Chemické přísady v některých odstínech henny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d17352dc9cbdf91ab2a5d0cb3653fdf5Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 8:09 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Lenna napsal:
Henna v Nemecku zakazana neni. Je to tam ale stejne jako u nas (a kdekoliv jinde). Pokud se na trhu vyskytne vyrobek ohrozujici nebo poskozujici zdravi spotrebitele, je zakazan jeho prodej nebo doporuceni stahnout vyrobek z prodeje. V Cechach je take doporuceno stahnout hennu od vyrobce Lush, v Nemecku to bude proste jiny vyrobce. To ale neznamena, ze zakaz plati na jakoukoliv hennu.


Zrovna Lush? To bych do nich neřekla, oni to mají všechno tak přírodní! Je o tom někde něco konkrétnějšho?
A to jsem ji zrovna koupila švagrové k svátku Confused

já slyšela, že je něco špatně s lush černou a hnědou hennou, červená je naštěstí v pohodě. ale nemyslím si, že by to bylo něčím karcinogenním, spíš bych tipla, že v těch hennách jak tam mají přimíchané to kakaové máslo a další přísady vzniká nějaký nekalý proces...třeba bakterie či co... ale je to jen můj odhad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 9:33 pm    Předmět: Citovat

Jej,vždyť LUSH se pyšní tám,že mají všechno přírodní a td atd....to je nějaké divné ne? Confused Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne září 23, 2007 11:45 pm    Předmět: Citovat

Nooo, ono třeba kurare je taky přírodní, žeano.
Možná je to spíš těmi bakteriemi, nedostatečnou konzervací nebo tak něčím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 6:40 pm    Předmět: Chemické přísady v některých odstínech hennecolor Citovat

Mám vlasy zničené chemickou barvou. Nabarvila jsem si je později černou hennou a poprvé jsem neměla problém, až na to, že se dost rychle vymyla a nezdálo se mi, že by mně vlasy nějak zregenerovala, spíš trochu vysušila. Když jsem se barvila stejnou barvou podruhé, vysušila mně vlasy neuvěřitelně (i když jsem je měla suché - zničené tou chemickou barvou). Nevíte někdo, čím to je? Myslela jsem, že Hennecolor je dobrá barva.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 7:23 pm    Předmět: Re: Černá Hennecolor Citovat

Marion napsal:
Mám vlasy zničené chemickou barvou. Nabarvila jsem si je později černou hennou a poprvé jsem neměla problém, až na to, že se dost rychle vymyla a nezdálo se mi, že by mně vlasy nějak zregenerovala, spíš trochu vysušila. Když jsem se barvila stejnou barvou podruhé, vysušila mně vlasy neuvěřitelně (i když jsem je měla suché - zničené tou chemickou barvou). Nevíte někdo, čím to je? Myslela jsem, že Hennecolor je dobrá barva.

Henna mírně vysouší, to je známá věc...a ještě když ji dáš na zničené vlasy...Přidala jsi do henny olej? S tim zregenerovaním - chce to opakované použítí henny, třeba i delší dobu působení + olejování. Mně henna taky nezregenerovala vlasy po jednom použití, ale časem se výsledek opravdu dostavil. Chce to trochu času a trpělivosti, zvlášť když se předtím dávalo vláskům tak zabrat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 8:14 pm    Předmět: Citovat

Otázka je, jestli zrovna černá henna je nejlepší na zregenerování.
V černé hennecolor je přidaná nějaká chemie, a o té černé z DM ani nemluvím, to je snad vtip výrobce.
Jestli ti jde o regeneraci, zkus bezbarvou, nebo tmavě hnědou hennecolor, zalij ji kafem a nech ji dloooouho - mě chytla do černa Smile
Ta tmavě hnědá hennecolor by měla být "čistá", tuším, že je v ní skutečně jen Lawsonia a indigo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2007 9:45 pm    Předmět: Citovat

Shocked v černé hennecolor je nějaká chemie? No teda, to se na ni budu muset jit podivat do obchodu, vim, ze se do ruznych odstinu pridavaji nejake bylinky, ale chemie Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:31 pm    Předmět: Citovat

Na netu jsem zjistila, že chemie by měla být v odstínech Bordó a Černá ( u hennecolor ).
Nevěděla jsem, jestli tomu mám věřit, tak jsem si koupila jednu - ale mahagon ( bordo neměli ), a i tam je normálně ve složení na spodní straně krabičky napsané - lawsonia a sodium picramate.

Tak jsem si něco zjistila o té látce. Je to pikramát sodný a asi je to pěkné svinstvo, protože v chemických závodech to převážejí ve spešl lahvích Very Happy je to nějaká hořlavina.
No tak nevím. Hennu mám teď na hlavě, barví slušně - mám úplně červené ruce - uvidím až to smyju. Jestli po tom budu mít dobré vlasy, tak se na ten pikramát asi vybodnu Very Happy kdo ví, kolik ho tam je, třeba moc ne. Ale an dlouhodobější používání tenhle odstín nevidím.
Zkusím sehnat pravou hennu, ale to bude asi hodně těžké.
No, škoda.
Ani Hennecolor teda není bez poskvrnky.

Ale tuším, že odstíny "hnědá" a "měděně červená" jsou OK, ale u té červené si nejsem tak jistá.
Já to zjistím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 12:38 pm    Předmět: Citovat

pikramát sodný - rakovinotvorný, toxický pro orgány, alergenní.

To jsem zkopírovala:
Některé ( asi pikramáty )jsou toxické a při vdechnutí, požití nebo absorpcí pokožkou mohou být smrtelné.
Styk s látkou může způsobit poleptání očí a pokožky.
Oheň může vytvářet dráždivé, leptavé a/nebo toxické plyny.
Odtok vody použité k hašení či vodný roztok látky může způsobit znečištění životního prostředí.

Sakra co tohle dělá v henně. Confused

Teď jsem si vzpomněla, že ten pikramát kdosi řešil i na anglických hennových stránkách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

Shocked Evil or Very Mad Shocked No já úplně zírám, rychle jsem běžela okouknout svoje krabičky Hennecolor, odstín Zlatá blond (cassia italica, rheum rhaponticum, chamomilia recutita, rosmarinus officinalis, lawsonia inermis) a odstín Kaštan (indigofera argentea leaf powder, lawsonia inermis extract, cassia italica extract)...takže to vypadá, že v těchle dvou by měly být jen nějaké ty rostlinky, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.