Vlaky a cestování po železnici
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e19a50b277657469745f057923bad8f4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

Mě by se líbil vlak, co by jezdil včas. Včera jsem na cestu z Mikulčic do brna potřebovala 5 hodin, EC jelo později o 45 min. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tonda
161-320
161-320


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 3:45 pm    Předmět: Citovat

ještě jsem si vzpomněl že představitelé Student Agency tvrdí, že v těch jejich vlacích bude 2. třída lepší než 1. třída v Pendolinu ČD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:55 am    Předmět: Citovat

Day napsal:
Mě by se líbil vlak, co by jezdil včas. Včera jsem na cestu z Mikulčic do brna potřebovala 5 hodin, EC jelo později o 45 min. Sad

Ona jich většina (skoro) včas jezdí... blbé je, že to malé procento velkých zpoždění může někdy dost znepříjemnit život.

Ale nějak jsme za poslední desítky let zpohodlněli. Vzpomeňte si (zvláště ti starší Laughing ), jak se cestovalo před několika sty lety. Taková cesta z Prahy do Brna byla na docela dlouho a člověk mohl být rád, když ho cestou nepřepadli, neokradli či dokonce nezabili.
Ale i dnes - na dálnici může být zácpa, auto se může porouchat... to nikomu divné nepřipadá. Nu, porouchat se může i vlak, ba dokonce k tomu má mnohem víc příležitostí, a často za to může někdo úplně jiný.
Chápu, že člověk těžko hledá pochopení, když někam spěchá a na ceduli svítí zpoždění 160 minut, ale po statisících kilometrů odježděných za život vlakem mohu konstatovat, že jen málokdy mi zpoždění skutečně znatelně znepříjemnílo život, a i tak za to jen v minimálním počtu případů mohly samotné dráhy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:58 am    Předmět: Citovat

Mi se líbí, jak Vlkůň obhajuje vlaky, je vidět, že je má fakt rád Very Happy Neber to ve zlém, já vlaky taky ráda (ale nerada ČD Twisted Evil ).
Mi by třeba nevadilo, že má vlak zpoždění (chápu ty důvody, které uvádíš), ale když stojím někde v poli půl hodiny, tak bych třeba uvítala, kdyby průvodčí obešel vlak (a některé už mají i ten rozhlas, že jo) a sdělil cestujícím, proč se tak děje. Protože když se mi pokazí auto, tak to aspoň vím hned.
A s tím, že skoro všechny jezdí včas, no nevím, ale na trase Bohumín - Brno je zpoždění snad pokaždé, nejen když s tím vlakem jedu, ale už jsem kolikrát procházela nádražím a slyším "Zpožděný rychlík číslo bleble ze směru Bohumín..." Tak já nevím, jestli ten vlak zrychlili jen v jízdním řádu, aby to líp vypadalo, a ve skutečnosti se to nedá stihnout, nebo co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:18 am    Předmět: Citovat

Já mám vlaky ráda a na trase Praha x Olomouc se až tak nezpožďují (ba dokonce většinou jezdí včas) Co mě ale štve je ten moderní trend sedadla jako v letadle. Neberte nám kupéčka!

Jinak teď poslední cestu do Olmíka jsme jeli v pátek odpoledne, totálně narvaný vlak - tak jsme se drze nasáčkovali do poloprázdného jídelňáku a pohoda Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 9:27 am    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:

Ona jich většina (skoro) včas jezdí... blbé je, že to malé procento velkých zpoždění může někdy dost znepříjemnit život.

Ale nějak jsme za poslední desítky let zpohodlněli. Vzpomeňte si (zvláště ti starší Laughing ), jak se cestovalo před několika sty lety. Taková cesta z Prahy do Brna byla na docela dlouho a člověk mohl být rád, když ho cestou nepřepadli, neokradli či dokonce nezabili.
Ale i dnes - na dálnici může být zácpa, auto se může porouchat... .


He he, no ty jsi srandista... Laughing Laughing Laughing No jo, vždycky může být hůř, tím je dobré se utěšovat... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Auta stojí, vlaky jedou, co? Akorát, že co jsem tak cestovala vlakem, bylo to většinou opačně...
Vlaky prostě nemám ráda a mé zkušenosti mě zatím nepřesvědčily, že bych měla tento názor změnit. Tečka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 3:24 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Co mě ale štve je ten moderní trend sedadla jako v letadle. Neberte nám kupéčka!

To tedy ano. A spolu s "letadlovými" sedadly bych zrušil ještě neotevírací okna a klimatizaci, která je často spíš na škodu a asi vzduch neustále recykluje, protože ve voze po několika hodinách zpravidla chybí kyslík.
Nějak mám pořád nejraději staré vozy B, taková ta obyčejná kupé, klidně i koženková. Klimatizace typu otevírací okno, dobře se tam leží a je tam více méně klid, i když někde jinde ve vagonu jede rodinka s dětmi..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Vlaky prostě nemám ráda a mé zkušenosti mě zatím nepřesvědčily, že bych měla tento názor změnit. Tečka.

S takovýmhle přístupem ani nepřesvědčí, i kdyby byly sebedokonalejší, což nejsou a nebudou. Ale což, každému co jeho jest. Mě zase štvou auta a i když uznávám, že občas se hodí, jejich obrovské nadužívání je strašlivá zhůvěřilost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 3:32 pm    Předmět: Citovat

dana napsal:
...já vlaky taky ráda (ale nerada ČD).

Holt stará zkostnatělá struktura. Mě na nich štve do značné míry hlavně to, že nejsou schopni dlouhodobějšího obchodního myšlení než "ta trať TEĎ nevydělává, takže ji NAVŽDY zrušíme." Přitom mají v rukách takové možnosti, že se slušnou dávkou prozíravosti, nápaditosti a podnikatelského myšlení by mohla vydělávat většina tratí.

dana napsal:
...ale když stojím někde v poli půl hodiny, tak bych třeba uvítala, kdyby průvodčí obešel vlak (a některé už mají i ten rozhlas, že jo) a sdělil cestujícím, proč se tak děje.

To je evidentně vliv lidského faktoru. Každý je jiný a platí to i o průvodčích. Když jsem nedávno stál v expresu před Pardubicemi, protože vítr sfoukl elektriku pro celý kraj, průvodčí čas od času zjišťoval informace u dispečera a pak obcházel vlak. Zas tak časté to ale bohužel ještě není a souhlasím, že stát půl hodiny v poli a muset si zjistit příčinu sám z internetu, je poněkud trapné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Vlkun napsal:
Klarusa napsal:
Vlaky prostě nemám ráda a mé zkušenosti mě zatím nepřesvědčily, že bych měla tento názor změnit. Tečka.

S takovýmhle přístupem ani nepřesvědčí, i kdyby byly sebedokonalejší, což nejsou a nebudou. Ale což, každému co jeho jest. Mě zase štvou auta a i když uznávám, že občas se hodí, jejich obrovské nadužívání je strašlivá zhůvěřilost.


Přiznávám, jsem zvlčilá, ale už jim ani šanci na přesvědčení nedávám. A upřímně ani moc nevím, proč bych měla. Abych dala vydělat ČD - zas takový altruista nejsem... Máme auto na LPG, já nemám řidičák, tudíž se nemůže stát, že bych se v něm vezla jenom sama, takže si myslím, že ani z ekologického hlediska to není zas taková krize. Navíc od nás stejně do Brna ani vlaky nejezdí, takže když už, jezdím busem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.