olej s vůní vanilky podomácku
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a00ac158f34689d3d698c1991e690fd4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 6:54 pm    Předmět: olej s vůní vanilky podomácku Citovat

Chtěla bych se zeptat, jestli jde vyrobit olej s vůní vanilky, příp. levandule atd). Napadlo mě, že kdyby se v obyčejném oleji (olivový bohužel ne, má už své aroma) zahřál lusk vanilky a nechalo by se to nějakou dobu naložené. Nezkoušel to náhodou někdo doma????
Použít by se o dalo třeba k provonění pokožky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bílá Pivoňka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.12.2007
Příspěvky: 1196

PříspěvekZaslal: st prosinec 31, 2008 10:51 pm    Předmět: Re: olej s vůní vanilky podomácku Citovat

hadecko napsal:
Chtěla bych se zeptat, jestli jde vyrobit olej s vůní vanilky, příp. levandule atd). Napadlo mě, že kdyby se v obyčejném oleji (olivový bohužel ne, má už své aroma) zahřál lusk vanilky a nechalo by se to nějakou dobu naložené. Nezkoušel to náhodou někdo doma????
Použít by se o dalo třeba k provonění pokožky.


zkoušela jsem si udělat olejový parfém z vanilkového lusku. no moc blaze to nakonec nedopadlo, ale na provonění pokožky to stačilo. dala jsem do mandlového oleje pár lusků a nechala asi dva týdny stát. čekala jsem silnější vůni, to se nezdařilo, ale jako tělový olej je mi to příjemnější, než čistý mandlový. Felčarka tady myslím má bohaté zkušenosti, možná se o ně podělí Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 12:40 am    Předmět: Citovat

jo jo, doma mám také mandlový olej, který je bez vůně, tak to bych to mohla zkusit. Ale jak dosáhnout té koncentrovanosti vůně??? Razz Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 5:13 pm    Předmět: Citovat

asi si kúpiť nejaký kvalitný éterák a nakvapkať.. tie sa v oleji myslím rozpúšťajú. len aby to takto nestálo viac ako keby si kúpiš už "hotový" olej..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 6:49 pm    Předmět: Citovat

Silné vůně dosáhneš buď vyluhováním většího množství vanilkových lusků (a možná je ještě třeba nalámat, aby se aroma uvolňovalo z větší plochy) nebo zmíněným přidáním vanilkového éterického oleje - ale u nich pozor na to, aby byly opravdu přírodní - použitelný by byl tento.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papaja
8-20
8-20


Založen: 14.2.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:29 pm    Předmět: Citovat

Baf! Nedávno jsem četla v nějakým časopise (myslím yelow), jak vyrobit vanilkový olej a tam to zahřívaly.. Normálně dali obyčejný olej do kastrůlku, hodily do něj pár podélně rozpůlených lusků vanilky a zahřívali to na sporáku cca 10 min. Bacha prej se to nesmí nechat moc rozpálit.. Lusky se nesmí smažit.. no a pak to jenom slili a nechali jeste odlezet..
Recept jsem nezkoušela ale snad by moh vyjít..Smile Hodně štěstí jestli budeš zkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jna
161-320
161-320


Založen: 16.7.2007
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Silné vůně dosáhneš buď vyluhováním většího množství vanilkových lusků (a možná je ještě třeba nalámat, aby se aroma uvolňovalo z větší plochy) nebo zmíněným přidáním vanilkového éterického oleje - ale u nich pozor na to, aby byly opravdu přírodní - použitelný by byl tento.


JJ, Hermi má pravdu, zase Wink .Myslím, že jsem někde četla, že silnější vanilkové vůně se dosáhne větším množstvím lusků, které je nejlepší rozdlachmat v hmoždíři, aby vydaly oleji co nejvíce silice.. Pak přecedit přes kávový filtr, který zachytí i nejdrobnější kousíčky. Co se týče toho zahřívání, taky by mohlo pomoci uvolnit látky do oleje, ale to je lepší použít jen olivový nebo hroznový, jiné se při zahřívání znehodnocují nebo se v nich i tvoří nežádoucí nevhodné sloučeniny Smile.. Ale teda smísení s éterákem je jistá a rychlá cesta... jen ty peníze..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
papaja
8-20
8-20


Založen: 14.2.2008
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

Jeeee! Já přehlidla že už tě napadlo to záhřát.. Tak vyzkoušej a pak dej vědět jak to dopadlo..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 7:37 pm    Předmět: Citovat

Jna napsal:
Ale teda smísení s éterákem je jistá a rychlá cesta... jen ty peníze..

Ale vanilkové lusky taky nejsou zrovna zadarmo - pokud by jich Hadecko koupila víc, dostala by se možná na stejnou sumu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hadecko
161-320
161-320


Založen: 14.3.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: čt leden 01, 2009 8:19 pm    Předmět: Citovat

jeden lusk stojí asi 50 korun. asi bych použila max dva do malého množství oleje. Nechci toho dělat moc, používala bych to jen tak máznout na krk, na celé tělo určitě ne....


VŠEM DÍKY MOC ZA RADY!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.