Tvrdá voda a vlasy
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=04e701868ff6be07e8c844438d8f8d4aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte doma tvrdou vodu?
Ano
70%
 70%  [ 87 ]
Ne
11%
 11%  [ 14 ]
Nevím
18%
 18%  [ 23 ]
Celkem hlasů : 124

Autor Zpráva
silenazena
0-7
0-7


Založen: 14.4.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 8:27 am    Předmět: Citovat

Nazdar vlasoví fanatici:-) Taky píšu zoufalý dotaz ohledně tvrdé vody, a je hodně podobný předchozímu příspěvku. V obci, ze které pocházím je úplně supr voda, nikdy jsme na ničem doma neměli vodní kámen. Konvice od začátku do konce užívání - to jest několik let neměla kamene nikdy ani gram. Kvůli VŠ jsem se musela přestěhovat na střední Slovensko, kde je voda tak tvrdá, že to je úplná hrůza!!!! Nová varná konvice je za týden pokryta obrovskou vrstvou vodního kamene, který pomalu ani nemá význam likvidovat, neb za týden je tam znovu. Taktéž, když nechám odstát vodu ve sklence přes noc, na druhý den je pokrytá vrstvičkou kamene.
Jistě si dovedete představit, jak asi vypadá moje kůže a moje vlasy!!! Hrůůůza! Přišla jsem o polovinu svého hára! ksicht se mi loupe, ruce šupinaté... Jakmile přijedu zpět do rodného kraje vše je v pohodě, žádné lupy, žádné šupiny, prostě vše jak má být, vlasy krásné, lesklé. Nevíte, co by tak šíleně tvrdou vodu pokořilo??? Hlavně co se vlasů týče? Díky moc za rady, vlasům zdar:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
snopinka
81-160
81-160


Založen: 15.3.2009
Příspěvky: 149
Bydliště: Krnov-Brno

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 8:53 am    Předmět: Citovat

silenazena napsal:
Nazdar vlasoví fanatici:-) Taky píšu zoufalý dotaz ohledně tvrdé vody, a je hodně podobný předchozímu příspěvku. V obci, ze které pocházím je úplně supr voda, nikdy jsme na ničem doma neměli vodní kámen. Konvice od začátku do konce užívání - to jest několik let neměla kamene nikdy ani gram. Kvůli VŠ jsem se musela přestěhovat na střední Slovensko, kde je voda tak tvrdá, že to je úplná hrůza!!!! Nová varná konvice je za týden pokryta obrovskou vrstvou vodního kamene, který pomalu ani nemá význam likvidovat, neb za týden je tam znovu. Taktéž, když nechám odstát vodu ve sklence přes noc, na druhý den je pokrytá vrstvičkou kamene.
Jistě si dovedete představit, jak asi vypadá moje kůže a moje vlasy!!! Hrůůůza! Přišla jsem o polovinu svého hára! ksicht se mi loupe, ruce šupinaté... Jakmile přijedu zpět do rodného kraje vše je v pohodě, žádné lupy, žádné šupiny, prostě vše jak má být, vlasy krásné, lesklé. Nevíte, co by tak šíleně tvrdou vodu pokořilo??? Hlavně co se vlasů týče? Díky moc za rady, vlasům zdar:-)


No kéž by někdo věděl a napsal nám tady...myslím, že s tvrdou vodou se nic moc dělat nedá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 12:00 pm    Předmět: Citovat

Zkusila bych po umytí polít vlasy citronem zředěným ve vodě... Třeba to trošku pomůže Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sisssa
161-320
161-320


Založen: 20.1.2009
Příspěvky: 165

PříspěvekZaslal: čt duben 16, 2009 12:08 pm    Předmět: Citovat

Ako som pozrela u nas v BA mame vsade stredne tvrdu az tvrdu vodu Sad Co sa tyka pramenov z lesa, ta voda bude makksia? Lebu ju chcem nielen na pitie ale aj na umyvanie vlaskov... Smile
_________________
Nauc svoju mysel, aby ta posluchala. Nauc svoj zivot, aby pocuval tvoje srdce. Stastie bude tvojim vlastnictvom. (Sri Chinmoy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 10:26 am    Předmět: Citovat

Ha, tak my jsme se přestěhpvali v rámci jednoho městečka do domu vzdáleného pár set metrů od našeho původního bydliště. A světe div se - teče nám tady úplně jiná voda! Shocked Krásně chutná a je mnohem mnohem měkčí (poznám na neusazeninách v hrnci a na vlasech). Takže to taky může být třeba stavem rozvodů v budově, jinak si to nedovedu vysvětlit. (Vodovodní řad by měl být u obou domů stejný.)

Já si tedy nestěžuju, jsem moc spokojená, ale nikdy bych to nečekala. Měla jsem za to, že tvrdá voda je prostě tvrdá a basta, žádné trubky to neovlivní. A ono asi i jo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 1:39 pm    Předmět: Citovat

Určitě, pokud jsou trupky třeba rezavé, tak se to promítne i do samotné vody, prostě Kocourkov Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chatny
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.3.2009
Příspěvky: 1065

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 3:07 pm    Předmět: Citovat

Přesně tak, stav trubek ovliňuje hodně chuť vody, trdost bych řekla že skoro vůbec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 3:31 pm    Předmět: Citovat

Tak já nevim, jaká voda je v Olomouci. Vodní šutr v konvici máme, ale ne zas tak extrémně. Co vim, tak že je olomoucká voda míň chlorovaná prej. A hlavně, máme na zahradě studnu a všude, kromě studené vody v kuchyni nám teče ta naše studnová. Ta už vubec nevim, jaká je. Chutnají mi obě Very Happy
By mě to ale celkem zajímalo:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: st duben 22, 2009 5:48 pm    Předmět: Citovat

pinkalinka.p napsal:
A hlavně, máme na zahradě studnu a všude, kromě studené vody v kuchyni nám teče ta naše studnová.


My máme taky studnu, ale nepoužíváme ji. Jako děti jsme si na ní chodily hrát. Teď už se bojím, abych tam nespadla. Páč já nedovedu lézt tak rychle, abych ulezla Sanaře Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tlucinka
0-7
0-7


Založen: 2.3.2009
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá duben 24, 2009 8:15 pm    Předmět: tvrdá voda Citovat

My máme také hodně tvrdou vodu,ale neřekla bych, že to mým vlasům škodí, spíš podle mě záleží na tom jaké přívravky používám, jak mám špatný šampon tak mám i špatné vlasy. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.