Vánoce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1bffc26c6fdf56228882c0fd711365c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 8:09 am    Předmět: Citovat

A máte třeba nějaké speciální rituály?
Já sem např. měla kamarádku, která na Vánoce s taťkou chodila na hřbitov- nakoupili pytel svíček a zapalovali je na hrobech, na kterých žádné nebyly....
Doma jsme mivali jenom takove klasicke- vzdycky jsme sli odpoledne na prochazku do lesoparku (takovyho velkyho, na kopci) , dosli ke kostelu, pomodlili se a sli sli domu na vecu,....No a pak jeste dalsi den navsteva u jedne babicky a dedecka, se kteryma sme se sli kouknout na jeslicky (betlem) a u druhe babicky a dedecka, se kterym sme se sli zas podivat na jeslicky,...
jo a pak sem este chodili na vylet do Vranova, kde sme se sli kouknout...ehm ...no na jeslicky, jak jinak:-) Ale na to sme se tesili hafo, protoze tam meli takovy pohyblivy betlem, ktery kdyz se do nej hodila nejaka mince, tak hral a svitil a tak:-) No atrakce:-)
ale zadne rozkrojovani jablek, liti olova, pousteni lodicek,... (myslim ze nas mamca chtela ochranit toho, abychom meli depku z krizku v jablicku nebo potopene lodicky,...)
ale zdobili jsem hodne, vzdycky jsme jako decka vyrabeli svicinky, ozdobene pomerance, vystrihovali vlocky z papiru, malovali betlem, zdobili stul, delali pranicka... pozdeji i adventni vence...
( vetisnu z toho delam porad, pokud stiham:-) me to fakt bavi:-))
No ale nakonec to vetsinou pokazil muj otec nejakou scenou,... Aby to zas nevypadlo moc idylicky:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 9:34 am    Předmět: Citovat

Mám ráda Vánoce, ale ne ty komerční, které se nám dneska snaží vsunout pod kůži. Začínám nesnášet toho dědulu v červeným, ať si ho nechaj, já mám ráda našeho Ježíška Smile . My slavíme Štědrej večer jako rodina pohromadě a i když už jsem já i bráška velký, tak se chodíme okolo bloku domů podívat jestli ho náhodou neuvidíme na obloze Very Happy , bráška se vždycky na tohle nejvíc těší (on je totiž mentálně postižený) a mě nejvíc potěší jakou má radost. Dárky bych už ani nemusela, ale k Vánocům to patří.
Minulý Vánoce jsem šla se strejdou na hřbitov a pak jsme zašli do kostela na půlnoční (ale ta byla asi v 17:00). Ta nás ale trochu zklamala, protože bylo cítit, že ,,skalní" nás jaksi neberou a že mezi ně nepatříme. Bylo, bohužel hodně vidět, jak je u nás církev uzavřená a nový lidi si k sobě moc nechce pouštět. Jako spousta jiných lidí jsme brzy odešli. Ale bylo krásný, když jsme šli zpátky domů, jednou tajemnou středověkou uličkou, uviděli jsme v jedný zahradní restauraci světýlko, tak jsme zašli, že si dáme něco na zahřátí. Uvítal nás tam jeden moc milej, docela mladej člověk. Dal nám punč, domácí čokoládu, která mu zbyla z dětskýho dne. A hezky jsme si popovídali. Moc ráda na to vzpomínám. Takhle by to mělo o Vánocích asi být. Oproti tomu kostelu to byl docela kontrast.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 9:45 am    Předmět: Citovat

My jme taky chodívali na štědrý den odpoledne na procházku, to bylo pěkné. Asi to doma zase zavedu.
Půlnoční je u nás naštěstí o půlnoci (i když máme většinou co dělat, abychom do té půlnoci vydrželi a neusnuli), dělá se tu taková roztomilá vesnická Rybovka, vždycky si vzpomenu na F.L.Věka Smile. Až na to, že na ni chodí lidi, kteří do kostela normálně ani nepáchnou, a naopak lidi, co obvykle chodí, tam z tohoto důvodu nejdou, což je škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 10:33 am    Předmět: Citovat

U nás je půlnoční v 10 a není to rybovka:-(, ale docela to jde.
Na procházku jsme taky vždycky chodili, koukali jsme do oken, jak všude svítí stromečky. A krájíme jablíčko, pouštíme lodičky, zatím v pohodě, vždycky hvězdička a nikdy se loďka nepotopila:-) A od stolu nesmí nikdo vstávat, jen mamka, coby hospodyně. Pod ubrus dáváme bankovku, to má přinést peníze na další rok, ale tohle tedy nějak nevychází. Velká událost vždycky bývala, když jsem byla malá, zdobení stolu před večeří, skládání ubrousků, nošení skleniček, zapalování svíček. Mě to hrozně bavilo a Ježíšek měl mezitím čas nenápadně přinést dárky:-)
Návrat nahoru
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 10:34 am    Předmět: Citovat

Anonymní jsem jáSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 3:11 pm    Předmět: Citovat

Anonymous napsal:
U nás je půlnoční v 10 a není to rybovka:-(, ale docela to jde.
Na procházku jsme taky vždycky chodili, koukali jsme do oken, jak všude svítí stromečky. A krájíme jablíčko, pouštíme lodičky, zatím v pohodě, vždycky hvězdička a nikdy se loďka nepotopila:-) A od stolu nesmí nikdo vstávat, jen mamka, coby hospodyně. Pod ubrus dáváme bankovku, to má přinést peníze na další rok, ale tohle tedy nějak nevychází. Velká událost vždycky bývala, když jsem byla malá, zdobení stolu před večeří, skládání ubrousků, nošení skleniček, zapalování svíček. Mě to hrozně bavilo a Ježíšek měl mezitím čas nenápadně přinést dárky:-)



mě se stalo, že jsem kdysi o vánocích rozřízl jablko a opravdu v něm byl křížek... nejsem pověrčivý, ale tato pověra se vyplnila, protože jsem se pak do 3 měsíců rozešel s dívkou, se kterou jsem chodil 3,5 roku a měli jsme těsně před svatbou... nyní sice jablka nerozkrajuji, ale jak se dostanu při jídle na střed jadřince, koukám se , co se tam nachází... snědl jsem již metráky jablek, ale žádný křížek jsem již od té doby nenašel... Twisted Evil Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:31 pm    Předmět: Citovat

Jejda, možná si to s tím rokrajování ještě letos rozmyslímSurprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 4:08 pm    Předmět: Citovat

Tak co, už máte barborky? A co první adventní neděle? Já jdu právě na čaj u svíčky:-) Moje šílená maminka má už několik druhů cukroví Rolling Eyes Jinak celý den vyrábíme adventní věnce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Damayanti
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.11.2006
Příspěvky: 966

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 6:44 pm    Předmět: Citovat

Taky nemám ráda všechnu tu komerci kolem . Vánoce se snažíme slavit bez televize , pečeme cukroví , chodíme na procházky , krájíme jablka ( zatím naštěstí vždycky vyšla hvězdička ). Very Happy Prostě tak nějak přirozeně a trochu tradičně , bez honiček za dárky a šílenství v supermarketech . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03, 2006 6:46 pm    Předmět: Citovat

Damayanti napsal:
Taky nemám ráda všechnu tu komerci kolem . Vánoce se snažíme slavit bez televize , pečeme cukroví , chodíme na procházky , krájíme jablka ( zatím naštěstí vždycky vyšla hvězdička ). Very Happy Prostě tak nějak přirozeně a trochu tradičně , bez honiček za dárky a šílenství v supermarketech . Laughing

Přesně můj názor....hlavně žádné šílení a komerce....br.... Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.