Opar rychlá POMOC!!
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=cc15de7d84478b3c20cc0a7eae8d7382Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: čt září 22, 2011 8:56 pm    Předmět: Citovat

Afty už jsem neměla dlouho, ale přítelovi posledně docela dobře zabrala mastička Aloclair - udělá na tom aftu jakoby takový povlak, že to pak míň bolí a uzdraví se celkem rychle.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 5:08 pm    Předmět: Citovat

Mužova zubařka mi na předcházení aftů poradila borůvky a naše lékárnice pro rychlou úlevu genciánku. Jsem FIALOVÁ! Až za ušima a na rukách samozřejmě taky. Navíc se to poněkud zažralo a nechce to umýt. Hm. A zrovna dnes k nám doputoval pokyn, že akutně hrozí mediální návštěva a že si máme dát bacha, abysme vypadali seriózně. Až mě šéf uvidí s fialovou držkou, asi s ním šlahne Very Happy
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 5:56 pm    Předmět: Citovat

som rada, že som s tou genciánkou nevyznela odveci. ja ju používam nielen na afty, je perfektná aj na začínajúci zápal krčných mandlí. dobre ich tým ponatieram a na druhý deň je po bolesti, ešte sa mi nestalo, že by mi nezabrala. ospravedlňujem sa za OT. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 6:26 pm    Předmět: Citovat

Jo, máme rozumnou lékárnici. Vždycky nahodí seznam značkových věcí, které jsou na konkrétní problém dobré a když se jí zeptám na alternativu, hrábne do šuplete pro lahvičku s ručně psanou popiskou. A vlastně se jí už ani nemusím ptát.

Navíc ve mě ta fialová začíná honit nápady. Jestli zbude, tak po odeznění mediálního poplachu zkusím, co to udělá na vlasech, gugl nabízí zajímavé možnosti Smile (a snad mezitím přijdu i na něco, po čem to pouští Very Happy )
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 6:33 pm    Předmět: Citovat

tak potom napíš, či si na niečo prišla, lebo z kože sa genciánka vymyje tak max. do dvoch dní. (záleží od počtu umývaní) a prípadné zababrané prádlo sa v pohode vyperie. to už viem po skúsenostiach s deťmi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 2:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, dneska semi začal dělat opar (resp. dva dnes vedle sebe), už to zační být vidět :/. Hned to mažu Zoviraxem, ale obávám se, že ten není moc účinný, tak asi poběžím do lékárny pro Viru-merz (po přečtení vlákna sjem vybrala tebhle, páč je as nejlevnější).
Zajímalo by mě, jestli má ještě někdo zkušebnost s ledem kromě Annysek:

" Já mám dobrou zkušenost s ledem. Měla jsem i "čajový", nevím jak byl udělaný, ale předpokládám, že bylinkový čaj, naředěný vodou a zmražený. Ale stačí i obyčejný. Ten dát nejlíp do ubrousku (prstíky mrznou Very Happy) a držet ho na začínajícím oparu. Pomáhá to když to začne pálit a svědit, pak už moc ne. I když to bolí a máte pak pusu zmraženou jak když jste odešli o zubaře (narozdíl od toho tohle trvá jenom chvilku) tak opar se většinou neudělá Smile"

..a jestli na to už není pozdě. Díky

edit: Popř. jeslti tu není nějaký biolog co by mi to vysvětlil, jak to funguje, jestli je to pravda. Laicky si to představuju tak, že viry nemají rádi zimu a tak z toho ledu umřou Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 3:20 pm    Předmět: Citovat

Ja uz to tu skoro určitě psala, ale momentálně mě posedla lenora to číst - na opary používám Klosterfrau Melisana - je to vodička, co se dá užívat aj vnitřně. Má vysušující účinky a když se opar chytí včas, rychle ho zruší. Ale na druhou stranu, mě se nikdy nedělaly opary jinde než na rtech a nikdy ne velké.
Teď mi segra ještě dala takovou jakousik mastičku s minerální vodou, popiska je maďarsky Twisted Evil a dá se to vrajobjednat jedině na netu (6g balení) - používám na ruplé koutky, hodně to pomáhá, co jsem teď měla dvakrát (pokaždé jiný) až do krve. A je to i na opary - ale to jsem ještě nevyzkoušela.
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: út listopad 29, 2011 3:24 pm    Předmět: Citovat

jo to je fajn ,ale to se netýká toho ledu Very Happy (vlákno jsem četla celé) Ale i tak děkuji Smile
(pokud to teda byla odpověď pro mě a ne běžný příspěvek..(ajko tak sjem to pochopila, když jsi to už před tím psala Very Happy) no nic už mlčím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
emilly82
8-20
8-20


Založen: 13.11.2011
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: st listopad 30, 2011 7:57 pm    Předmět: Citovat

A.S. napsal:
Ahoj, dneska semi začal dělat opar (resp. dva dnes vedle sebe), už to zační být vidět :/. Hned to mažu Zoviraxem, ale obávám se, že ten není moc účinný, tak asi poběžím do lékárny pro Viru-merz (po přečtení vlákna sjem vybrala tebhle, páč je as nejlevnější).
Zajímalo by mě, jestli má ještě někdo zkušebnost s ledem kromě Annysek:

" Já mám dobrou zkušenost s ledem. Měla jsem i "čajový", nevím jak byl udělaný, ale předpokládám, že bylinkový čaj, naředěný vodou a zmražený. Ale stačí i obyčejný. Ten dát nejlíp do ubrousku (prstíky mrznou Very Happy) a držet ho na začínajícím oparu. Pomáhá to když to začne pálit a svědit, pak už moc ne. I když to bolí a máte pak pusu zmraženou jak když jste odešli o zubaře (narozdíl od toho tohle trvá jenom chvilku) tak opar se většinou neudělá Smile"

..a jestli na to už není pozdě. Díky

edit: Popř. jeslti tu není nějaký biolog co by mi to vysvětlil, jak to funguje, jestli je to pravda. Laicky si to představuju tak, že viry nemají rádi zimu a tak z toho ledu umřou Very Happy

Zabral ti ten Viru merz? Na mňa neúčinkuje. Ani náplaste na mne nedržia. Compeed som síce neskúšala, ale mám otestované Cosmos a Herpatch. Cosmos držala celkom dobre, ale dostávalo sa mi pod ňu jedlo a potom sa začala oddeľovať. Pri dávaní dole som si opar zakaždým poškodila. Hojenie sa zbytočne predĺžilo, mokvanie a aj po rezignácii a vykašľaní sa na náplaste sa mi hojil extrémne dlho. Herpatch mi nevydržala na pere ani 10 minút, chcela som si umyť zuby a hneď bola dole. Celkovo tie náplaste nesedia na mojich perách, neprispôsobia sa Sad Takže opary väčšinou liečim namiešanou mastičkou od všeobecnej doktorky, len škoda že je biela Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2011 9:27 pm    Předmět: Citovat

No nakonec jsem ho nekupovala, poněvadž ho v té lékárně neměli. Vzala jsem si Kosmín na rty, protože byl zdaleka nejlevnější a paní lékárnice říkala, že v pokročilejším stádiu už to nezastavím i kdybych nevimco (a to to byl teprv první den oparu, ale už to bylo trochu vidět..). A řekla mi, že třeba ten Zovirax je jenom na prevenci, že "rozjetý" opar už to nezastaví, že si to mám teď mazat kolem něj, aby se neprojevil ještě někde vedle.
Tak nakonec mažu (no spíš potírám) propolisem a řekla bych že to docela pomáhá (akorát barví nažluto, takže je to spíš nadoma). Před tím ještě sice vyrostl do podle mě dost nepříjemných rozměrů, ale myslím že kdby nebylo propolisu tak je ještě větší a v ranějším stadiu. Jednou jsem to dneska namazala Kosmínem, pak jsem to musela ubrouskem setřít a trochu se strhl, ale to je jakoby dobře, teďto půjde líp zahojit. Akorát propolis pekelně štípe.
Omlouvám se za tak rozsáhlý příspěvek na tak nechutné téma Very Happy

Jinak kod neznáte propolis, tak doporučuju na všechno. Jako desinfekce drobných ranek a hlavně na nevolnost..když je mi špatně od žaludku z jídla, tak si dám pár kapek do skleničky s vodou (je to hnusné) a do čtvrt hodiny si ani nevzpomenu že mi bylo na zvracení. Nevím, co bych bez něj dělala.(Ještě jsem to ale nezkoušela na kocovinu.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.