Kontaktní x bezkontaktní norování v Čechách
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3229e2f91b581dcaa0da2fc9918ff91fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Jste pro KONTAKTNÍ nebo BEZKONTAKTNÍ norování?
Jsem pro kontaktní, liška je jen zvíře, co nic necítí (jsem pravděpodobně myslivec...)
7%
 7%  [ 3 ]
Jsem pro bezkontaktní, pes se musí cvičit na živém, ale je to humánější
25%
 25%  [ 10 ]
Jsem radikálně PROTI využívání /živých/ lišek (apod.) pro potřeby myslivců
66%
 66%  [ 26 ]
Celkem hlasů : 39

Autor Zpráva
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:28 pm    Předmět: Citovat

Denynka napsal:
Já ale pořád nechápu proč si lidi myslí že zvířata všechno vydrží Shocked Sice nejsem vegetariánka a vím že maso je zdravé a je to obživa lidí ale proč proboha musí zabíjet zvířata kvůli kožichům,botám,pro zábavu a taky tohle norování...

Jsme to, co jíme...

Leonardo da Vinci řekl: "Vpravdě je člověk králem zvířat, neboť je svou brutalitou předčí. Žijeme ze smrti druhých. Jsme chodící hřbitovy!
Většina organismů žije na úkor jiných. Život jednoho živočicha si vyžádá smrt druhého živého tvora. Savci se dělí na masožravce, býložravce, plodožravce a všežravce. Za všežravce je považován i člověk, neboť se živí jak masitou, tak i rostlinnou stravou. Původně však, než byl člověk přírodními podmínkami donucen zabít kvůli potravě zvíře, byl sběrač a živil se rostlinnou stravou. Pro toto tvrzení existují archeologické důkazy, ale i při porovnávání zažívacích orgánů člověka s trávicím systémem jiných savců zjišťujeme, že zažívací systém antropoidních opic - lidoopů - je nápadně podobný zažívacímu systému lidí. Tyto opice patří spolu s člověkem do biologické rodiny primátů. Masožravci a všežravci mají ovšem zcela jiné trávicí orgány. Střeva člověka jsou pětkrát delší než jsou střeva šelem porovnatelné hmotnosti. Strava tedy prochází střevy člověka velmi dlouho, a proto dochází ke hnilobnému rozkladu požitého masa. Mnohé produkty tohoto rozkladu jsou toxické, dostávají se krví do celého organismu a jsou jednou z příčin lidských chorob.
Důležité jsou i další rozdíly mezi masožravci a druhem, ke kterému patří i člověk. Zuby masožravců jsou ostré, špičaté, přizpůsobené na trhání kůže a masa. Zuby člověka jsou kromě řezáků ploché, široké, přizpůsobené na žvýkání a drcení plodů, semen a ořechů. I drápy šelem jsou velmi ostré, zatímco nehet člověka se může lehce zlomit i na slupce pomeranče. Žaludeční šťáva masožravců je desetkrát kyselejší než žaludeční šťáva člověka. Umožňuje strávit i srst, šlachy a kosti.
Ale člověk má navíc rozum a svědomí. Rozumem může své počínání ovlivnit. Člověk si může uvědomit, že kvůli potravě nemusí zabíjet zvířata. Svědomí to může podpořit. Dnes je na světě už jen málo míst, kde nehostinné prostředí nutí člověka zabíjet zvířata, aby se udržoval naživu.
Přestože tato fakta vyvracejí běžný názor na naše stravování, lidé se masem živí. Na druhé straně však vždy existovali a stále existují lidé, kteří se konzumace masa i ostatních živočišných produktů zříkají. Následují tak mnoho svých vegetariánských předchůdců, kteří žili po celou dobu existence lidské civilizace. Byli jimi například: Sokrates, Platon, Hippokrates, Seneca, Vergilius, Leonardo da Vinci, Michelangelo, Rousseau, Voltaire, Goethe, Schiller, Byron, Shelley, L.N. Tolstoj, Romain Rolland, G.B Shaw, Franz Kafka, Albert Schweitzer a mnoho dalších. Příčin, které lidi vedou k tomu, aby odmítali maso jíst je nepočítaně. zdravější stravování - životospráva, ekonomické, ekologické či důvody etické a estetické. Každý vegetarián může mít své.

copyright http://www.spolecnostprozvirata.cz/
já jen tak mimo řečí, ono samozřejmě že zarytej masožrout si zase najde, že bez masa bysme byli na stromech, protože by nám nevyrostl mozek (ale vlastne, aspon bysme nenadali ty prasarny, co sme provedli za celou nasi slavnou eeeeru... Evil or Very Mad )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:


Hlásím se do zbraně, klidně ti pomůžu i se podepíšu Wink

popravdě, tajně sem v Tebe doufala i věřila:) teď musím jít, ale very very soon se Ti ozvu ju:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Denynka napsal:
Já ale pořád nechápu proč si lidi myslí že zvířata všechno vydrží Shocked Sice nejsem vegetariánka a vím že maso je zdravé a je to obživa lidí ale proč proboha musí zabíjet zvířata kvůli kožichům,botám,pro zábavu a taky tohle norování...ta liška musí mít strach brala bych to jako týrání já bych chtěla vidět lidi kdyby je honilo zvíře jak by se cítili.Ne jen lidi vnímají bolest.I johanu bolí když jí utrhneme nožičku natož zvíře jako je liška


A hlavně co je na tom sportovního, když zvíře uteče do nory a tam ho vyslídí pes a páníček se na to dívá a fandí mu? Evil or Very Mad To už je jenom sadismus.

plnej souhlas... tomu se řiká zvěrstvo a krvelačnost...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:31 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Zajímalo by mě, který exot hlasoval pro:
Jsem pro kontaktní, liška je jen zvíře, co nic necítí (jsem pravděpodobně myslivec...)

nebo raději ani ne...........


radši budu doufat, že se někdo překlikl, jinak by to musel bejt absolutní debil (bez prominutí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:34 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:


A hlavně co je na tom sportovního, když zvíře uteče do nory a tam ho vyslídí pes a páníček se na to dívá a fandí mu? Evil or Very Mad To už je jenom sadismus.


No a který soudný chlap si na parádu vyvěsí parohy, že...? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Ale vážně, trofeje naprosto nechápu, co je na tom hezkého vystavovat si doma mrtvoly nebo jejich kusy???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 4:41 pm    Předmět: Citovat

Já nejsem myslivec, ale jsem pro kontaktní norování. Musí být proto samozřejmě podmínky, tj. možnost "oddělit" jezevčíka od lišky. Liška se mi samozřejmě líbí nejvíce, když ji má nějaká modelka na krku, nejlépe polární.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 5:06 pm    Předmět: Citovat

Tonda napsal:
Já nejsem myslivec, ale jsem pro kontaktní norování. Musí být proto samozřejmě podmínky, tj. možnost "oddělit" jezevčíka od lišky. Liška se mi samozřejmě líbí nejvíce, když ji má nějaká modelka na krku, nejlépe polární.


Shocked ... ach jooo....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 6:25 pm    Předmět: Citovat

Tonda napsal:
Já nejsem myslivec, ale jsem pro kontaktní norování. Musí být proto samozřejmě podmínky, tj. možnost "oddělit" jezevčíka od lišky. Liška se mi samozřejmě líbí nejvíce, když ji má nějaká modelka na krku, nejlépe polární.

ježiš, ty si ještě víc než debil...
jestli chceš, napiš odkud si, můžem se sejít a popovídat si... do očí mi to ty TONDO neřekneš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:01 pm    Předmět: Citovat

Tonda napsal:
Já nejsem myslivec, ale jsem pro kontaktní norování. Musí být proto samozřejmě podmínky, tj. možnost "oddělit" jezevčíka od lišky. Liška se mi samozřejmě líbí nejvíce, když ji má nějaká modelka na krku, nejlépe polární.


hm, škoda....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
A.d.é.l. napsal:


Hlásím se do zbraně, klidně ti pomůžu i se podepíšu Wink

popravdě, tajně sem v Tebe doufala i věřila:) teď musím jít, ale very very soon se Ti ozvu ju:)

ráda pomůžu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.