o čárech a márech jen tak
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=72f7a4e75d03c2eed544dc055039ba79Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 12:36 pm    Předmět: Citovat

Fairy, souhalsím s Tebou, že každým okamžikem umírá mnoho našich snů a tužeb, ale kdyby člověk alespoň v něce nevěřil, tak by jeho život byl chudý a vlasně jako by nežil... asi vím, co j¨chceš svým příspěvkem říci, ale není nám dáno a nejsme povoláni k tomu , abychom mladším brali jejich iluze, touhy a naděje... Embarassed každý si své pády a vzlety musí zažít sám... a nikdo mu v tom nezabrání a ani nerozmluví... bohužěl, je to tak, ale nic se stím nedá dělat... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hapers2
161-320
161-320


Založen: 17.10.2006
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:06 pm    Předmět: Citovat

Hmm... věk NENÍ ukazaletelem toho, jak se koukat na svět a brát život - je to ve zkušenostech, zážitcích - o tom jak ty špatné (i dobré) dokážeme vstřebat - někdo se po špatném zážitku uzavře do sebe, nevěří nebo odsoudí. Někdo to přijme jako zkušenost a vyšťourá na tom něco hezkého, i když to třeba bude ouplná hloupůstka... Kopretinko fandím Ti, jen měj svůj krásný svět kam můžeš utéct, mezi ty své víly a střítky... Dávám ale z části za pravdu i těm kdo ten svůj svět už opustili - nic se nemá přehánět. Sama soudím podle svého, mám jako každy starosti všedního dne (práce, byt, nákupy, uklízení, vaření....), ale všechno se snažím dělat s chutí a radostí. Pak se najde člověk, který řekne - ty jsi ještě mladá,nezkušená, nevíš co jsou problémy, joj proto se můžeš radovat. Jen pokrčím rameny, protože proč pořád vysvětlovat, že i já mám své starosti, jen jsem si vybrala tu hezčí cestu jak je řešit... A přivedla mě k tomu jedna velká zkušenost - když se člověk popere se smrtí váží si každého nového dne, váží si, že může vidět sluníčko a cítit, jak krásně voní podzim, jak si do paměti vryje každý dotek svého partnera, váží si toho že je. Nebráním se fantazii a pohádkovému světu, protože je krásný a dělá krásné i lidi, kteří v něj věří. Tak.... omlouvám se za takovou "zpověď" Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:12 pm    Předmět: Citovat

No ano, vždyť to píšu, nikomu iluze vzít nelze. Mám ale také trochu dojem, že dnešní komerční propaganda čarodějnictví, víl a skřetů různých sort nahání mladé lidi do sítě jakési pohádkové virtuální reality. Upřímně, nelíbí se mi celé to šílenství kolem Harryho Pottera, Witch a Pána prstenů (už zas někdo vytáhl do filmu Eragona a Narnii, zřejmě to sype), vydávání "příruček pro čaroděje" a vyhrabávání alchymistických spisů s bizarními čarodějnickými návody. Kdyby to bylo bráno jako pohádka, a spisy jako doklad minulosti, ano. Jenže časopisy, knihy, všechno otevřeně nabízí "návod jak si přičarovat to a ono", "jak se dorozumět s anděly, vílami a jinou havětí"a všechno se to tváří naprosto seriózně, že to každopádně funguje a že je to běžná součást reality. Viděla jsem mládež zblblou vším tímto, a bylo to smutné. Harry Potter je možná zdařilý příběh pro děti, ale PRO DĚTI - proč tedy celý svět tak vyvádí? Pán prstenů byl napsán už před lety, filmy jsou výborně udělané (až jsem v kině nadskakovala : ), ale je to pohádka - proč z toho dělat nové náboženství?
Návrat nahoru
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:19 pm    Předmět: Citovat

Fairy má pravdu v tom, že "vulgarizace", "virtualizace" (ve smyslu: poskytnutí únikového světa) a komercionalizace tajemného (a neříkám raději cizí slova typu sakrálního, ezoterického) je jev značně neblahý. Sám jsem byl pár let zapojen do něčeho, čemu jsem pak začal říkat soul-business a z toho důvodu to zase přestal dělat. V zásadě jsme lidem zprostředkovávali setkání se s něčím co JE normální, ale společnost to vytěsnila jako "magické", ohledně vlastních možností a potenciálu. Časem to začal být podivný únikový svět pro různé existence a taky to bylo třeba ve formě různých seminářů PRODÁVAT: a zkuste dělat marketing na soul-věci, bylo to k zblití.

Takže teď si magicky žiju ve svém anarchokapitalistickém vesmíru a nevnucuju to ostatním.

Jo a Narnie kniha je krásná, Narnie příběh je krásnej, a Narnie film... no mě se to taky líbilo, i když to je ryzí komerce... ale jen jako obrázky Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:23 pm    Předmět: Citovat

A propos, náboženství. Celé je to vlastně sociokulturní jev. Křesťanství ztratilo svou většinovou vedoucí pozici, mravy se uvolnily a lidé, kteří už nemají Ježíše a Boha ("jsem racionální člověk, tak jaképak kecy o Bohu") si hledají víry jiné. Někteří se utíkají k předkřesťanským vírám (to jsou ti skřeti a bohyně), jiní si vytvářejí sekty (takový satanismus je pro dnešní způsob života přímo koncipovaný), další hodí vše za hlavu a vůbec o tom nepřemýšlejí. Někdo si vytváří vlastní bůžky, jiný věři v rozum a vědu, další se hrabou v astrologii.
Návrat nahoru
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:38 pm    Předmět: Citovat

Dávám ale z části za pravdu i těm kdo ten svůj svět už opustili

Za sebe říkám, že jsem svůj svět neopustila ani náhodou. Mám ho jen schovaný před tím skutečným. Ve skutečném existuji, jak je to reálně potřeba: ten můj je jenom pro mne, pro uklidnění. Myslím, že je to docela běžný model.

Pak se najde člověk, který řekne - ty jsi ještě mladá,nezkušená, nevíš co jsou problémy, joj proto se můžeš radovat.

Jo, tak tohle slyším pořád...A strašně mě to štve. Myslím dokonce, že mladý dospívající člověk může mít více problémů než dospělý nebo starý. O to horších, že ještě nemá zkušenosti, jak je všechny řešit. Starý člověk s ebojí smrti. Tělo mu chátrá, je nemocné, a on panikaří. Tomu ale nelze uniknout, je to přirozený proces spíše než problém. NA druhou stranu už ale většinou neřeší partnera, práci, jen program v TV a co bude dnes k obědu. Problémy jsou hrozně relativní věc.

jak si do paměti vryje každý dotek svého partnera, váží si toho že je.

Bodejť ne, Hapers! Máš-li dobrého partnera, jsi velmi bohatá! Znám tolik lidí, kteří jsou léta sami a nemají moc na naděje na změnu! Jsou nešťastní, ale drží se i tak. Jen už právě moc nevěří na pohádky...Znám i lidi, kteří by raději nebyli. A není jich věru málo.
Návrat nahoru
hapers2
161-320
161-320


Založen: 17.10.2006
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:40 pm    Předmět: Citovat

Však jsem písala, že věci, ať jsou jakékoli by se neměly dohánět do extrému... Rozhodně jsem tím nechtěla podporovat nějáké čarodějnictví, sekty apod., hájila jsem ouplně něco JINÉHO. Dnešním světem hýbou peníze, proto se z hezkých a zajímavých věcí dělá "trend", a lidi jsou jím masírováni ze všech stran, třeba zmiňovaný Harry Potter, Pán Prstenů (nejen film, ale především kniha je úžasná, klobouk dolů před fantazií pana Tolkiena - toto jsem hájila), a, jak bych to napsala..., kazí původní záměr autorů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:42 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
A propos, náboženství. Celé je to vlastně sociokulturní jev. Křesťanství ztratilo svou většinovou vedoucí pozici, mravy se uvolnily a lidé, kteří už nemají Ježíše a Boha ("jsem racionální člověk, tak jaképak kecy o Bohu") si hledají víry jiné. Někteří se utíkají k předkřesťanským vírám (to jsou ti skřeti a bohyně), jiní si vytvářejí sekty (takový satanismus je pro dnešní způsob života přímo koncipovaný), další hodí vše za hlavu a vůbec o tom nepřemýšlejí. Někdo si vytváří vlastní bůžky, jiný věři v rozum a vědu, další se hrabou v astrologii.
Ano i když je to poněkud stručně řečeno dalo by se říci,že některé druhy satanismu jsou vyloženě koncipovány pro dnešní způsob života,ale je třeba zmínit,že zrovna tyhle odrůdy satanismu jsou spíše brány jako životní filozofie a ne přímo jako opravdové náboženství.Fairy,přiznej se,že jsi věděla,že mě tím do téhle diskuze zatáhneš Twisted Evil Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 3:42 pm    Předmět: Citovat

Jejej, Kafčo, já nic, já Fairymuzikant Wink Laughing
Ano, setkala jsem se právě spíše se satanisty, kteří měli tento směr jako způsob života. Převážně lidé silně narcističtí, dost prospěchářští, hrdí, bezohledně brali z okolí vše co se jim nabízelo, nestarali se, zda "lítají třísky". (tím nechci paušalizovat, píšu o pár jedincích). Moc se nelišili od klasických manažerských typů Wink Obecně typy hodící se do dnešní doby. Některé jsem měla a mám hodně ráda. Pro osobní sílu, šťavnaté nápady, aristokratickou auru, schopnost "přežít". Myslím ale, že tento životní směr není pro každého, vyžaduje specifické vlastnosti. Je na něm ale i leccos rozumného, LaVey vzal některé teze přímo z moderní psychologie. Na druhou stranu se zde bohužel nachází živná půda pro mnoho ničím nezajímavých ztroskotanců, na nichž je přijaté označení "satanista" jediná "zajímavá" věc. KAfi, nechceš nás trochu víc poučit o těch směrech v satanismu? Nemám v této oblasti moc pevnou půdu pod nohama. Wink
Návrat nahoru
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 4:15 pm    Předmět: Citovat

To o těch ztroskotancích jsi trefila přesně do černýho.Co se týče LaVeye tak s ním lze pravda v určitých věcech souhlasit i když na druhou stranu do toho byl trochu moc zažranej abych tak řek.Prostě to byl zčásti magor a i když ve vystihnutí dnešní společnosti se víc než trefil tak zbytek sou z velké části arogantní žvásty.Co se týče poreferování o satanismu tak o tom chystám menší úvahu na svý stránky,jenom to bude trvat asi půl roku než se k temu odhodlám Laughing .A mimochodem když už se tady bavíme o těch vílách a skřítcích víš,že Fairy znamená anglicky víla Question .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 12, 13, 14  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.