Prezidentská sesle
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Klaus X Švejnar
Prof. Václav Klaus
55%
 55%  [ 20 ]
Prof. Jan Švejnar
25%
 25%  [ 9 ]
kdosi jiný... nekandidující...
19%
 19%  [ 7 ]
Celkem hlasů : 36

Autor Zpráva
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:49 am    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Právě proto, že byl přes 20 let mimo, tak je trochu jinde a nemá takové ty vztahy já na bráchu, brácha na mne... Wink no v Americe bude možná presidentem žena a nebo černoch, tak proč ne u nás čechoameričan ? Stejně nám tu skoro nic nepatří, vše bylo do zahraničí prodáno, tak je myslím zcela jedno, jestlli tám bude "vládnout" čech a nebo někdo jiný... ekonomicky už nám vládne kde kdo, tak myslím, že politicky to nebude o moc jiné...


Velky souhlas. Svejnarovo americke obcanstvi mi vubec nevadi, naopak by se dalo lehce zvrhle argumentovat, ze pokud ma byt prezident nadstranicky a spojovat nas uvnitr i se zahranicim tak ze to je naopak vyhoda. Svejnara nepreferuji z jinych duvodu.

Diskusi na tema emigranti a jejich zpetne pusobeni u nas radsi neotviram Smile Jen komentar, ze Cesi obecne sve exulanty moc nemusi. Ohanime se Janem Amosem Komenskym.. a tim to tak konci. Pritom Polaci jsou na sve krajanky treba hrdi.

(haha, mozna to tak citim i proto, ze jsem se po par letech v cizine taky vratil Wink)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:36 am    Předmět: Citovat

U me volba Klause neni jedina mozna, ale nynejsi druhy kandidat me neoslovil. Kdyby byl jiny, zmene se nebranim.
Nevadi mi, ze Svejnar sbiral zkusenosti v Americe, zprotivil se mi velmi v jedne reportazi.
Se vsemi Klausovymi nazory take nesouhlasim, na druhou stranu se mi libi, ze si za nimi stoji, ackoli mnoho z nich neni popularnich a neni moderni je mit. Novorocni projev me trochu zklamal Smile.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 10:39 am    Předmět: Citovat

Klausovy názory aspoň znám, Švejnarovy ne. A samotná skutečnost že je někdo dobrý ekonom pro prezidenta vcelku nic neznamená, ten ekonomicky funguje jen minimálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 11:17 am    Předmět: Citovat

helenkaaa napsal:
kkk napsal:
Já se hlásim k Vaškovi Wink

já též Wink


Taktéž. Sice se mi zdaleka všechny jeho názory nelíbí a v poslední době mám pocit, že mu ta pozice trošku moc leze na mozek, na druhou stranu pokud jde o reprezentativnost, tak to je zcela bez debat. A aspoň si stojí za svým Wink

Švejnar a ta jeho lidumilná póza se mi vůbec nelíbí, leze socanů a komunistům kamsi a největší sranda je, že mu to všichni tak krásně žerou... Rolling Eyes A jeho americké občanství mi tedy vadí, protože jako prezident ČR má mít prostě české a hotovo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 12:36 pm    Předmět: Citovat

Švejnar přece má I české občanství. Ale koho volit nevím. Klause nee a Švejnara nevím. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 1:20 pm    Předmět: Citovat

Problém je v textu té americké přísahy:

"Tímto pod přísahou prohlašuji, že se absolutně a úplně zříkám a vzdávám veškeré loajality a věrnosti jakémukoli zahraničnímu monarchovi, vládci, státu nebo suverenitě, jíž jsem dosud byl poddaným, nebo občanem; že budu podporovat a bránit Ústavu a zákony Spojených států Amerických proti všem nepřátelům, domácím i zahraničním; že k téže budu chovat pravou víru a věrnost; že, pokud to bude právo vyžadovat, budu za Spojené státy bojovat se zbraní v ruce; že, pokud to bude právo vyžadovat, budu sloužit na nebojových pozicích v Ozbrojených silách Spojených státu; že, pokud to bude právo vyžadovat, pod civilním vedením vykonám práci národního významu; a že tento závazek přijímám svobodně, bez jakékoli duševní výhrady nebo s úmyslem se mu vyhnout; k tomu mi dopomáhej Bůh."

Jen pro srovnání - přezidentský slib zní takto:

"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj úřad budu zastávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

Tyhle dvě prohlášení se dost tlučou. Švejnar by se musel vzdát svého amerického občanství ještě před složením prezidentského slibu. A podle mě se ho měl vzdát v okamžiku své kandidatury, pokud to myslel vážně. Takhle si de facto to americké občanství drží v záloze a to na mě nepůsobí dvakrát důvěryhodně.


Naposledy upravil Bonemína dne po únor 04, 2008 1:35 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

Mně se zdá, že Švejnar je takový "truckandidát" (hlavně aby prezidentem nebyl opět Klaus) . A jak napsala Bone - jednou slíbil věrnost Americe, teď se chce občanství vzdát a po ukončení prezidentování (byl-li by zvolen) by se opět rád stal americkým občanem...To je takové přebíhání semtam,které většina lidí odsoudí.
Takže i já hlasuji pro Klause, který si stojí za svými názory a myslím, že naši republiku (většinou) i docela dobře reprezentuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:10 pm    Předmět: Citovat

Btw. jen taková čistě hypotetická situace - kdyby nám teď okamžitě vyhlásily USA válku, musel by Švejnar pochodovat proti ČR - minimálně do pátku Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helenkaaa
81-160
81-160


Založen: 2.3.2007
Příspěvky: 134

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:27 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Brett, taky to tak nějak cítím.
Na Švejnarovi mi nevadí, že má americké občanství, ale to jak to bagatelizuje Rolling Eyes ... že vlastně o nic nejde, jen absolutně slíbil věrnost jinému státu atd. (jak psala Bone)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TamtaOna
321-600
321-600


Založen: 4.9.2007
Příspěvky: 331

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 2:33 pm    Předmět: Citovat

Tereza: Zvolení prezidenta je (v současné době) díky našemu volebnímu systému závislé na podpoře komunistů. Bohůžel. Nepředhazovala bych proto stále ono milionkrát opakované, že byl zvolen díky nim- ano, jejich hlasy přispěly... Klaus se ale (narozdíl od současného činění Švejnara) s nimi nebratříčkoval a jeho choť Livie (narozdíl od paní Katty) se před panem komunistou (viz. mnou umístěná fotka) neklaněla a nepodlamovala jakoby se setkala s bohem...

On je právě problém v tom, co Klaus někde poví. Mnoho novinářů si to špatně vyloží- jak jsem psala už o klimatu... to samé je ten euroskepticismus... Klaus je pro EU, ale ne pro padání ČR na kolena, chce, aby si i malá země udržela suverenitu...


Naposledy upravil TamtaOna dne po únor 04, 2008 3:00 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.