Očkování proti rakovině děložního čípku
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3c9fed1e298ee3be368f8cd7d4633980Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jezecek11
81-160
81-160


Založen: 31.3.2007
Příspěvky: 83

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 1:36 pm    Předmět: Očkování proti rakovině děložního čípku Citovat

Tak by mne zajímalo co si o tomto očkování myslíte. Já o něm dost vážně uvažuju.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

Pokud je ti méně než 15 (což asi není) je očkování téměř zbytečné. Opravdu. Každý, kdo měl pohlavní styk už v sobě papilomaviry má. Není to nic děsivého, jsou to snad nejrozšířenější viry vůbec (určité typy papilomavirů způsobují bradavice, pro rakovinu jsou nebezpečné jen některé typy). Když jsem tenhle typ rakoviny studovala, ohromila mě děsivá informace - 80% všech mužů v sobě papilomaviry mají a přenášejí je. Všechno záleží jen na imunitní schopnosti ženy.

Očkování po prvním pohlavním styku už nebude nikdy 100%. Bohužel je to celkem podraz navíc od pojišťovny - pojišťovna část (anebo vše-nejsem si jistá) hradí jen dívkám (a chlapcům) do 15ti let. Mně je třeba 19, pohlavní styk jsem neměla, tudíž by u mě byla vakcína 100%, ale pojišťovna by mi to nehradila.

Řekla bych, že očkování po pohlavním styku jsou zbytečně vyhozené peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Llucy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2007
Příspěvky: 1368

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 2:36 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Pokud je ti méně než 15 (což asi není) je očkování téměř zbytečné. Opravdu. Každý, kdo měl pohlavní styk už v sobě papilomaviry má. Není to nic děsivého, jsou to snad nejrozšířenější viry vůbec (určité typy papilomavirů způsobují bradavice, pro rakovinu jsou nebezpečné jen některé typy). Když jsem tenhle typ rakoviny studovala, ohromila mě děsivá informace - 80% všech mužů v sobě papilomaviry mají a přenášejí je. Všechno záleží jen na imunitní schopnosti ženy.

Očkování po prvním pohlavním styku už nebude nikdy 100%. Bohužel je to celkem podraz navíc od pojišťovny - pojišťovna část (anebo vše-nejsem si jistá) hradí jen dívkám (a chlapcům) do 15ti let. Mně je třeba 19, pohlavní styk jsem neměla, tudíž by u mě byla vakcína 100%, ale pojišťovna by mi to nehradila.

Řekla bych, že očkování po pohlavním styku jsou zbytečně vyhozené peníze.


Souhlasím, očkování je účinné jen případě, pokud ještě žena neměla pohlavní styk...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 3:27 pm    Předmět: Citovat

Ale na trhu je od podzimu ještě další vakcína, která je vhodná i pro starší ženy. Ta první se jmenuje Silgard, myslím, ta druhá jinak, nevím ted jak. Ten druhý typ je prý vhodný i pro ženy, které již rodily... ale ne již pro ženy, které tento typ papilomaviru měly(to jsem byla já). Příští týden jdu k doktorce, tak se na to zeptám.Každopádně to je dobré téma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Breberka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.9.2007
Příspěvky: 838

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 3:39 pm    Předmět: Citovat

ja o tom posledni dobou taky docela dost premyslim.. Idea ale 1 docela me zarazila ta cena 2 a taky to, ze aby vakcina byla ucinna, mela byt "jen" podana panne. ale myslim, ze u zen, ktere mely uz pohlavni styk, by alespon mohla zmensovat toto riziko. ja tedy nevim, napadlo me, ze bych si to ockovani nadelila k narozeninam..ale kdyby to bylo neucinne tak vyhodit 10 000 se mi tedy nechce Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 4:12 pm    Předmět: Citovat

Tady je video k této tématice:

VIDEO
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so prosinec 29, 2007 11:52 pm    Předmět: Citovat

Než se necháte oočkovat proti rakovině d. čipku,měl by váš gynekolog nejdříve provést stěr a zjistit, zda nejste už náhodou nakažena některým tím HPV virem ( jsou myslím 4) - vakcina bude účinná jen proti těm virum, kterými jste se dosud nenakazily ( a pro tu, která má v sobě všechny viry je očkování zbytečné) . Blbý je, že o tehle vakcině jsou trochu rozporuplné informace - někde jsem četla, že ochrání ženu na celý život, jinde zas, že jen na 5 let ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 12:00 am    Předmět: Citovat

Ale zas mě napadá, že pokud se nechá očkovat žena, která má stálého partnera, tak je to docela zbytečné. Buď její partner je přenašeč a tudíž je má, anebo není a nemá je. Ty vakcíny jsou ale příšerně drahé... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 12:19 am    Předmět: Citovat

Drahý to teda je a navíc mi chybí zaruka tak jako u ostatních očkování ( i když 100% jistota není u žádného očkování) - že se virem opravdu nenakazím (nemyslím sebe- já ten virus mám, má ho i moje sestra, která už bohužel musela podstoupit gynekologický zákrok Confused ) - myslím třeba dceru, pro kterou by tohle očkování přicházelo v úvahu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: ne prosinec 30, 2007 12:56 am    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Ale zas mě napadá, že pokud se nechá očkovat žena, která má stálého partnera, tak je to docela zbytečné. Buď její partner je přenašeč a tudíž je má, anebo není a nemá je. Ty vakcíny jsou ale příšerně drahé... Rolling Eyes


Tudíž být Tebou, tak bych se očkovat nechala. Nemůžeš vědět, jestli je Tvůj budoucí partner mít bude, či ne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.