Tvrdá voda a vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=89f415ff18f3f3e3339e3df20ed1b895Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte doma tvrdou vodu?
Ano
70%
 70%  [ 87 ]
Ne
11%
 11%  [ 14 ]
Nevím
18%
 18%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 124

Autor Zpráva
JarkaR24
41-80
41-80


Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 11:54 am    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Chmm...mým vlasům tvrdá voda škodí. Sad Vypozorovala jsem, že víc u mě záleží na tom, v čem si vlasy myju, než čím. U rodičů je voda měkká a vlasy mám po ní parádní, kdežto tady v Mníšku máme tvrdou a potvrzuju, že vysušuje, snižuje účinky kosmetiky a vlasy se víc lámou. Poznám ty rozdíly hned po jediném umytí, jak zlepšení tak zhoršení. Zkoušela jsem na závěr oplachovat vodou s jablečným octem, ale žádný velký efekt jsem nezaznamenala...
A co je zajímavé, negativa tvrdé vody jsou ještě markantnější při použití přírodního šamponu. Rolling Eyes


Moje řeč. Zdá se mi, že tvrdá voda vlasy jaksi divně "natuží", podivně krepovitě. Stejná zkušenost i s rádoby přírodními šampony. Co mi pomáhá je přímo doma vyrobený šampon z vejce, myslím, že tu někde to téma i je... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:01 pm    Předmět: Citovat

Blik cvak příjem - tak proto se po každym koupání musim namazat krémem Sad Po čištění zubů neexistuje nenamazat rty a obličej... hm...
Takže Zbraslav má taky tvrdou vodu (ale na chuť je velice dobrá. Sestra má vodu ze studni - u J. Hradce, a tam je to tedy s tvrdostí ještě horší..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarkaR24
41-80
41-80


Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:18 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Blik cvak příjem - tak proto se po každym koupání musim namazat krémem Sad Po čištění zubů neexistuje nenamazat rty a obličej... hm...
Takže Zbraslav má taky tvrdou vodu (ale na chuť je velice dobrá. Sestra má vodu ze studni - u J. Hradce, a tam je to tedy s tvrdostí ještě horší..)


Taky se mi zdá, že je tvrdá voda docela mňamka Very Happy Laughing V přírodních studánkách je vlastně tvrdá voda vždycky, ne? Question Tak proto je voda odtamtud tak vynikající! (mj.) Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 12:35 pm    Předmět: Citovat

Smile To je pravda Jarko, vidíš...
Na Zbraslavi máme ale opravdu štěstí, protože třeba na Kampě když si dotočím na tréninku vodu z kohoutku, tak je neskutečně chlorovaná, až to dobré není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 1:58 pm    Předmět: Citovat

Tak my mámě měkkou vodu (soudím podle Brna, kde fungl nová varná konvice vypadala po měsíci jako kamenolom) a na chuť je taky dobrá, takže to podle mne tou tvrdostí nebude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JarkaR24
41-80
41-80


Založen: 8.1.2009
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 9:13 pm    Předmět: Citovat

hankabar napsal:
Smile To je pravda Jarko, vidíš...
Na Zbraslavi máme ale opravdu štěstí, protože třeba na Kampě když si dotočím na tréninku vodu z kohoutku, tak je neskutečně chlorovaná, až to dobré není...


Právě já když ještě studovala v Brně, tak v západní části města voda hrůza, na východě u kamarádky OK... Asi ta větší města mají víc zdrojů, nevím jak to chodí, bude mě muset někdo poučit Smile Mám pocit, že tady na Zlínsku je to pořád na jedno brdo. Confused Zbraslav je trochu stranou centra, ne? Všechno už je tam přírodnější... Laughing (teda nejsem odbornik na Prahu, i kdyz odtamtud v podstatě pocházím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 10:38 pm    Předmět: Citovat

S tím souhlasím. U nás v Ostravě je strašně rozdílná voda. Ty obce, které čerpají z Nové vsi vodárny (což je i má rozená Poruba), tak máme úžasnou vodu, měkkou a hrozně dobrou i chuťově, naprosto bez příměsí a jiných fujky. Kdežto někde u Výškovic, to je děs a hrůza. Voda železitá a tvrdá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 9:35 am    Předmět: Citovat

Jaruš, myslím, že Zbraslav má vodu ze Želivky, a opravdu dobře ošetřenou. Fakt je chuťově moc dobrá, ani nepotřebujeme kupovat balené vody Smile naopak u přítele na Žižkově se voda z kohoutku pít nedá. I Malešice mají hodně chlorovanou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út únor 03, 2009 9:49 am    Předmět: Citovat

Hmm, my máme asi vodu tvrdou, ale chuťově dobrou, ostatně na pití se doporučuje spíš ta tvrdá právě kvůli obsahu minerálů. Na vlasech mi žádnou extra paseku nepáchá, i když nemám srovnání s měkkou, všude, kde jsem pobývala, byla vždycky spíš tvrdá voda Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snopinka
81-160
81-160


Založen: 15.3.2009
Příspěvky: 149
Bydliště: Krnov-Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 03, 2009 11:52 am    Předmět: Citovat

Já co jsem se přestěhovala do Brna kvůli VŠ, tak mi vlasy mnohem víc padají a už nejsou tak husté jako jsem je měla doma..nevím jestli je to způsobeno tou vodou ale nic jiného mě nenapadá. Vždy když přijedu domů a umyju vlasy vodou tady u nás..tak jsou o poznání mnohem lepší. Stejně tak s pletí..v Brně se mi pleť stále zhoršovala, stroupky po vyrážce se mi hojí neskutečně dlouho..a doma je mám za dva dny pryč Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.