsíc si dám proenzi, to je prej na klouby fajn.
Ze skoků a dopadů ve výponu mně trápí mé ploché tlapky, kamarádka to řeší, že si ty nohy fixuje páskou, ale já to neumím.
Tak hodně zdaru, a hlavně opatruj nožičky Smile


Já se taky picnu!!! Very Happy A kampak chodíš na irský? Rozhodně sportuj, pak se všichni potkáme časem někde na rehabce:-) U nás koluje oblíbená hláška "Sportem, k trvalé invaliditě" Very Happy Co je to mexiko? Taky tanec? To si nedokážu asi představit, co se tam juchá.... Surprised Geladrink, geladrink...to mi něco říká....to se kupuje taky v lékárně, co? Ale proenzi? není to pro bolesti kloubů a pro seniory? Asi ssem zblblá reklamou Laughing
Mě doktoka řekla že mám plochou přičnou klenbu a že je na to dobrý chodit po špičkách....takže irský by mi v tom měli pomoct...tak nevím asi mám odlišný dezinformace....či co.....
Mimochodem....tento týden mě poprvý bolely kotníčky.....hmmm....asi se tomu nevyhnu.....béééé Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
remia
161-320
161-320


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 271

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:08 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:

no já se picnu, Ty chodíš od začátku roku, a trénujete jeleny, děláte jiggy, já chodím od září, a jeleny s náma dělat nehodlaj - neeee někdy příště, prostě jako vůbec, a k jiggům jsme se dopracovali taky někdy až v ¨lednu!?


hele, nestěžuj si Smile ono není kam spěchat, neboj se, však se jelenama budeš trápit ještě pár let Smile (a myslím, že Vás je AMC i Michael učili na posledním semináři...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:28 pm    Předmět: Citovat

Anopheles napsal:

Já se taky picnu!!! Very Happy A kampak chodíš na irský? Rozhodně sportuj, pak se všichni potkáme časem někde na rehabce:-) U nás koluje oblíbená hláška "Sportem, k trvalé invaliditě" Very Happy Co je to mexiko? Taky tanec? To si nedokážu asi představit, co se tam juchá.... Surprised Geladrink, geladrink...to mi něco říká....to se kupuje taky v lékárně, co? Ale proenzi? není to pro bolesti kloubů a pro seniory? Asi ssem zblblá reklamou Laughing
Mě doktoka řekla že mám plochou přičnou klenbu a že je na to dobrý chodit po špičkách....takže irský by mi v tom měli pomoct...tak nevím asi mám odlišný dezinformace....či co.....
Mimochodem....tento týden mě poprvý bolely kotníčky.....hmmm....asi se tomu nevyhnu.....béééé Rolling Eyes


Jako Remia, Coisceim - v Praze. Je to hrozně fajn, jsme skvělá parta, chodím tam ráda i kvůli lidičkum.
No proenziho je víc druhů, a prej to forte nemáme brát, že by si na to tělo zbytečně navyklo. Tak se na to v lékárně zeptám, co je dobré pro sportovce.
Hehe, chození po špičkách asi dobré je, ale řekni té doktorce, že na ty špičky skáčeš celou hodinu, a asi spadne pod stůl Laughing
Ploché nohy mám taky, a od té doby co tančím irsko mi klenba spadla ještě víc Sad třeba mi nevadí celej tanec, kde se ty figury střídají jako když máme rozcvičku a drilujeme jeden krok dokola. To pak bolí.

Jinak dělám Mexiko - lidové tance, holky mají šiirokánské kolové sukně, žlutá, červená, fialová, zelená... bílé haleny a kluci jsou v bílém, jakože vesničani, třeba mají červenou šerpu okolo pasu, občas sombrero. Je to hodně dupárna, víceméně máš často pokrčená kolena, dupeš na celá chodidla, a kluci se trochu klátí Smile) třeba s flaškou tequily v ruce, když tančíme "flašky", nebo děláme šátkový tanec, La Bambu, tanec se šerpou, je to taky hopkání, ale od Irska na hony vzdálené.
Taky trochu fušujem do Country, a děsně se mi to líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

remia napsal:
hankabar napsal:

no já se picnu, Ty chodíš od začátku roku, a trénujete jeleny, děláte jiggy, já chodím od září, a jeleny s náma dělat nehodlaj - neeee někdy příště, prostě jako vůbec, a k jiggům jsme se dopracovali taky někdy až v ¨lednu!?


hele, nestěžuj si Smile ono není kam spěchat, neboj se, však se jelenama budeš trápit ještě pár let Smile (a myslím, že Vás je AMC i Michael učili na posledním semináři...).


Jojó, taky mi ukázali jak na to, to bylo taky poprvé a naposled, co jsem měla možnost to trénovat pod dohledem. Irča nás teďko učí spoustu krásných kolektivních tanečků, je to skvělý, jenže je to pořád o tom samém, promenáda, cut, jigg, promenáda cut, jigg... Ráda bych něco víc ostrého, techniku, víc těch pohybů, sólovej... Birkena jsme nedodělali, takovej ten co jsme dělali na AMC ve dvojicích, jak začínáš tím,že děláš promenádu do kolečka už taky dávno neumím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.