Domácí výluhy z různých rostlin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2f4334ce39ee53c4defc31ff7934615fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 6:11 am    Předmět: Citovat

psilocybe napsal:
Možno by sa tam dali k tomu vyluhovať aj nejaké voňavé bylinky aby to voňalo, nemáte niekto typ čo by tam mohlo ísť? Levanduľa, materina dúška, mäta...?

Minule jsem dělala směsku lopuch, kopřiva, zelený čaj (ten kofein Smile - ale čertví, kolik se ho tam skutečně vyluhuje), nechala jsem si trochu lihu zvlášť a v něm rozpustila pár kapek rozmarýnového éterického oleje. Díky rozmarýnu to voní moc pěkně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 6:44 am    Předmět: Citovat

Super nápad, eterický olej Very Happy Wink Díky..
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po červenec 26, 2010 3:03 pm    Předmět: Citovat

Já jsem pro vůni přidávala ke směsce pár snítek rozmarýnu (ten ostatně taky prokrvuje, takže by mohl mít stejný účinky jako ten kofein) a do druhý várky jsem dala mateřídoušku (taky moc pěkná vůně). A éteráky určitě taky půjdou - jenom je potřeba mít kvalitní a moc to s nima nepřehnat, z některejch koncentrovanějších vůní může pěkně bolet hlava.
Jinak s listama lopuchu si nejsem jistá, k použití na vlasy a pokožku hlavy bylinkářský příručky, do kterejch jsem nakoukla, mluví čistě jenom o kořenu. A ten by se měl kopat na jaře - takže teď jedině koupit sušenej, v lékárnách/bylinkářství ho mívají. (Já jsem na první várku domácího lopušáku kupovala kořen na www.prodejbylin.cz).
Hodně zdaru při alchymii! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Wolfia
21-40
21-40


Založen: 30.4.2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: čt říjen 21, 2010 8:40 pm    Předmět: Citovat

Měla jsem náhlé vnuknutí a uvařila jsem si výluh z čaje "Křemíková bomba" od Dr. Popova. Ještě jsem přikápla trochu rozmarýnového éteráku, přidala něco panthenolu a završila to pár kapkami olivového a ricinového oleje Smile
Uvidíme, zda to vláskům prospěje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 1:44 pm    Předmět: Citovat

Môže sa lopúchový koreň lúhovať aj dlhšie ako mesiac? Lúhovalo sa to asi 4 mesiace,môžem to ešte poriediť a plesknôť na hlavu, alebo to už môže byt pokazené? Rozdiel vo farbe/vôni po prvom mesiaci a teraz som nepozorovala. Inak tiež máte ten výluh tak dožlta a po zriedení vám zozelenie?
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Psilocybe, v pohodě, mně se poslední zbytky louhovaly i přes půl roku a po zředění mi ten výluh přišel naprosto normální. Pokud to máš ve 40%alkoholu, tak ten to celkem dokonale konzervuje. S barvou Ti ale neporadím, jak do výluhu vždycky dávám i další bylinky, je prostě hnědozelenej a po naředění je ta barva akorát míň sytá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 4:18 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Psilocybe, v pohodě, mně se poslední zbytky louhovaly i přes půl roku a po zředění mi ten výluh přišel naprosto normální. Pokud to máš ve 40%alkoholu, tak ten to celkem dokonale konzervuje. S barvou Ti ale neporadím, jak do výluhu vždycky dávám i další bylinky, je prostě hnědozelenej a po naředění je ta barva akorát míň sytá.

Ďakujem Titania, mala som to v 95%(teda tak bolo napísané), takže pokaziť sa to nemalo. Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: čt listopad 18, 2010 7:49 pm    Předmět: Citovat

Tak dneska jsem sem se vrhla na svuj historicky prvni pokus o vyluh Laughing
Recept: 2 zarovnane polevkove lzice suseneho lupochoveho korene
mala lzicka rozmarynu
1 lzice susene maty
2 decky hnusne vodky Laughing

Tak mi drzte palce, doufam, ze to alespon nejak dopadne Wink
(Btw ta vodka je teda pekne draha sranda, no fuj Cool ... ale lih v elkarne byl jeste drazsi Shocked )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: po listopad 29, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

Tak to neni ani 14 dni a vyluh je uz uuuuplne hnedy ... doufam, ze sem tam nedala malo alkoholu? ale co, prinehorsim to bud alespon hodne koncentrovany no ...
Jinak po nem mlsne pokukuju ted skoro kazdy den, uz bych ho rada prubla, za jak dlouho myslite ze nejdriv ho muzu zacit pouzivat? Nechce se mi cekat 4 az 6 tydnu ... I kdyz bych si ho mohla dat takhle pod stromecek Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Šugryna
321-600
321-600


Založen: 14.2.2009
Příspěvky: 425

PříspěvekZaslal: út listopad 30, 2010 6:21 pm    Předmět: Citovat

Holky,prave jsem nalozila lopusak do 60% slivovice,nemuze se mi neco stat??Neslezou mi vlasy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.