Vlaky a cestování po železnici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4aba97ccabaed3f958d99a2b1ba7d450Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 1:12 pm    Předmět: Citovat

náš malej dvouletej pinda má rád mašinky.. tedka jsme mu dvě koupili i s kolejeme z dupla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 1:13 pm    Předmět: Citovat

Jee, to ja taky zboznovala, pribuzni meli takovou mini trat s kolejema, tunelama, vyhybkama...to jsem byla schopna si hrat i do noci :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 1:34 pm    Předmět: Citovat

vlaky by byly fajn, kdyby páni od českej drah aspoň občas trošku přemejšleli a nenechali ujíždět vlaky, který na sebe navazujou... tak se občas stane, že od nás do Brna (asi 120 km) jedete 6 hodin... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 1:40 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Jee, to ja taky zboznovala, pribuzni meli takovou mini trat s kolejema, tunelama, vyhybkama...to jsem byla schopna si hrat i do noci Very Happy

Něco podobného měl kamarád, koleje a nádraží přes půl mistnosti a vyťunťaná do všech detailů - rozkvetlé stromy, lavičky, zvířata, stánek se zmrzlinou - trávili jsem u toho spoustu času!
Asi před třemi lety jsme v Brně navštívili obrovskou výstavu takových nádraží a vlaků ( tuším - někde na Josefské??Nebo někde poblíž - já názvy ulic v Brně moc neznám) - Shocked - doporučuji .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: st únor 27, 2008 4:57 pm    Předmět: Citovat

Mě párkrát taky napadlo, což kdybychom se nějak složili a zaplatili si reklamu na dlouhevlasy.cz na nějaké lokomotivě tak jak to má ČEZ a Poštovní spořitelna. :D
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 12:22 am    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Autobusy SA na trase Praha-Brno, to jo.

Uch... jakpak to? Když jsem to naposled zkusil (před rokem?): 1) pracovat se nedalo (notebook se jaksi nevejde); 2) číst se nedalo (bylo zhasnuto); 3) spát se nedalo (všude kolem televize a/nebo hluk z cizích sluchátek. Když k tomu připočtu nulovou možnost pohybu, žádné soukromí a "výhled" na kilometry asfaltu a stovky aut, tak zrovna na téhle trase jednoznačně vítězí vlak (zvlášť teď, když jede skoro každou hodinu). Je to dražší (ač to s trochou snahy a štěstí může být i o dost levnější), ale zato to není ztracený čas.

Zuzzka napsal:
vlaky by byly fajn, kdyby páni od českej drah aspoň občas trošku přemejšleli a nenechali ujíždět vlaky, který na sebe navazujou...

Tohle je dost problematické. Má to dvě strany a ať dráhy zvolí jakoukoliv z nich, někdo jim bude nadávat. Představte si, že nějaký vlak se z nějakého důvodu opozdí (buď si zpoždění přiveze z ciziny - to se stává dost často, nebo se na trati staví, nebo se zkrátka něco pokazí). Do stanice, kde na něj má navazovat jiný, přijede o půl hodiny později. Jsou dvě možnosti:
1) Přípojný vlak počká. Jenže tím získá zpoždění on, cestující nadávají, a zpoždění se dál přenáší na další vlaky, navazující a čekající zas na tenhle.
2) Přípojný vlak nepočká. Ti, co měli přestupovat, klejí jako dlaždiči, ale zpoždění se už nikam nepřenese.

Co je lepší? Čert ví. Dráhy většinou volily první možnost, jenže loni začaly od krajů dostávat za zpoždění pokuty bez ohledu na příčiny. Takže prohlásily, že vlaky čekat nebudou, čímž se počet zpoždění silně omezí. (V praxi ale stejně často čekají - je to do určité míty na rozhodnutí výpravčího nebo dispečera v každém konkrétním případě).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 12:24 am    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Něco podobného měl kamarád, koleje a nádraží přes půl mistnosti a vyťunťaná do všech detailů - rozkvetlé stromy, lavičky, zvířata, stánek se zmrzlinou - trávili jsem u toho spoustu času!

Jo jo. Už dlouho se na to (zase) chystám, začínám mít po několika letech bez "vláčků" už pomalu abstinenční příznaky. Žádný byt není kompletní, když v něm není alespoň malé nádraží Smile Až jednou budu mít dům, tutově to nebude "půl místnosti", ale nejméně celá Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
speedy.gonzales391
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 7.2.2008
Příspěvky: 1290

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 12:27 am    Předmět: Citovat

asi tady udělám strejdovi inzerci Laughing Laughing Laughing strejček má skoro přes půl místnosti velkou trať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 5:49 am    Předmět: Citovat

Vlakem jsem velice rád cestoval a po trempech se skoro ani jinak cestovat nedá, ale poslední dobou, když člověk vleze do vlaku po 3 denním toulání se po lesích , raději stojí v uličce, neb se bojí, že by ty nové sedačky umazal... Embarassed Wink O ceně dopravného se raději nebavím a nostalgicky nevzpomínám Confused , kdyby se do drah dalo to, co do silnic a dálnic, tak u nás jezdí zaručeně stejné vlaky na magnetickém polštáři, jako v Japonsku... Wink Laughing
P.S: Vlak nezatracuji, akorát je poslední dobou dražsí, jak autobus... a podstatně pomalejší... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Mám horkou novinku, vaše oblíbená firma STUDENT AGENCY začne provozovat vlaky, nakoupili takové nějaké rychlovlaky a chystají se konkurovat Českým drahám a těm jejich Pendolinům.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.