Může vlasům prospívat častější mytí?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f91ac921849456bf932b9a955cf6fe59Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 2:15 pm    Předmět: Citovat

K chvále šamponu od Vichy na mastné vlasy se musím přidat, začala jsem ho používat jednou spíš omylem, a byla jsem moc spokojená, dokonce bych řekla, že v souvislosti s ním mi přestaly méně padat vlásky (ale tím si nejsem jistá, jak napsala Fairy, působí na mě tolik vlivů, že odlišit jeden zásadní není možné). Opravdu není tak drahý na to, jak dlouho vydrží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 12:45 pm    Předmět: Citovat

Ona HA škodí vlasům? Já jsem teda nic takového nepozorovala,a to mám takové jemné citlivky, prášky beru skoro dva roky... Fakt ale je, že mám Lindynette, ten má minimum hormonů, kyž jsem s ním začala, byla to horká novinka Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 12:54 pm    Předmět: Re: Může vlasům prospívat častější mytí? Citovat

Marion napsal:
Po tom, co jsem se tady dočetla, se snažím vlasy umývat méně často. Zdá se mi ale, že mně pak více vypadávají a když je umyju po 6 dnech, jsou potom mnohem sušší než když bych je umyla po 2 dnech. Je možné, že by jim škodilo, když je tak dlouho nemyju?


Marion, mám to podobně - i když: snažím se vydržet a mýt cca po 3 - 4 dnech. Se mnou je to těžký, pořád nosím drdol a paří se mi hlava... Přes to období mi vlasy nepadají vůbec (cca do 10 vlasů za den..). Počítám to zhruba, mám ráda přehled.. Po umytí a usušení mi jich vypadne vždycky dost (tak do 40...) Přičítám to tomu, že při mytí mi vlasy vodou hrozně těžknou, takže spoustu si jich třeba vytrhám nešetrným mytím (i když se fakt snažím), některé vlasy prostě vypadnou... V průměru se dny, kdy mi jich vypadne fakt minimum se to dá, to je celkem v pohodě. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Ona HA škodí vlasům? Já jsem teda nic takového nepozorovala,a to mám takové jemné citlivky, prášky beru skoro dva roky... Fakt ale je, že mám Lindynette, ten má minimum hormonů, kyž jsem s ním začala, byla to horká novinka Laughing


? možná je to asi člověk od člověka. HA beru už 8 let bez přestávky a změny. Nikdy jsem nezpozorovala nic zhoršujícího se, ani na vlasech, na pleti, ani na krevních či jiných testech... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

Blondorezka napsal:
Ona HA škodí vlasům? Já jsem teda nic takového nepozorovala,a to mám takové jemné citlivky, prášky beru skoro dva roky... Fakt ale je, že mám Lindynette, ten má minimum hormonů, kyž jsem s ním začala, byla to horká novinka Laughing

Myslím, že HA vlasům neškodí - bylo to myšleno spíš tak, že jakmile uděláš týdenní pauzu , změní se hladina hormonů v těle a to může mít za následek zvýšenou činnost mazových žláz a následné zmaštění vlasů. Však některé uživatelky HA si stěžují í na zhoršenou , opupínkovanou pleť během týdenní pauzy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Adél, to Ti ale pořád padá hrozně malinko vlasů! Pokud to zprůměruješ, tak za jedno období včetně mytí Ti vypadne za den tak 20 vlasů, což je spíš spodní hranice toho, co je normální.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 4:54 pm    Předmět: Citovat

Slunéčko napsal:
Adél, to Ti ale pořád padá hrozně malinko vlasů! Pokud to zprůměruješ, tak za jedno období včetně mytí Ti vypadne za den tak 20 vlasů, což je spíš spodní hranice toho, co je normální.


Shocked no to je fakt, já mám vždycky plnou výlevku vlasů a při česání to taky není zrovna málo a když jsem se ptala doktorky, jestli to je v normě, tak prý do +/- 100 vlasů za den je ok, což nechápu, jak Adél dělá, že toho má tak poskrovnu Crying or Very sad Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

Já bych řekla že Adél se vlasy pomaleji obměňují než většině z nás: proto má taky tak dlouhé vlasy, a proto jí míň padají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: pá únor 15, 2008 7:41 pm    Předmět: Citovat

Tak nad tím jsem nijak nepřemýšlela, jak to dělám, spíš nedělám, ale polovičce nepadají snad vlasy vůbec, nepozoruju to ani na hřebenu, ani na výlevce, možná jsem slepá, nevím... Neumím si představit, že by mi vypadlo 100 vlasů za den, to bych měla za chvíli ocásek jak prstík. Ale taky jsem slyšela, že do 100 vlasů je to naprosto normální a v pohodě, tak je to nejspíš pravda..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: ne únor 17, 2008 8:23 pm    Předmět: Citovat

No, mě u sušších vlasů přijde mytí 2x do týdne akorát...příliš rozhodně ne, bo mám silné nutkání vyživit si konce nějakou tou maskou 1x do týdne. No a 1x šampon+koncicioner. Vlasy mi padají skoro jenom při mytí (ale že jich je!), protože jsou hrubší a za sucha se neuvolní. Já osobně si myslim, že kdybych si myla vlas třeba jednou za 10 dní, tak budu mít přesušený konečky.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.