šampon jen s vymývacími silikony
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6484ed53c4ea4903af02c9a75515c768Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: so září 29, 2012 4:28 pm    Předmět: šampon jen s vymývacími silikony Citovat

prosím poraďte mi nějaký šampon jen s vymývacími silikony. díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cmelacik
21-40
21-40


Založen: 19.8.2011
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: út říjen 16, 2012 3:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, jak to myslíš vymývací silikony? Asi pouze se silikony rozpustnými ve vodě? Dnes už je cell řada šampónů, které neobsahují silikony vůbec.


Nějakým seznamům na internetu o rozpustnosti silikonů moc nevěř. Je to pouze orientační. Vždy záleží v jaké kombinaci a s jakými dalšími látkami je silikon přidán. Samotný silikon může být třeba nerozpustný ve vodě, ale s látkou A, která je do šampónu přidána již je klidně rozpustný.

Každopádně ze šampónu bez silikonů můžu doporučit MySalon Šampón s keratinem. Neobsahuje silikony, sulfáty ani parabeny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

aha, díky za radu, tak to jsem nevěděla, že záleží třeba i na té kombinaci atd. Já právě si barvím vlasy hennou a mám je hodně přesušené, oleje nepomáhají, prostě se mi dost vlasy cuchají, jak mají asi neuhlazený povrch, a protože už asi 3 roky jsem neměla silikonový šampon na hlavě, tak jsem si to nechtěla pokazit těma "nevymývacíma", a použila bych šampon nebo kondicionér s jen "vymývacími" a tudíž méně škodlivými silikony, aby se mi povrch vlasu uhladil a vlasy se tolik necuckaly.
teď jsem si ale objednala trichomanii od Lush, pamatuji si, že mi dost vyhovovala na ty suché vlasy. tak uvidím, jestli zase zafunguje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 5:52 pm    Předmět: Citovat

a nechceš zkusit spíš jenom nějaký "silikonový" sprej na konečky, případně nesmývací kondicionér?
Případně dneska už i ty obyč značky mají výrobky bez silikonů, ale uhlazují taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 6:48 pm    Předmět: Citovat

jitty a napadá tě nějaký konkrétní nesmývací kondicionér bez silikonů? sérum na konečky spíš ne, mám to cuchací od půlky vlasů....
prostě něco uhlazovacího ale ne splihávacího, jestli mi rozumíš. po silikonech jsem měla hrozný vlasy..... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Veera
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2011
Příspěvky: 964

PříspěvekZaslal: st říjen 17, 2012 7:36 pm    Předmět: Citovat

Jestli myslíš nesmývací kondicionér ve spreji, zkus projít vlákno o princeznovském spreji z dm Arrow http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=204389. A rozčesávací sprej má i Alverde Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 10:33 am    Předmět: Citovat

hadecko napsal:
jitty a napadá tě nějaký konkrétní nesmývací kondicionér bez silikonů? sérum na konečky spíš ne, mám to cuchací od půlky vlasů....
prostě něco uhlazovacího ale ne splihávacího, jestli mi rozumíš. po silikonech jsem měla hrozný vlasy..... Rolling Eyes


tak v tom případě se k silikonům nevracej. a kondicionér používáš? možná by ti stačil nebo dávat mil mil nebo podobné masky po umytí.
Já bych šla do alverde, protože většina značek do péče silikony dává, i balea apod. Ale myslela jsem původně něco takového: http://www.nivea.cz/Vyrobky/Pece-o-vlasy-styling/long-repair/Expresni-regeneracni-kondicioner-Long-Repair
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 9:45 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
hadecko napsal:
jitty a napadá tě nějaký konkrétní nesmývací kondicionér bez silikonů? sérum na konečky spíš ne, mám to cuchací od půlky vlasů....
prostě něco uhlazovacího ale ne splihávacího, jestli mi rozumíš. po silikonech jsem měla hrozný vlasy..... Rolling Eyes


tak v tom případě se k silikonům nevracej. a kondicionér používáš? možná by ti stačil nebo dávat mil mil nebo podobné masky po umytí.
Já bych šla do alverde, protože většina značek do péče silikony dává, i balea apod. Ale myslela jsem původně něco takového: http://www.nivea.cz/Vyrobky/Pece-o-vlasy-styling/long-repair/Expresni-regeneracni-kondicioner-Long-Repair

takže tenhle je se silikony, že jo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 10:14 pm    Předmět: Citovat

Veera napsal:
Jestli myslíš nesmývací kondicionér ve spreji, zkus projít vlákno o princeznovském spreji z dm Arrow http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?p=204389. A rozčesávací sprej má i Alverde Smile

no tak ty by oba stály za pokus, ale já nemám dm poblíž, tak až budu mít cestu, no...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt říjen 18, 2012 10:17 pm    Předmět: Citovat

jo a mil mil mám ten s babmuckým máslem, a nic moc Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.