Prezidentská sesle
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f1ca9d7dd95b69236ba7dbb54092bc83Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klaus X Švejnar
Prof. Václav Klaus
55%
 55%  [ 20 ]
Prof. Jan Švejnar
25%
 25%  [ 9 ]
kdosi jiný... nekandidující...
19%
 19%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 10:06 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:

jak moch z tebe udělat blbce, když má pomalu 20 let americký občanství!!! a žije tam.Moch by někdo s českym občanstvím bejt prezidentem v Americe?? Taky nemoch. Tak co!!! Twisted Evil Podle mě to neni člověk na svym místě - TOŤ MŮJ NÁZOR POUZE Wink


Mluvíš mi z duše. Utekl odsud, nebylo mu tady zadobře, pak se sem vrátí a míří na posty nejvyšší. Fakt legrace. A nezná ani nápis na český standardě. Ostuda!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 10:47 pm    Předmět: Komentář Citovat

Kurnik šopa aligátor - koho napadlo, že bych měla kandidovat proti těm dvěma?!?!?! Very Happy Já mám ještě čas - mířím na jiné posty, z nichž jeden se mi moc zamlouvá, ale ještě si počkám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TamtaOna
321-600
321-600


Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 331

PříspěvekZaslal: ne únor 03, 2008 11:58 pm    Předmět: Citovat

Byl tady vznesen dotaz, proč Klaus. Začnu oklikou a to přes dotaz ,,proč ne Švejnar".
Jeho kandidatura a vůbec samo navržení pramenilo z hledání někoho, kdo by byl ochoten se ucházet o tento čestný post a nebyl Klausem. Celé bylo zakořeněno v nechuti Klause, nikoliv v pátrání po kvalitním novém prezidentovi.
Tolik let po pádu železné opony zde stále sílí tendence na spolupráci s komunisty. Otevřeně, veřejně, nepokrytě a zcela bez problémů si je přizval sám pan Paroubek. A právě z podhoubí socdemáků vzešel do ,,bojů" o toto místo pan Švejnar. Ten se naprosto nadšeně promenuje kolem pohlavárů KSČM-organizace potlačující lidská práva (ač se od nich stále více doslýcháme, jak jsou demokratičtí, zpívají ,,Give piece a chance" od Lennona ...), poplácává se s nimi a nechal se slyšet, že by mu nevadilo jejich umístění ve vláde ( Exclamation Exclamation Exclamation ) ...
Dalším bodem, proč je odmítán je jeho občanství, o němž zase řekl, že pokud se stane prezidentem, vzdá se ho.
Naskýtá se ale otázka, neměl-li by být v čele našeho státu někdo, kdo zde po dobu komunistické diktatury byl a snažil se pomoci tuto situaci zvrátit. Můj osobní názor je, že ano. Bohůžel je tato republika stále ještě silně poznamenána svou neskonale zavrženíhodnou 40tiletou érou a její další vývoj tím bude ještě dotčen, proto je třeba někoho znalého (a to nejen z doslechu či dočtení se v análech). Což Václav Klaus splňuje.
(Navíc jak známo Amerika je silně protikomunistická... což je (dle mého) krásná ctnost tohoto národa... pak Švejnar /ač Američan/ se s ní /jak vidno/ neztotožnil)

Pan Klaus je sice velmi svérázný a dovolím si říci umíněný a paličatý, ale to při pravomocech, které spadají na jeho bedra není tak na škodu. Rozhodně je to člověk reprezentativní, vzdělaný, inteligentní, znalý a důstojný. (což je dosti zásadní)
Co se jeho názorů týče (vracím se k jeho mínění o změnách klimatu), jsou poněkud zaslepené a nepodložené. Na druhou stranu jsem se probírala jeho myšlenkami a přijde mi, že spíše bazíruje na slovech. Je pro rozvoj ekologie, ale přijde mu hloupé ono ,,poručíme větru dešti". Čili- nejsme s to změnit počasí, můžeme ale změnit své konání.

Tímto (jak koukám dlouhým) příspěvkem jsem nechtěla urazit nikoho, kdo je příznivcem pana Švejnara. Nechci tím ani zveličovat pana Klause. Nejsem tvrdým bojovníkem na straně pana Václava Klause, ale nemám ráda, když se nejedná o dobrého ,,vládce", ale o neKlause.

Ještě si dovolím přidat jednu fotografii, která mi silně hnula žlučí:
(titulek:Šéf komunistů Vojtěch Filip se představuje Švejnarově americké manželce Kathy. foto: Právo/ Milan Malíček)



(Takhle by jí měl seznamovat s politickými vězni, nikoliv s touhle osobou)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:10 am    Předmět: Citovat

Amen. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sarahpentium
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.2.2007
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:31 am    Předmět: Citovat

kkk napsal:
Amen. Wink


To teda jo Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 5:47 am    Předmět: Citovat

Právě proto, že byl přes 20 let mimo, tak je trochu jinde a nemá takové ty vztahy já na bráchu, brácha na mne... Wink no v Americe bude možná presidentem žena a nebo černoch, tak proč ne u nás čechoameričan ? Stejně nám tu skoro nic nepatří, vše bylo do zahraničí prodáno, tak je myslím zcela jedno, jestlli tám bude "vládnout" čech a nebo někdo jiný... ekonomicky už nám vládne kde kdo, tak myslím, že politicky to nebude o moc jiné...

Naposledy upravil Clondyk dne po únor 04, 2008 5:53 am, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 5:51 am    Předmět: Citovat

sarahpentium napsal:
kkk napsal:

jak moch z tebe udělat blbce, když má pomalu 20 let americký občanství!!! a žije tam.Moch by někdo s českym občanstvím bejt prezidentem v Americe?? Taky nemoch. Tak co!!! Twisted Evil Podle mě to neni člověk na svym místě - TOŤ MŮJ NÁZOR POUZE Wink


Mluvíš mi z duše. Utekl odsud, nebylo mu tady zadobře, pak se sem vrátí a míří na posty nejvyšší. Fakt legrace. A nezná ani nápis na český standardě. Ostuda!!!!


Sarah a Ty ji znáš ? Já ne, protože mě to celkem nezajímá... Myslím, že taková maličkost nehraje roli... Hele a víš kolik takových lidí se sem vrátilo a "pomáhalo" privatizovat tuhle republiku ? Viz třeba Kožený ? Hodně a málo který z nich měl ty znalosti a kompetence. Krom toho valná většina našich politiků, kteří jsou dneska modří jak šmoulové , by si měli sáhnout do svědomí a zavzpomínat na své mládí a nebo předky, kteří měli zdcela odlišnou barvu, jak dneska...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 8:19 am    Předmět: Citovat

Vybrala bych spíše Švejnara.

Tamta Ona: Vácal Klaus sedí ve své prezidentské sesli právě díky hlasům komunistů. Už jsi zapomněla? A klást Janu Švejnarovi za vinu dnešní silné postavení komunistů je minimálně scestné. Pokud už bys chtěla říct, kdo z těch dvou pánů má na dnešní situaci větší podíl, pak je to Klaus.

A obecně bych se spíše s kritkou obracela na poslance a senátory, kteří nebyli za celé čtyři roky schopni najít prezidentského kandidáta a všechno hasí na poslední chvíli. Už z tohoto důvodu jsem pro přímou volbu prezidenta.

Taky se mi nelíbí ta filosofie "kdokoli jiný, hlavně ne Klaus". Je to ponižující pro protikandidáta i pro celou volbu prezidenta. Celá ta dnešní situace, kdy je to takto postaveno, je nešťastná. Ti, co se z jakéhokoli důvodu nemůžou ztotožnit s Klausem, pak nemají na výběr. A v podstatě pak obhajují Švejnara, o kterém se dohromady nic moc neví, ani dobrého ani zlého.

A osobně, můj hlavní obecný důvod, proč nechci Klause:
Klaus je nepochybně velmi inteligentní člověk, a nic na tom nemění, že se spoustou jeho názorů nesouhlasím. Co mi na něm opravdu vadí, je jeho ješitnost a arogance. Klaus prostě nepřizná vlastní chybu, ani kdyby jak bylo. Kromě toho, že to považuju za nebezpečné, tak si jej taky kvůli tomu nemůžu vážit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Moc moc děkuji Tamtéoné za názor. Samozřejmě ho beru na vědomí a přidám svůj.
Mě přijde, že milý pan Klaus reprezentuje jen sám sebe. Jeho sebeláska už podle mě i v naší politice překračuje hranice. Ve světě si povídá, co si myslí on i když je to úplně mimo a na názor lidí země či dopad na stát vůbec nehledí. Jeho arogance poslední dobou vrcholí a mě se opravdu nelíbí, že můj národ zastupuje takovej všeználek. Podle mě spíš směšný a v několika zemích je považován za vtipnou figurku. A kašle na lidi, to mě strašně štve. Když byl v Olomouci, nechal si naplánovat návštěvu města, všechny výdaje si nechal zaplatit z městského rozpočtu a na místě vše zrušil, zašel jen na svoji osobně naplánovanou autogramiádu své velmi svojské knihy, vyspinkal se v hotelu a jel domů. To je podle mě hovadské. Jsem v tom rozhodně osobně a to proto, že pracuju v neziskovce - podle pana prééézidenta patříme do stejného pytle s teroristy a úplně nejhorší mi přijde, aby nám v době předsednictví v Unii, což beru za zasádní v nadcházejícm období pro naši zemi, stál v čele státu euroskeptik Rolling Eyes

Jinak mě se Švejnarovo paktování s komunisty nelíbí, ale Klaus má všechny modrý ptáky a těch je tolik, že bez komoušů nemá šanci nikdo jiný. Mimochodem Klausova jednoznačná modrá strannost se mi taky nelíbí, už na základce jsme se učili, že prezident má býz nestranný a to podle mě Švejnar splňuje rozhodně více, než Klaus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:17 am    Předmět: Citovat

Nechci se vyjadřovat k otázce, jen chci upozornit na tento článek, který se netýká jen výběru prezidenta, ale obecně vytváření názoru na lidi z vlastní/opačné skupiny, příklad současného dilematu švejnar/klaus je tam myslím dost dobře použit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.