O adopcích
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=805061a7ca70e009a3f1ec4a429ea851Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá prosinec 14, 2007 2:31 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Co se týče mísení kultur - jestliže jsou Evropané už tak vysoce civilizovaní, dobře zajištění a svobodně si nakládající se svými životy, že se jim snížila porodnost, tak z dlouhodobé perspektivy mají prostě SMŮLU, něco za něco Laughing Razz Z dějinného hlediska je to prkotina, k mísení a přesunu etnik docházelo vždycky, dochází a docházet bude.



Tak tento odstavec se mi vylozene libi a zcela snim souhlasim Laughing Cool
teda Danielo s celym tvym prispevkem Wink jo a celkove vetsina narodnosti na jih a vychod od evropy si vzdelani ceni mnohem vic nez my Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 2:36 am    Předmět: Komentář Citovat

Ženské, chcete adoptovat dítě/děti? Proč ne, ať se každý zařídí podle svého... Jen se mi zdá, že tu moc nezaznělo, co na to Vaši partneři... Jestli to s nimi budete probírat, nebo už jste rozhodnuté a svůj názor nezměníte... Je také rozdíl, zda jste samy, nebo už s někým... Já jen, že na podobné rozhodnutí mají být dva, pokud jsou dva... Prostě tu často čtu jen to "já, já a zase já". Na okraj: A doufám, že se u nás povolí umělé oplodnění i ženám, které jsou samy...

lučnívílo, promíchávání různých ras, etnik, náboženství... - to je krásné přání, leč v praxi neuskutečnitelné, stačí se podívat do zemí, kde se o to pokusili a výsledek? Někdy dost problematický. A nemusíme chodit moc daleko: Vždyt u nás se to nedaří ani s Cikány...

Ve Španělsku jsem si všimla, že mnoho evropsky vyhlížejících párů mělo asijské děti...

Adopce, pěstounská péče: Ano, Bonemíno, je nutné vše prověřit, ale je opravdu nezbytně nutné, aby se ten samý proces opakoval, jestliže si rodina chce po nějaké době vzít další dítě? Ano, může to být další "těhotenství", ale přijde mi to zbytečné, moc zdlouhavé. sice se projeví, kdo to dítě opravdu chce, ale stejně - mohlo by to probíhat rychleji, když už rodině nějaké dítě svěřili, tak snad bude dobrá. Ti, kteří by měli být prověřováni, nejsou a samovýrobou mohou produkovat jedno dítě za druhým a nikdo na ně nedohlédne. O minulém víkendu jsem viděla v tv pořad, ve kterém byla věřící rodina s asi 6 dětmi - 3 vlastní, další 3 v pěstounské péči. Pokud jsem vše pochopila správně, tak vše iniciovala obec (věřící z té vesnice?), která sehnala grant na stavbu rodinného domu. Baráky pro tento účel, aby děti našly novou rodinu, tam postavili dva a budou přibývat další. Je to zřejmě ojedinělý projekt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 7:48 pm    Předmět: Citovat

Zrovna tento týden se našly dva novorozennci - holčičku matka aspoň dala do babyboxu, ale chlapečka našel bezdomovec v kontejneru. Děti budou dány k adopci a dvě rodiny se dočkají vytoužených miminek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne prosinec 16, 2007 9:32 pm    Předmět: Citovat

Pokud jde o ty partnery, tak samozřejmě, že je s tím srozuměn i partner. Tyhle věcí jsme měli vyřešeny dávno před svatbou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: po prosinec 17, 2007 11:27 am    Předmět: Citovat

Milovniku tak za prve,mluvime zde o tom ,jak takove veci citime,ne o tom ze behem nasledujicich mesicu se budeme snazit zahajit adopci jako takovou Cool to je snad jasne,ze kdyby se tu jednalo o cin,tak se probere s partnerem,mne osobne to prijde jako samozrejma soucast dulezitych rozhodnuti.ale zadna z nas nerekla ze do toho jde,jsou to jen spekulace Confused


a co se tyce miseni ras,to si snad ze me delas srandu,ze si nekdo veme nejake lidi ruznych etnik a snazi se je promisit,to je prece hloupost a nedivim se,ze to nevyslo.Ja a myslim ze i daniela jsme mluvili o miseni jako zcela prirozenem prubehu vyvoje lidstva a takto proste funguje,takze nejde o zadnoy umely vyplod,ale o skutecnou prirozenou cestu,kde se etnika postupne propletaji,takze existuje to je to zcela uskutecnitelne,je to zajimave a krasne,teda pokud se do toho nezacne motat nejaky vedec s politikama a nebude chtit umele neco takeho navodit Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 1:02 am    Předmět: Komentář Citovat

lučnívíla napsal:
Milovniku tak za prve,mluvime zde o tom ,jak takove veci citime,ne o tom ze behem nasledujicich mesicu se budeme snazit zahajit adopci jako takovou Cool to je snad jasne,ze kdyby se tu jednalo o cin,tak se probere s partnerem,mne osobne to prijde jako samozrejma soucast dulezitych rozhodnuti.ale zadna z nas nerekla ze do toho jde,jsou to jen spekulace Confused


Já věděla, že se ozveš. Very Happy Ano, ano a zase ano - a pamatovala jsem si, že jsi na začátku psala cosi o tom, že to s partnerem cítíte obdobně, že se v tomto shodnete. Jen přidávám, že během let, jak se vyvíjím a stále více stárnu, tak zjišťuji, že třeba před 10 lety jsem o některých věcech nepřemýšlela tak jako nyní... Přijde mi, že některé ženy k adopci, nebo osvojení přistupují i podle toho, zda mají, nebo nemají životního partnera...

lučnívíla napsal:
a co se tyce miseni ras,to si snad ze me delas srandu,ze si nekdo veme nejake lidi ruznych etnik a snazi se je promisit,to je prece hloupost a nedivim se,ze to nevyslo.Ja a myslim ze i daniela jsme mluvili o miseni jako zcela prirozenem prubehu vyvoje lidstva a takto proste funguje,takze nejde o zadnoy umely vyplod,ale o skutecnou prirozenou cestu,kde se etnika postupne propletaji,takze existuje to je to zcela uskutecnitelne,je to zajimave a krasne,teda pokud se do toho nezacne motat nejaky vedec s politikama a nebude chtit umele neco takeho navodit Evil or Very Mad


Na etnika opravdu nejsem odborníkem, na to jsou ostatně na fakultě jiní... Já nikoho nemísil, já se snažil - neobratně - poznamenat, že soužití různých etnik na jednom místě může být velmi problematické, o čemž se přesvědčujeme dnes a denně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:28 am    Předmět: Citovat

milovniku vsaj v pohode Very Happy
s etnikama je to slozite a hlavne dlouhodoba zalezitost,spatne se to vysvetluje,ale mozna prave kvuli tomu studuju etnologii Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 10:19 am    Předmět: Citovat

Můj partner je také smířen. Tohle je pro mě docela důležité téma, takže bych s ním asi nešla do dlouhodobého vztahu, kdyby měl diametrálně odlišný názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 1:25 am    Předmět: Komentář Citovat

Marianna napsal:
Můj partner je také smířen. Tohle je pro mě docela důležité téma, takže bych s ním asi nešla do dlouhodobého vztahu, kdyby měl diametrálně odlišný názor.


Mně to nedá: "smířen"?!?!?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 6:54 pm    Předmět: Komentář Citovat

Zajímavý článek o pěstounské péči v SOS vesničce.

http://ona.idnes.cz/mama-z-povolani-porodila-mi-ctyri-deti-pate-ted-nezvladnu-pzn-/ona_deti.asp?c=A071218_163828_ona_deti_jup
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.