Deodoranty a spol.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 72, 73, 74  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=906d89ca4e2c3b49e174c54066a8cec0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2007 9:06 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Nevíte, zda v tom měsíčkovém od Alverde není hliník? Nikde jsem ho nenašla, ale... Ten krystal od Baley je myslím obsahuje? Jinak ted dodelávám ten Santé, žel na mě skoro vůbec nefunguje Sad mám asi agresivnější pot.


Já jsem přesvědčena tom, že není... nikde ve složení jsem na něj nenarazila. Tak doufám, že mě tu nikdo nevyvede z omylu... Embarassed Jinak se chystáme přejít na deodoranty od Lavery, nedávno jsme očmuchávali a voní skvěle Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 1:45 am    Předmět: Komentář Citovat

Mě ale stejně překvapuje počet lidí, kteří tyto přípravky nepoužívají, a jsou proto cítit... To je v tu chvíli takové nepříjemné překvapení... Ale úplně zbytečné. Překvapilo mě to i u některých mladých mužů a u dívek je to z mého pohledu ještě smutnější... Nevím, jestli to může být i z ekonomických důvodů, ale pro mě je tato investice naprosto přirozená, až základní. Nemusíme vonět, ale musíme být cítit?!?!?! Není to asi úplně k tématu, jenže se s touto věcí střetávám poměrně často... Přitom si myslím, že například u přijímacího pohovoru na určité místo to může být drobnost, která diskvalifikuje onoho uchazeče...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 8:56 am    Předmět: Citovat

Na druhou stanu je ovšem otázka, zda na sebe plácat spoustu chemických hnusů, které (podle některých studií) mohou být zdraví nebezpečné... A jak tu i někdo napsal, někdy ty přírodní holt nejsou dostačující... Embarassed Crying or Very sad A to co se někdy říká o spojitosti rakoviny a hliníku v antiperspirantech fakt není moc sranda Evil or Very Mad Takže jak si má potom člověk vybrat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 12:20 pm    Předmět: Citovat

Káťa napsal:
Nevíte, zda v tom měsíčkovém od Alverde není hliník? Nikde jsem ho nenašla, ale... Ten krystal od Baley je myslím obsahuje? Jinak ted dodelávám ten Santé, žel na mě skoro vůbec nefunguje Sad mám asi agresivnější pot.

Káťo, přírodní kosmetika nemůže obsahovat hliník Wink A v krystalu taky není, složení je sice Potassium alum či Ammonium alum (snad to nepletu, nechce se mi jít do koupelny Laughing ), ale někde jsem četla, že to s hliníkem nemá nic společného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 2:41 pm    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:
Mě ale stejně překvapuje počet lidí, kteří tyto přípravky nepoužívají, a jsou proto cítit... To je v tu chvíli takové nepříjemné překvapení... Ale úplně zbytečné. Překvapilo mě to i u některých mladých mužů a u dívek je to z mého pohledu ještě smutnější... Nevím, jestli to může být i z ekonomických důvodů, ale pro mě je tato investice naprosto přirozená, až základní. Nemusíme vonět, ale musíme být cítit?!?!?! Není to asi úplně k tématu, jenže se s touto věcí střetávám poměrně často... Přitom si myslím, že například u přijímacího pohovoru na určité místo to může být drobnost, která diskvalifikuje onoho uchazeče...


Hm víš ale o to nám tu nešlo,je jasné že nikdo nechce smrdět(já už vůbec ne),ale zase nehodlám do podpaží plácat hliník(protože jen ten ucpává potní žlázy a proto omezuje pocení)- no protože jsem žena a na svá ňadra jsem hrdá,nechtěla bych o ně pak přijít kvůli tomu že jsem za svého mládí na sebe plácala tyto věci. Nic proti tomu nemám a vím že to s rakovinou nemusí mít souvislost ale takových věcí co prý neměly škodit a bylo tomu naopak už tu bylo fakt hodně. Ono se na to může přijít až pozdě.
Jinak co se týče lopušáku do podpaží-už nikdy víc. Když jsem se pak druhý den spotila,tak to byl smrad nehorázný i když normálně takhle nesmrdím. Takže to už nikdy!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 3:55 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Káťa napsal:
Nevíte, zda v tom měsíčkovém od Alverde není hliník? Nikde jsem ho nenašla, ale... Ten krystal od Baley je myslím obsahuje? Jinak ted dodelávám ten Santé, žel na mě skoro vůbec nefunguje Sad mám asi agresivnější pot.

Káťo, přírodní kosmetika nemůže obsahovat hliník Wink A v krystalu taky není, složení je sice Potassium alum či Ammonium alum (snad to nepletu, nechce se mi jít do koupelny Laughing ), ale někde jsem četla, že to s hliníkem nemá nic společného.


Tak nevím, ale v tomhle případě věřím chemickým vzorečkům... Když uvidím molekulu NH4Al(SO4)2?12H2O, což je Ammonium alum, nebo KAl(SO4)2, tedy Pottasium alum, vidím v obou dvou hliníky...

Jinak se mi teď poslední dobou stává, že mě antiperspiranty (do minulého měsíce jsem je používala, teď už nemůžu) neskutečně štípou... Dřív mi to nedělalo, naráz to začalo. Snad seženu tedy něco přírodního šetrného a OPRAVDU účinného. Neznáte, prosím, někdo nějaký přírodní tuhý deodorant nebo aspirant? Na mě ty kuličkové vůbec neúčinkují, naprosto k ničemu :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 4:09 pm    Předmět: Citovat

kathory projet si biobeauty.cz(tam je cela sante a logona) a treba biosferu nebo tak neco,tam urcite najdes spoustu moznosti,jen si vybrat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 4:14 pm    Předmět: Citovat

jeden kamarád chemik mi o hliníku dělal přednášku. Že je zásadní rozdíl mezi různými sloučeninami ve kterých je vázaný, takže samotná skutečnost, že něco obsahuje hliník, ještě nemusí znamenat vůbec nic.

Btw. víte, že byly doby, kdy gram čistého hliníku byl dražší než gram platiny? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marianna
321-600
321-600


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 486

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 5:03 pm    Předmět: Citovat

Mohu se s vámi podělit o své zkušenosti s přírodními deodoranty. Přes půl roku mám tekutý s kuličkou od Urtekrammu s aloe vera, nejdříve jsem z něj byla nadšená, ale teď se mi zdá, že nějak přestal fungovat, fakt to nechápu Sad
A teď čerstvě mám taky deodorant od Lush, protože už budou bohužel končit, tak jsem ho chtěla vyzkoušet, a zatím jsem tedy hodně spokojená, funguje skvěle. Musím tedy dodat že nejsem typ co by měl sklon hodně se potit či zapáchat Wink Jen nevím, co budu dělat, až je doprodáme Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:13 pm    Předmět: Citovat

Hm, tak mně by žádný přírodní deodorant asi nepomohl. Mám docela koncentrovaný pot, ke všemu jsem dost sportovala (teď v těhotenství samozřejmě ne Wink ), takže na mě nestačí ani mnohé "běžné" z drogerie jako je Fa, SpeedStick apod. Musím si kupovat extra silný sportovní, jinak už je to za dvě hodiny horor Sad . A ten snesu ještě tak na obrazovce TV, v podpaží ho doopravdy nechci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 72, 73, 74  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.