o čárech a márech jen tak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61ebe6d49c174725eb0ddaeb25210241Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 6:31 pm    Předmět: Citovat

Jinak jak je to se mnou: nevěřím na pohádkové bytosti ani na kouzla. Nevěřím, že lze udělat čáry máry fuk nebo něco omotat růžovou stužkou, a "ono se něco stane". To by bylo moc jednoduché. A že by toto dokázalo někomu podpořit sebevědomí? No, nevím...Mně tedy sotva. Věřím ve fenomény, které nebyly dosud vysvětleny, na které je lidský rozum nebo smysly zatím krátký. ale určitě bych tyto jevy neztotožňovala s něčím pohádkovým, ani je nepovažuji za nadpřirozené, protože jsou zřejmě zcela přirozené, jen my, lidstvo, nevíme, jak fungují. Dokud lidé nevěděli, že kometa je koule z prachu a plynu letící vesmírem, byla pro ně také nadpřirozená a věštila jim zlé časy. Toto už jsme prozkoumali, mnohé jiné zatím ne.
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 6:39 pm    Předmět: Citovat

Abyste si nemysleli, že jsem jenom škarohlíd: vždy jsem byla velký snílek, ba zkoušela jsem kdysi i takováto triviální "kouzlíčka". NIKDY mi nepomohla ani v nejmenším, spíš mi přihoršila zklamanou nadějí, a já jsem se pak jen styděla za to, jak pitomá jsem byla. Wink Ba ne, vždy jsem si s idealismem na tomto světě tvrdě nabila - ehm - ústa a život mě naučil dobře rozlišovat mezi krutou realitou a vlastním vnitřním světem. Fantazie je fantazie - ale skutečný svět má svá tvrdá pravidla a růžové obláčky se do nich nehodí. Některé kolize s nimi se dají přežít snadno, některé zanechají ránu nadosmrti. Je lepší se to naučit částečně oddělovat. Toť moje zkušenost.
Návrat nahoru
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 7:03 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Fairy.Fantazie,romantika a tak sou fajn věci když potřebujete uniknout ale ve skutečném světě se to považuje spíš za naivitu.Ale jako téma pro zajímavost je to pěkný Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 8:09 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Souhlasím s Fairy.Fantazie,romantika a tak sou fajn věci když potřebujete uniknout ale ve skutečném světě se to považuje spíš za naivitu.Ale jako téma pro zajímavost je to pěkný Smile

Možná jsem naivní,ale mě se nelíbí dnešní doba plná ostrých loktů,lží podfuků, dravosti, uspěchanosti...Možná jsem naivní a možná to v dnešním světě daleko nedotáhnu, protože moje lotky nejsou dost ostré,ale narozdíl od mnoha lidí s lokty jako břitva budu ŠŤASTNÁ Smile
A proto budu klidně dál věřit ve víly a bohy,budu na ně čekat v lese a ucítím je v každém letním dešti,protože v ně věřím a vnímám je....a za to jsem vážně moc ráda, protože mnoho lidí tohle nedovede...
Někdo si třeba říká,že je to blbost,pro mě je stejná blbost nesmyslný boj o úspěch,nejlepší místo,nejnacpanější pěněženku....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 11:34 pm    Předmět: Citovat

citace:
Možná jsem naivní,ale mě se nelíbí dnešní doba plná ostrých loktů,lží podfuků, dravosti, uspěchanosti...Možná jsem naivní a možná to v dnešním světě daleko nedotáhnu, protože moje lotky nejsou dost ostré,ale narozdíl od mnoha lidí s lokty jako břitva budu ŠŤASTNÁ Smile
A proto budu klidně dál věřit ve víly a bohy,budu na ně čekat v lese a ucítím je v každém letním dešti,protože v ně věřím a vnímám je....a za to jsem vážně moc ráda, protože mnoho lidí tohle nedovede...
Někdo si třeba říká,že je to blbost,pro mě je stejná blbost nesmyslný boj o úspěch,nejlepší místo,nejnacpanější pěněženku...


Kopretinko, jsi ještě mladá, máš právo na trochu naivity. Ani mně se tato doba nelíbí, ani já nemám ostré lokty. Ale právě taková doba dokáže mnoha podobným lidem to štěstí zkazit a podstatné je, že to tak prostě je a nelze to změnit. Divila by ses, co takových ostroloktých lidí opravdu JE šťastných, protože třeba dosáhli toho, co je pro ně důležité, tedy např. těch peněz nebo prestiže a naopak spousta lidí jako ty pořád živoří, protože se nejsou schopni v této době někam začlenit, neumí se prosadit, nemají peníze na živobytí a už poznali, že ideály a víly v dešti je neuživí. Plno lidí nemá moc velké potřeby, takže jsou šťastní opravdu když mají nějaké stálé zaměstnání, partnera a dobrý program v TV. Někteří jiní zase potřebují víc a nejsou-li schopni si to vydobýt, jsou zahořklí a rozhodně ne šťastní. Kde v takové době zůstanou jejich víly z mládí! JSi také ještě studentka, nevíš, jak je to drsné se tím protloukat. Časem to sama poznáš. Někdy stojí dost ostré lokty se i jen průměrně uživit, vůbec nemusí jít o hromadění desetitisíců. Když nemáš kde bydlet nebo se stěží protloukáš od výplaty k výplatě, těžko budeš snít nad barevnými listy nebo bohyněmi. Věř, že v takových situacích jde všechno toto úplně mimo tebe. Shrnuto a podtrženo: myslet si, že fantazie a víra v bohyně ti zajistí větši štěstí než jiným, je opravdu docela naivní.
citace:
Návrat nahoru
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 12:12 am    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
Možná jsem naivní,ale mě se nelíbí dnešní doba plná ostrých loktů,lží podfuků, dravosti, uspěchanosti...Možná jsem naivní a možná to v dnešním světě daleko nedotáhnu, protože moje lotky nejsou dost ostré,ale narozdíl od mnoha lidí s lokty jako břitva budu ŠŤASTNÁ Smile
A proto budu klidně dál věřit ve víly a bohy,budu na ně čekat v lese a ucítím je v každém letním dešti,protože v ně věřím a vnímám je....a za to jsem vážně moc ráda, protože mnoho lidí tohle nedovede...
Někdo si třeba říká,že je to blbost,pro mě je stejná blbost nesmyslný boj o úspěch,nejlepší místo,nejnacpanější pěněženku....
Kopretinko,já si třeba nemyslím,že jsi naivní,ale v dnešní době je tolik věcí ve které se dá věřit-víly,bohové,čáry a kouzla.A většina lidí prostě radši věří v sebe.Pokud ti to,ale něco přináší tak v tom pokračuj.Určitě někdy narazíš,ale co je tvoje ti nikdo nevezme.Fairy napsala:"Myslet si, že fantazie a víra v bohyně ti zajistí větši štěstí než jiným, je opravdu docela naivní."Je to taky pravda,ale je taky pravda,že ti to neuškodí.Takže zůstaň svá.A co se týče té věci o ostrých loktech napadl mě jeden citát který se k tomu velice hodí a to sice:Na světě jsou 2 druhy lidí,dobří a špatní.Ti dobří spí lépe,ale ti špatní si,zdá se,užívají probděné hodiny o dost víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 5:22 am    Předmět: Citovat

Ahoj všichni Wink , když pročítám toto téma, koukám, jak snadné je se dostat od romských osad a jejich pověstí a mítů až k drsné součastnosti...
nepřísluší mi hodnotit ani posuzovat jednotlivé příspěvky, ale vím jedno...
když mám všeho dost, vemu si v práci dovolenou, obléknu si na sebe svůj trempský mantl, zabalím tele z 2. světové a vyrazím ven do přírody, mobila nechám doma a oznámím, že přijdu tak za 5 dní a mizím na místa, která mám rád... když člověk jednou za čas vymění auto za vlak a kufr do práce za tele, žracák a kytaru, místo po asfaltu a kostkách se tiše pohybuje po mechu, trávě, či jehličí, místo hluku města a fabriky slyší pouze šumění lesa a sem tam nějakého toho ptáka v koruně stromu, je to pro mě asi to nejlepší, co mě může potkat... dneska kdo nejede alespoň 1 ročně k moři, tak jako by nežil - to jsou slova jednoho mého kolegy . pro mě je největším zážitkem to, že se ráno probudím pod vzrostlým stromem - když je krásně a nebo obtočený kolem malého smrčku - to když prší a svítí mi do očí první paprsky slunce...a nebo také kapky deště... to je asi to nekrásnější kouzlo, které znám... nebo pohled na noční oblohu plnou hvězd... při takových to situacích jde krásně snít a člověk zůstává realistou... pak se opět vrátím domů, dostanu vynadáno od své ženy, že bych na stará kolena měl již dostat rozum a ujistí mě, že v zimě mě již nikam nepustí... ale sama dobře ví, že půjdu... to je můj recept na odreagování a občastný "útěk" před tím, co se dnes nazývá moderní život... Embarassed Twisted Evil Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 12:05 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:

Kopretinko, jsi ještě mladá, máš právo na trochu naivity. Ani mně se tato doba nelíbí, ani já nemám ostré lokty. Ale právě taková doba dokáže mnoha podobným lidem to štěstí zkazit a podstatné je, že to tak prostě je a nelze to změnit. Divila by ses, co takových ostroloktých lidí opravdu JE šťastných, protože třeba dosáhli toho, co je pro ně důležité, tedy např. těch peněz nebo prestiže a naopak spousta lidí jako ty pořád živoří, protože se nejsou schopni v této době někam začlenit, neumí se prosadit, nemají peníze na živobytí a už poznali, že ideály a víly v dešti je neuživí. Plno lidí nemá moc velké potřeby, takže jsou šťastní opravdu když mají nějaké stálé zaměstnání, partnera a dobrý program v TV. Někteří jiní zase potřebují víc a nejsou-li schopni si to vydobýt, jsou zahořklí a rozhodně ne šťastní. Kde v takové době zůstanou jejich víly z mládí! JSi také ještě studentka, nevíš, jak je to drsné se tím protloukat. Časem to sama poznáš. Někdy stojí dost ostré lokty se i jen průměrně uživit, vůbec nemusí jít o hromadění desetitisíců. Když nemáš kde bydlet nebo se stěží protloukáš od výplaty k výplatě, těžko budeš snít nad barevnými listy nebo bohyněmi. Věř, že v takových situacích jde všechno toto úplně mimo tebe. Shrnuto a podtrženo: myslet si, že fantazie a víra v bohyně ti zajistí větši štěstí než jiným, je opravdu docela naivní.


Fairy, neoháněj se věkem, ten ti nezaručuje rozum. Pracuju, živím se, k tomu ještě škola, časem přijdou děti. No už teď bych řekla, že nemám důvod opouštět svojí víru jen proto, že na první pohled vypadá naivně. Amen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 12:25 pm    Předmět: Citovat

citace:
Fairy, neoháněj se věkem, ten ti nezaručuje rozum. Pracuju, živím se, k tomu ještě škola, časem přijdou děti. No už teď bych řekla, že nemám důvod opouštět svojí víru jen proto, že na první pohled vypadá naivně. Amen

Plně s Ještěrkou souhlasím... věk ještě neznamená, že by člověk měl patent na rozum... věkem člověk řeší různé situace jinak, jak by je řešil v mládí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 12:28 pm    Předmět: Citovat

citace:
Fairy, neoháněj se věkem, ten ti nezaručuje rozum. Pracuju, živím se, k tomu ještě škola, časem přijdou děti. No už teď bych řekla, že nemám důvod opouštět svojí víru jen proto, že na první pohled vypadá naivně. Amen


Věk nepřináší rozum, souhlasím, ale zato více zkušeností s každodenní realitou. A to si myslím, že Kopretině ještě trochu chybí. Rozepsala jsem se hodně zeširoka o tom, jak to chodí, což ovšem neznamená, že se mi to tak líbí. Píšu o tom, co vidím kolem sebe. Je to smutné, je to nespravedlivé, ale svět je aréna, kde denně umírají statisíce snů. A rodí se jich stále méně. Proto je teď také ve společnosti takový hlad po všemožných pohádkách, čarodějích, trpajzlících, esoterice a astrologii. Je dobře, že nejsi dosud touto dobou nějak negativně zasažená a víru ti také nikdo nebere. Tu ani takhle naráz vzít nelze, buď si člověk přehodnotí názory v průběhu času sám nebo ne. Já se přimlouvám za schopnost odlišovat sen a skutečnost. Sen zůstane stejný, ale skutečnost pak méně bolí.
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.