Kynologie, agility....pejsci obecně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8ca7df21cd22a5a97ea16bbf26821b57Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 2:49 pm    Předmět: Citovat

Trochu mě mrzí, že jsme se ho vubec ptali....ale přišlo mi to jako slušnost. Předpokládala jsem, že pokud bysme si tam nastěhovali třeba vlčáka tak, že by mohl prskat, ale 6ti kilový pejsek je přece velký jak kočka a narozdíl od ní se dá vycvičit a naučit, že některé věci prostě nesmí. Brala jsem to spíš jako formalitu, že mu řekneme, že tam budeme mít psa, protože je prostě fér aby o tom věděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 7:36 pm    Předmět: Citovat

No já některé majitele bytu moc nechápu...co mám zkušenost, tak nejnesmyslnější požadavky mají ti, kteří nabízejí napůl vybydlenou kůču za cenu slušnýho bytu (vím z inzerátů, když jsme hledali byt - jakože i zákaz dětí jsem dostkrát četla a to byly byty, ze kterých by dítě asi odvedla sociálka)...případně takové ty rekonstrukce alá brouk pytlík, kde se člověk bojí na cokoli sáhnout, aby to neupadlo. Typicky lidi, co k tomu bytu přišli ani neví jak.
Majitelé, kteří mají několik bytů, to většinou neřeší, sepíše se soupis stavu...setkala jsem se s požadavkem zaplatit 2 kauce místo jedné, to chápu. My se před 2 lety stěhovali a nakonec jsme neměli problém sehnat solidní byt s normální kaucí, kde může být pes a ještě jsem vyjednala slevu na nájem (blbou pětistovku, ale byl to prostě náš strop, chtěli jsme původně o něco menší byt). Znám několik lidí se psy, kteří bydlí v nájmu skoro ve výši průměrnýho platu, takže dle mě už docela luxus - jo jedni mají od psa vyškrábanou díru v dubový podlaze Rolling Eyes ale prostě to opraví, až pes odroste.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 7:41 pm    Předmět: Citovat

Raketka napsal:
Pokud nás teda nemůže vyhodit kvuli psovi (což teda ze zákona nemůže), co jiného by mohlo být důvodem výpovědi (protože si může samozřejmě vymyslet důvod jiný) neuvědomuju si, že bysme dělali něco co by mohlo nějak vadit?
.


Nevím co máte ze smlouvu, ale když mluvíš o majiteli, tak usuzuju, že klasiku se soukromou osobou. Pak je to tak, že majitel může ukončit smlouvu s normální výpovědní lhůtou i bez uvedení důvodu. Případně uvede, že byt potřebuje pro sebe nebo svou rodinu. Ze dne na den tě nemůže vyhodit ani kvůli neplacení nájmu.
Kde bydlíte? Bylo by těžké si najít jinej podobnej byt?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2015 7:50 am    Předmět: Citovat

Jo, je to se soukromou osobou, má jen tento jeden byt, který teda při našem nastěhování byl dost vybydlený. Ono sehnat byt k pronájmu v této lokalitě, který by nám vyhovoval byl docela problém, všichni byty prodávají a nikdo nepronajímá. Jenže kupovat byt nechceme, spíš bysme v budoucnu chtěli stavět. Takže bych opravdu nerada hledala další byt, už jsme se během minulého roku stěhovali dvakrát. Spíš fakt doufám, že ho ukecáme, podle toho co říká mi příjde férovej chlap, jen se prostě v minulých nájemnících dost spálil. Takže na něj fakt nechci vyrukovat se zákonama a klást si nějaké podmínky, spíš se rozumně domluvit na nějakých náhradách škod, kontrolách bytu, případně v krajním případě i vrácení psa chovateli pokud bude dělat problémy. Na druhou stranu si myslím, že pokud opravdu pes něco zničí a my budem muset např. dělat nové podlahy, tak na tom majitel ještě vydělá Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: so červen 20, 2015 10:49 am    Předmět: Citovat

Pokud je to takhle, zkusila bych fakt domluvu - vysvětlit situaci, zdůraznit, že pokud něco pes zničí, počítáte s opravou a nemáte s tím problém, zdůraznit, že pes bude pracovní a přítel si ho bude brát do práce, takže nebude doma sám, nebude tedy rušit ostatní nájemníky třebas štěkáním nebo tak... Pokud je to rozumný člověk, měl by to normálně vzít...
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Raketka
321-600
321-600


Založen: 19.6.2010
Příspěvky: 474

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 9:07 pm    Předmět: Citovat

Vyhráli jsme!!! Byl to boj a málem došlo i na právníky....nakonec s doplatkem 3 000 k vratné kauci na případné opravy jsme se domluvili a zítra si pro pejska jedeme Very Happy Já se prostě nevzdávám...nikdy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá červen 26, 2015 1:53 pm    Předmět: Citovat

Gratuluju! Tak ať máte z pséka radost a ať to není Hafan Ničitel! Very Happy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po září 14, 2015 7:29 pm    Předmět: Citovat

Confused tak jsem si chtěla pořídit nějakou úžasně-báječně-zázračnou masku na vlasy - a místo toho jsem - při brouzdání po netových obchodech- koupila - zcela vědomě - supr šampon pro psa .
Takže pes má luxusní kožich a já se budu muset spokojit s kondišem z Lidlu . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2016 5:58 pm    Předmět: Citovat

Pejskaři, máte nějaký osvědčený tip na ochranu před klíšťaty, která zároveň nebude nějaký extrémní dryák? vloni a předloni jsme s klíšťaty bojovali skrz éterické oleje a docela to zabíralo - jako nějaká klíšťata byla, nebylo jich asi ani úplně málo, ale s letoškem se to nedá srovnat... Chodíme o něco víc do lesa a fakt je to už neúnosné anepřijde mi to už v pohodě...
Koukala jsem po internetu a přírodní jsou obvykle jen kombinace éterických olejů - do toho nejdu, pač nám to moc nefunguje.
Pak jsou spreje - to mi přijde neekonomické, neekologické a pro psa možná dost nezdravé, jelikož se neustále olizuje (odkoukal to od kocoura Laughing ).
V úvahu dle mě přichází nějaký spot-on nebo obojek... Od spot-onů mě paní ve zverimexu docela odrazovala, vydrží tak na měsíc. A to ještě ten náš holomek se koupe v létě skoro pořád... Ne že by se to nedalo nějak vyřešit, ale takové procházky po nábřeží jsou pak problematické - nehledě na to, že v tom vedru už by mi ho bylo líto.
A z obojků mám docela respekt - předchozí majitel našeho psa se ho musel vzdát kvůli alergii. Kterou nikdy neměl a dostal jí až tehdy, když dal Bastymu poprvé protiklíšťový obojek. A ani když ho sundal, tak se to nezlepšilo. Tak si říkám, co to musí být zač, když to opravdu proniká do celého toho zvířete a vydrží to v něm nějakou dobu. Máte někdo nějaké fundované informace nebo zkušenosti?
Jinak vit.B (respektive pivovarské kvasnice) dostává do jídla každý den a evidentně to nezabírá.
Moc díky, budu ráda za každou radu.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po červen 06, 2016 7:52 pm    Předmět: Citovat

Já nějak moc těm obojkům nefandím. Znám lidi, kteří je pro psy používají celkem s úspěchem, ale mně tak nějak sympatické nejsou. Vystačili jsme vždycky s kapkami za krk. U nás fungoval jak Exspot, tak obyčejný Frontline. Je fakt, že pes se v nějakých etrémně "zamořených" lokalitách vyskytuje spíš nárazově a není příliš vodomilný, takže pro něj to stačilo.

Jinak EO ani kvasnice podle mě mají ten protiklíšťatový efekt minimální. To tak možná někde v udržovaných zahradách, ale lesy, křoviny, hodně zarostlé louky - nazdar, je to k ničemu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.