Rýma a podobné svízele
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4cbd751ccd2045f86dfa351f6004d4f9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 7:22 am    Předmět: Rýma a podobné svízele Citovat

Zrovinka bojuju s chripkou - tece z oci, nosu, v krku skrabe jak kdyby mi tam nekdo zasunul ziletku. Jak s nachlazenim bojujete vy Question U me klasika - tabletky, spousta caju, ovoce, citrony, nosni kapky, naparovani a obcas si do kastrulku nasypu tymian, rozmaryn, majoranku, bazalku, necham to trosku povarit, postavim do mistnosti a ono to provoni cely byt Smile Taky mi od rymy dost pomaha si nos asi kazdou druhou hodinu vyplachovat vlaznou vodou nebo vodou s par kapkama eukalyptu. O vikendu mi znamy poradil rozkrojit cesnek a potrit si s nim pod nosem - ja to pochopila jinak, cesnek rozkrojila a pulku si strcila do nosu Laughing Shocked Very Happy Twisted Evil V momente jsem si myslela ze si cvrknu do gati Laughing ale musim uznat ze to pomohlo vic nez vsechny medikamenty Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 10:59 am    Předmět: Citovat

ja som si naposledy dala alicin- kazdy den jednu cesnakovu tabletku a o 3 dni som bola zdrava Cool lepsie nez vsetky coldrexy dokopy Wink
este som pocula o roztlacenom cesnaku s medom- treba supnut do seba. mnam to zrovna nie je, ale asi pomaha Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 12:19 pm    Předmět: Citovat

Já se snažím chemii brát co nejmíň, ale zpravidla podlehnu (teda zvlášť když to nemůžu pořádně vyležet). Nicméně základem léčby jsou různý čaje, a taky si s oblibou dělám zázvorovej lomcovák (čerstvej zázvor nakrájet na tenoučký plátky, zalejt vařící vodou, nechat aspoň čtvrt hodiny stát (a ani pak není potřeba sceďovat - já si ho vždycky udělám litr a piju celej den - do hrnku si k tomu pak přicmrndnu horkou vodu, aby to nebylo studený. Čím dýl tam ten zázvor je, tím je to pálivější - přijde mi to jako fajn dezinfekce). Jo a sladím to medem a ještě do toho vymačkám citron nebo dva - a když mám kliku a mám doma zrovna čerstvou mátu, tak ji tam taky šoupnu. Docela slušný na vypocení a "vypálení" bacilů.
Jinak z chemie používám normálka sanorin, na bolení v krku je dobrý tantum verde, když se mě víc jak tejden drží kašel, zkusím biotussil, když mám rýmu a kašel takový "zaražený", beru si každej den rozpustnou tabletu ACC long) - ale tohle je fakt spíš na fungování venku, když si můžu dovolit to vyležet, držím se čajíků (hlavně lipovej) a zázvoráku a česneku (i cibuli s medem jsem odzkoušela, ale zázvorák mi přijde účinnější). A na krk priesnitzův obklad (nebo jak se to píše). A spousta citrusů. Jo a když mám víc jak dva dni přes osmatřicet pět (nebo když se mi teplota přešplhá ke čtyřicítce) beru si aspirin nebo acylpirin (a případně se se zaťatejma zubama zabalím do namočenýho prostěradla).
Verculino - na to škrábání v krku bych Ti fakt doporučila to Tantum Verde - cucací tabletky, ono to ten krk na chvíli skoro umrtví, přišlo mi to fakt účinný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 12:51 pm    Předmět: Citovat

Ha, zázvorový lomcovák, to je i moje tajná (ne, teĎ už ne tak tajná) meducína.
Se škrábáním v krku si takhle poradím docela rychle, když to zachytím zavčasu, tak třeba i za den. Ale na rýmu jsem ještě žádný zaručený lék nevyzkoušela. Teď zrovna už asi měsíc nemůžu pořádně dýchat. Nenávidím rýmu. Zmiňovaný Sanorin už brát nemůžu, protože mi rozežírá sliznici. P. mi koupil místo toho Otrivin, to je celkem dobré. Ale stejně je to jenom léčení následků nikoli příčiny. Na pár hodin mi to uvolní nos, abych mohla fungovat, ale rýmu mám pořád. Zajímalo by mě, kdo přišel s tím, že rýma trvá týden. Asi jak komu Evil or Very Mad
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 12:56 pm    Předmět: Citovat

Titani, diky za tip, zatim to zkousim s Dobendanem nebo jak se to jmenuje. Rano to s tim kaslem jde, pres den trosku ztracim hlas a vecer si muzu vykaslat plice Rolling Eyes a hlas je v cudu. Jak jsi psala o tom vypaleni cerva, tak jsem si vzpomnela ze na to je nejlepsi slivovica Laughing bohuzel jsem ale v zahranici, zasoby dosly a domu se chystam az na Vanoce a to uz budu doufam zdrava jak rybka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Orihime
21-40
21-40


Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 29

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tak ja keď mám chrípku alebo nádchu, tiež sa snažím brať čo najmenej chémie, papať vitamíny a med a tak.. Vždy ma však rýchlo prejde trpezlivosť a bežím do lekárne Embarassed Najviac mi jednoznačne zaberá Theraflu+keď veľmi bolí hrdlo cukríky Tantum Verde+na kašeľ Ditustat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út prosinec 02, 2008 10:23 pm    Předmět: Citovat

tak ja chrípku nezvyknem mať, väčšinou iba nádcha. a jednoznačne najviac sa mi osvedčila jednak prevencia (začala som hromadne žrať ovocie a zeleninu) ale jakmile už cítim trochu že začínam byť chorá, tak si dám jeden Panadol Grip a väčšiu dávku vitamínu C v akejkoľvek forme, ktorá je práve po ruke. a samozrejme neprestávam v konzumácii ovocia a podobne, veľa tekutín (utopím vírusy v čaji hehe Very Happy ) a na hrdlo tantum verde Smile keď náhodou je to silnejšie, tak Panaddol dávam v častejších intervaloch (podľa letáčiku)... ale fakt zaberá Smile je to chémia, ale je účinná a ja si v škole nemôžem dovoliť niečo také ako je absencia Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: čt prosinec 04, 2008 3:26 pm    Předmět: Citovat

mne zabira ladovat se aspon jednou chilli paprickou, vetsinou se mi hned ulevi a za 2dny je vsechno ok, vetsinou k tomu pridavam i strouzek cesneku, kdyz uz to pali, tak at je to rychle odbyty. (ale po syrovem cesneku se mi dela spatne, doporucuju zajist malym kouskem celozrenneho chleba. a zjistila jsem, ze cesnek funguje lepe pres noc, kdyz se nic neji a nepije, takze si vycistim zuby a teprve potom si vezmu ten cesnek, navic to ani tolik nesmrdi z pusy, nez kdyz se zuby vycisti hned konzumaci Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verculina
41-80
41-80


Založen: 6.3.2007
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

cesnek na noc? Shocked obcas se nacpu na noc bramborkama s cesnekem a to pak jsou sny Laughing uplne divocarny Twisted Evil ale zda se mi, ze jsem to i nekde cetla, ze cesnek je na noc jedovaty nebo skodlivy na traveni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: so prosinec 06, 2008 6:53 pm    Předmět: Citovat

Juj, tak to je pro mě bohužel vysoce aktuální téma, bo sem (znova!!!) nachlazená…(tenhle rok strida jedno nachlazeni druhy, asi si docela škodím tim, ze to prechazim:-/)

Pro mě momentálně top- kombinace je
1) Zázvor – normálně kousek nařezat na kolečka a křoupat, po třetim kolečku už mám chutovy bunky natolik odumrely, ze to ani nepali…
2) Bio zázvorovo-pomerančovej čaj, co tu nechala skoro-tchyne (aspon něco pozitivniho z jeji navstevy Razz)
3) Ajurdvedska mast Siddhalepa ci jak (něco jako tygri mast)- hezky hreje a voni po eukalyptu, mam dycky tendenci se ji namazal uplne cela, jak me vsechno boli (hehe, zacinam prozivat rýmičku skoro stejne zavazne jako chlap…. pozor, genderove nekorektni poznamka!)
4) Žvýkat kardamonova seminka (na bolest v krku)
5) Eukalyptový olej : smíchanej s vodou kloktat, do nosnich direk, do koupele, naparovat a do aromalampy (sem eukalyptova kralovna Very Happy v dalším zivote budu asi koala)
6) Jox
7) piju vymackanou citronovou stavu s vodou
Cool delam si takovy "levny kapky do nosu"- rozmicham sul do vody

….. ale stejne je mi blbe Confused
... v praci se jeste premaham, ....
... ale jakmile prijdu domu, tak se ploužím bytem jako matoha, rozhazuju kolem sebe posmrkany kapesnicky, lituju se a připadá mi, ze okoli mou zavaznoou chorobu nemistne zlehcuje…. Ze je dost mozne, ze to nebude jen tak lecjake nachlazeni, ale nejaka zakerna, neznama, jeste neobjevena, pravdepodobne cizokrajna choroba, na kterou brzo umru:-)
A on misto aby me opecovaval (kdovi jak dlouho tady jeste budu, ze? Smile, po me jeste porad neco chce!!!!
.....sem proste desnej chudak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.