Tajemno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Za zrcadlem
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2010 11:07 am    Předmět: Citovat

pomněnka napsal:
Ivet napsal:
Já si zase myslím, že žádný čas ve skutečnosti prostě neexistuje. Laughing


To už jsem taky jednou usoudila - že jestli je čas čtvrtý rozměr, pak se tedy pohyb v čase=pohyb jedním směrem v tom 4. rozměru, no ale k pohybu je potřeba čas, že, takže 4.rozměr klidně, ale my se v něm nehejbem, no a čas v našem slova smyslu není, jsme zaseklí na jediném políčku a vlastně nemůžem dokázat, že naše vzpomínky jsou opravdová minulost a že po tomhle okamžiku přijde nějaký další - no a koukali na mě všichni jak na blázna Laughing


No právě, úplně jsem se to tu bála napsat. Laughing

edit: a jak tak koukám na dnešní návštěvnost mého profilu, tak určitou pozornost jsem tím asi vzbudila, všichni se musí kouknout, co je to za blázna Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
čečetka_wendeshki
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 639

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2010 3:34 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
pomněnka napsal:

To už jsem taky jednou usoudila - že jestli je čas čtvrtý rozměr, pak se tedy pohyb v čase=pohyb jedním směrem v tom 4. rozměru, no ale k pohybu je potřeba čas, že, takže 4.rozměr klidně, ale my se v něm nehejbem, no a čas v našem slova smyslu není, jsme zaseklí na jediném políčku a vlastně nemůžem dokázat, že naše vzpomínky jsou opravdová minulost a že po tomhle okamžiku přijde nějaký další - no a koukali na mě všichni jak na blázna Laughing

No právě, úplně jsem se to tu bála napsat. Laughing
edit: a jak tak koukám na dnešní návštěvnost mého profilu, tak určitou pozornost jsem tím asi vzbudila, všichni se musí kouknout, co je to za blázna Twisted Evil

Laughing K tomu jsme taky doma dosli.... Very Happy ale pak jsme sli radsi spat... Razz Twisted Evil
Laughing
_________________
&amp;amp;amp;quot;Omry feek antia, ma ghair antia&amp;amp;amp;quot;
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sobebor
321-600
321-600


Založen: 9.1.2008
Příspěvky: 331
Bydliště: B?????¶hmen und M?????¤hren

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2010 11:18 pm    Předmět: Citovat

jojo, vyspat se z toho je nejlepší řešení Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 11:56 am    Předmět: Citovat

Pomněnko, já myslím, že máš pravdu. Představ si člověka, v našem trojrozměrném světě, jak se všelijak může pohybovat. Po ploše mu to jde celkem snadno - ve dvou rozměrech se tedy pohybovat může. Ve třetím - směrem do země vzhůru, nebo dolů do jejího nitra už mu to tak dobře nejde. Potřebuje techniku, aby se od ní odlepil nebo se do ní dostal. Ale když už jsi ve vesmíru, dost daleko, najednou to neplatí a můžeš si dělat co chceš.

Myslím, že s časem je to podobné. Cosi nás prostě drží na fleku tak, že prožíváme pouze přítomnost. Je ale možné, že buď objevíme techniku, nebo místo, kde toto omezení neplatí. To bude jízda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 1:11 pm    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Pomněnko, já myslím, že máš pravdu. Představ si člověka, v našem trojrozměrném světě, jak se všelijak může pohybovat. Po ploše mu to jde celkem snadno - ve dvou rozměrech se tedy pohybovat může. Ve třetím - směrem do země vzhůru, nebo dolů do jejího nitra už mu to tak dobře nejde. Potřebuje techniku, aby se od ní odlepil nebo se do ní dostal. Ale když už jsi ve vesmíru, dost daleko, najednou to neplatí a můžeš si dělat co chceš.

Myslím, že s časem je to podobné. Cosi nás prostě drží na fleku tak, že prožíváme pouze přítomnost. Je ale možné, že buď objevíme techniku, nebo místo, kde toto omezení neplatí. To bude jízda Very Happy


Akorát že žádná minulost neexistuje, jsou to jen vzpomínky na "přítomnost" v naší hlavě, vše se jen fyzicky opotřebová působením vnějších vlivů, umírá, ale stále jsme na jednom místě, žádný čas neubíhá, je to jen výmysl. Razz Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 3:06 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Představ si člověka, v našem trojrozměrném světě, jak se všelijak může pohybovat. Po ploše mu to jde celkem snadno - ve dvou rozměrech se tedy pohybovat může. Ve třetím - směrem do země vzhůru, nebo dolů do jejího nitra už mu to tak dobře nejde. Potřebuje techniku, aby se od ní odlepil nebo se do ní dostal. Ale když už jsi ve vesmíru, dost daleko, najednou to neplatí a můžeš si dělat co chceš.

Myslím, že s časem je to podobné. Cosi nás prostě drží na fleku tak, že prožíváme pouze přítomnost. Je ale možné, že buď objevíme techniku, nebo místo, kde toto omezení neplatí. To bude jízda Very Happy


Gina napsal:

Akorát že žádná minulost neexistuje, jsou to jen vzpomínky na "přítomnost" v naší hlavě, vše se jen fyzicky opotřebová působením vnějších vlivů, umírá, ale stále jsme na jednom místě, žádný čas neubíhá, je to jen výmysl. Razz Twisted Evil


Skvěle napsáno! Souhlasím s obojím, podle toho, co čtu zrovna jako poslední Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pomněnka
161-320
161-320


Založen: 8.5.2008
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 3:13 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem už jednou s někým do noci rozebírala představu, že jestli čas přeci jen je (jakože být nemusí, jak jsme se tu shodli), tak že by se dal pěkně představit pomocí takové o jeden rozměr zredukované analogie. Když si vezmete balónek, a představíte si, že ten 2D povrch je jako náš 3D prostor, a začnete ho nafukovat, tak se v tom dá krásně vidět jak rozpínání vesmíru (pěkně rovnoměrné v každém jeho místě), tak i "pohyb" v čase - směrem od středu ven, od menší splasklejší minulosti k nafouknuté budoucnosti.
Možná to s realitou nemá moc společného, ale mě se to líbí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: st únor 03, 2010 5:40 pm    Předmět: Citovat

Čas? Nedokážem vnímat. Nebo alespoň strašně přízemně. Četla jsem že ten "náš" čas (minulost, přítomnost, budoucnost) vlastně není. Vše se dějě teď. Pro vysvětlení - čas se dá pochopit jako strom. Kořeny - prvopočátky vesmíru(velký třesk), nejsilnější větve - začátky různých světů a my jsme jenom malinkata část stromu, pouze pár drobných větviček. Žijeme v určité skutečnosti ale je dobé vědět že v naši "části stromu" existují i jiné skutečnosti kde žijeme, ale okolnosti se mění. Například zde děláme určitou činost a v jiné skutečnosti to je minulost a v další to může být budoucnost. (například se takhle vysvětluje proč určité předpovědi věštců se nevyplnily) Čas neplyne jako přímka, je to změt větviček, a na nás je abychom si vybralu tu správnou větvičku popřípadě cestu dalšího života. Určitě nejsme naprogramovaní ani nejsme loutkami, máme možnost si vybrat a dále pokračovat. A taky čas různě skáče, má zpoustu odboček... Ale tohle ais nikdy nepochopíme spíše nějací odborníci by nám mohli vysvětlit jak to tedy je.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt říjen 07, 2010 7:38 pm    Předmět: Citovat

Čas si vymysleli lidi, aby nemeškali hromadnou dopravu. Evil or Very Mad
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2011 6:36 pm    Předmět: Citovat

teraz tu budem pisat trosku hovadiny. ale pre mna je to nevysvetlitelna zahada.
v dm som si bola kupit dva vankusiky swiss o par, a doma zistim ze mam v tasticke este dajaky odlicovac ecover a nemam sajn jak sa mi tam vzal, sak ani na blocku neni.. Sad
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.