Deodoranty a spol.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 72, 73, 74  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8d8f62f00d81619001b5107f4cf84508Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:

Btw. víte, že byly doby, kdy gram čistého hliníku byl dražší než gram platiny? Wink


A za nějakého Ludvíka nevímkterého byly prý hliníkové příbory jen pro nejvzácnější návštěvy Wink Když si teď představím školní jídelny s těma hnusnýma hliníkovýma příborama... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soufflet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.3.2007
Příspěvky: 2015

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2007 6:40 pm    Předmět: Citovat

Jinak k té vůni u chlapů-já myslím, že nejde o to, aby chlap na sebe pořád něco patlal a pak do dálky voněl, jenom stačí, aby nesmrděl. Základ je samozřejmě hygiena, která asi pořád u některých chlapů pokulhává Rolling Eyes A pokud ví, že se potí, tak mu holt nic jiného než deodorant nezbývá, pokud to není tak strašné a nechce deodorant používat (nebo i holky, co se bojí hliníku a nemají s pocením nějaké extra problémy), tak staší něčím stříknout, i to potlačí lehčí zápach Wink

Jinak teď jsem si vzpomněla, jak jsem u přítele objevila kuličkový deodorant Laughing Jako ne že by smrděl, to opravdu ne, ale nikdy jsem z něho necítila žádnou "drogerkovou" vůni (krom šamponu). Tak jsem se ho provokativně zeptala, jestli to používá, odpověděl mi:"Co?? Jo, toto....no, občas.." Tak aspoň něco no Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 9:14 am    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Káťa napsal:
Nevíte, zda v tom měsíčkovém od Alverde není hliník? Nikde jsem ho nenašla, ale... Ten krystal od Baley je myslím obsahuje? Jinak ted dodelávám ten Santé, žel na mě skoro vůbec nefunguje Sad mám asi agresivnější pot.

Káťo, přírodní kosmetika nemůže obsahovat hliník Wink A v krystalu taky není, složení je sice Potassium alum či Ammonium alum (snad to nepletu, nechce se mi jít do koupelny Laughing ), ale někde jsem četla, že to s hliníkem nemá nic společného.


Docela jsem už dřív pátrala, jak je to s hliníkem a myslím, že je to přibližně takhle: To, čemu se snažíme vyhnout, protože je spojovováno s karcinogenními účinky je aluminium hydrochlorid, jedná se o kov, který proniká do pokožky a pak dál do těla. V krystalu je také sloučenina hliníku, ale jde o sůl, která má tak velkou molekulu, že do pokožky nepronikne, tudíž krystal reaguje s potem na povrchu pokožky, kde zabraňuje rozkladu potu na vzduchu a vzniku nepěkných pachů. Tákže by to mělo být s krystaly v poho, je to jak psala Bone, není hliník jako hliník... Laughing
Ale já jsem jen sociální pracovnice, z chemky jsem měla na gymplu čtyřku, jsem spíš na ty humanitní vědy, takže to může být jinak Embarassed
Nemáme tu nějakého chemika na ověření? Wink


Naposledy upravil Jna dne čt prosinec 20, 2007 10:29 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2007 10:02 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Herminka napsal:
Káťa napsal:
Nevíte, zda v tom měsíčkovém od Alverde není hliník? Nikde jsem ho nenašla, ale... Ten krystal od Baley je myslím obsahuje? Jinak ted dodelávám ten Santé, žel na mě skoro vůbec nefunguje Sad mám asi agresivnější pot.

Káťo, přírodní kosmetika nemůže obsahovat hliník Wink A v krystalu taky není, složení je sice Potassium alum či Ammonium alum (snad to nepletu, nechce se mi jít do koupelny Laughing ), ale někde jsem četla, že to s hliníkem nemá nic společného.


Tak nevím, ale v tomhle případě věřím chemickým vzorečkům... Když uvidím molekulu NH4Al(SO4)2?12H2O, což je Ammonium alum, nebo KAl(SO4)2, tedy Pottasium alum, vidím v obou dvou hliníky...

Jinak se mi teď poslední dobou stává, že mě antiperspiranty (do minulého měsíce jsem je používala, teď už nemůžu) neskutečně štípou... Dřív mi to nedělalo, naráz to začalo. Snad seženu tedy něco přírodního šetrného a OPRAVDU účinného. Neznáte, prosím, někdo nějaký přírodní tuhý deodorant nebo aspirant? Na mě ty kuličkové vůbec neúčinkují, naprosto k ničemu :-/

Ehm, omlouvám se za mystifikaci Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janie
***moderátorka***


Založen: 20.11.2007
Příspěvky: 1941
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 3:46 pm    Předmět: Citovat

Proti pocení mi pomohl Driclor z lékárny, na složení jsem se radši nedívala (je to bleee, má moc hliníku), potřebovala jsem ho do velkých veder, když jsem pracovala v zahraničí a musím říct, že po potu ani památky...je to kulička, nanáší se to tak týden, vždy na večer a ráno se to umyje, je tam k tomu dobrý návod (opravdu pečlivě přečíst)...a pak se už běžně používá klasický deodorant či antiperspirant.
Já mám teď od Urtekramu Deo Crystal aloe vera a růži, ale taky se mi zdá, že už tak nefunguje Sad hodně lidí si ho chválí, ale já jsem takovej speciální případ, mně proti smradu nepomáhá zatím nic...

Toto jsem našla na webu www.doktorka.cz:
O bezpečnosti hliníku se stále vedou spory. Raději bych volila přírodní deodoranty - např. od Logony či Weledy. Další možností je používání tělového pudru - např. Shadust od Shahnaz Herbals. Tyto přípravky jsou založeny na působení bylin a éterických olejů. Též je třeba si uvědomit, že potem z těla odcházejí škodlivé látky a zároveň je to účinný nástroj termoregulace. Úplné potlačování potu proto není žádoucí. Spíš je vhodné bojovat přírodními látkami proti pomnožení bakterií, které způsobují rozklad potu a nepříjemný zápach. Tuto funkci splňují deodoranty a tělové pudry.


Naposledy upravil Janie dne st leden 09, 2008 4:44 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

Nemohla bych žít bez deodorantů a to se nijak moc nepotím. A jestli je něco opravdu strašného, tak když v létě někdo vysloveně smrdí, nepoužívá žádný deodorant a ještě ke všemu ani moc nestřídá oblečení. Je to děsnýýýý Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 12:35 pm    Předmět: Citovat

Jna napsal:
Leontýnka:....No a taky jsem k němu rovnou přibrala deodorant-také měsíčkový a taky je fajn. Sice nevím jak bude účinný ale rozhodla jsem se skoncovat s antiperspiranty ať se potím sebevíc. Jinak nějaká přírodní alternativa omezení pocení asi neexistuje co?
Moje dosavadní zkušenosti:
Druhá, poněkud sofistikovanější volba - deo krystal po sprše a pak deodorační pudr se šalvějí od Nobilis Tilia nebo hedvábný od hauschky. A to je bezva. Plus to je vhodné na citlivou kůži, takže sbohem pupínky a podráždění po holení. Navíc vychytávka je to, že úplně ten samý krystal, co prodává Santé asi za tři stovky prodává DM v řadě Balea za 80 Kč Wink


Může se tě zeptat, jak to aplikuješ? Mám totiž tu samou kombinaci, ale bohužel samotný Crystal Santé na mě nazabírá a s pudrem ho neumím asi používat.
První dávám ten crystal a pak mám potíž, jak do mokrého podpaží vpravit ten sypký pudr??? Smile Když jsem to zkoušela klepnout přímo z lahvičky, tak jsem vysypala pořádnou dávku akorát na podlahu a do podpaží se nedostal ani prášeček. Tak jsem zkoušela odsypnout si do dlaně a "přilepit" ji do podpaží, což taky ale nemá valný efekt. (Utvoří se na jednom místě -zpravidla ani ne v podpažní jamce - jakási kašička.)
No a pak se divím, že na mě přírodní deodoranty nepůsobí... Smile)

Jinak jsem si dovezla z USA, už to budou dva roky, tyjooo!,DEODORANT od Adidasu, BEZ HLINÍKU, jehož účinek je založený na výtažku z bavlny. Je úplně perfektní, spolehlivě chrání fakt celý den, navíc je tuhý a nenechává na oblečení žádné stopy a opravdu jej používám téměř denně (ty dva roky) a pořád ho tam je ještě tak čtvrtina, ne-li víc! Přesto jsem raději trochu ve střehu, říkám, že tam sice není hliník, ale čert ví, co jiného tak úžasně funguje... Nevím, jestli se prodává i u nás.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 1:09 pm    Předmět: Citovat

tak me staci jen deo krastal,ale s tim pudrem me to taky zajima Shocked Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
Může se tě zeptat, jak to aplikuješ? Mám totiž tu samou kombinaci, ale bohužel samotný Crystal Santé na mě nazabírá a s pudrem ho neumím asi používat.
První dávám ten crystal a pak mám potíž, jak do mokrého podpaží vpravit ten sypký pudr??? Smile Když jsem to zkoušela klepnout přímo z lahvičky, tak jsem vysypala pořádnou dávku akorát na podlahu a do podpaží se nedostal ani prášeček. Tak jsem zkoušela odsypnout si do dlaně a "přilepit" ji do podpaží, což taky ale nemá valný efekt. (Utvoří se na jednom místě -zpravidla ani ne v podpažní jamce - jakási kašička.)
No a pak se divím, že na mě přírodní deodoranty nepůsobí... Smile)

Jinak jsem si dovezla z USA, už to budou dva roky, tyjooo!,DEODORANT od Adidasu, BEZ HLINÍKU, jehož účinek je založený na výtažku z bavlny. Je úplně perfektní, spolehlivě chrání fakt celý den, navíc je tuhý a nenechává na oblečení žádné stopy a opravdu jej používám téměř denně (ty dva roky) a pořád ho tam je ještě tak čtvrtina, ne-li víc! Přesto jsem raději trochu ve střehu, říkám, že tam sice není hliník, ale čert ví, co jiného tak úžasně funguje... Nevím, jestli se prodává i u nás.


Laughing máš docela veselé zážitky, každodenní ranohygiení adrenalin Laughing
Já ten krystal jako Ty dávám na mokro, ale pudr až na sucho, takže mezitím mám rozestup - ráno mezitím stihnu nachystat zeleninku morčátku a králíčkovi Wink . Používám k tomu něco jako labutěnku či co, prostě takovej kruhovej polštářek z něčeho jako froté, koupila jsem to v Kotvě ve 100% Natuře asi za 30 Kč. Nasypu pudr na to - ty froté chloupky na tom povrchu to udrží, takže to hned nespadne a v poho pudr vetřu "do jamky". Very Happy
Musím přiznat, že když toho na tu labuťku nasypu moc, tak je kolem taky trošku na zemi, ale většinou je to bez problémů Laughing a ta jemná pudrová vůně šalvěje se mi moc líbí Wink

Jinak máš pravdu, to o tom bezhliníkovém Adidasu zní tak báječně, že pak člověku vrtá hlavou, na jakým principu to funguje.. o takto užité bavlně slyším poprvé... Shocked Zaujímavé!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 2:44 pm    Předmět: Citovat

Díky moc! Že mě to nenapadlo s tou labutěnkou!!! Very Happy

Ráda bych, aby na mě Nobiliska s Crystalem fungovaly - krásně voní a příroda je příroda. Takže vyzkouším nový postup a uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 72, 73, 74  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.