Vánoce
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pawluška
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.8.2009
Příspěvky: 1758
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 1:43 pm    Předmět: Citovat

U nás to bylo všechny roky co jsme s přítelem tak trávil semnou a mým tatou..u nás doma,pak sme zašli ještě k mojí mamce..jeho tatínek přes Vánoce vždy pracoval ...letos to bude smutnější..vánoce se budou slavit jak bez mého tatky tak i bez přítelovéhé tatínka.. Crying or Very sad Takže na Vánoce pojedeme k nám do Jizerek a navštíme alespon mamku..a za tatkou se stavíme v nemocnici Crying or Very sad letos se nějak na Vánoce moc neteším..nikdy by mě nenapadlo,že tohle někdy vyslovím..ale bohužel tenhle rokto tak je..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 2:11 pm    Předmět: Citovat

My jsme 24. vždycky u přítelových rodičů, k mojí mamce jedeme potom o svátcích, nebo ona k nám. Přítelovi rodiče by neskousli, kdyby tam jejich mazánek na Štědrý den nebyl, jsou ještě ochotni tolerovat že tam jsme oba, ale bez něj by to prostě nešlo Very Happy Takže jsem první Vánoce, co jsme byli s přítelem spolu, musela vybírat mezi Štědrým dnem s ním a jeho rodiči, nebo s mojí mamkou a ségrou, ale bez něj... no nebylo to příjemné rozhodování Confused Teď už to ale budou čtvrté Vánoce na stejném modelu, už se to tak nějak zaběhalo a je to v pohodě. Jen by mě teda zajímalo, kdy nám bude jeho rodiči konečně dovoleno trávit Vánoce jen sami Very Happy Asi až budeme mít minimálně tři čtyři vlastní děti, protože to už bychom se nevešli k nim do obýváku Very Happy
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Na Štědrý den tradičně doma s rodiči. Zdobení stromečku, salát, dodělávky cukroví... Smile Jen kapra nejíme. Samozřejmě Ježíšek zazvoní na zvoneček, zobne si tátův velmi oblíbený včelí úl a všichni rozbalujeme s hlasítým "jé" dárky. Very Happy

Když už jsme u těch Vánoc, máte už dárky? Připadám si jakko exot, protože už pro rodinu dárky mám. Připadá mi zbytečný se honit na poslední chvíli - to si nechávám až na přátele. Laughing
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 2:35 pm    Předmět: Citovat

Jenne, to jsme taky řešili, kdy budeme moct trávit Vánoce konečně sami - ale už asi příští rok, kdy budem rodina s mrnětem, tak si je uděláme a pozvem přítelova taťku (to už snad na samostatné Vánoce budeme mít nárok Smile ). Tyhle Vánoce řeším dilema, jestli být s mými rodiči (jako každé Vánoce) a nebýt s přítelem a nebo být s ním a s jeho mamkou v Praze, což se mi tak úplně nechce. A taky se mi nechce zrovna na Vánoce rozdělovat Sad

A dárky už mám, miluju advent, dělání cukroví a takové ty předvánoční kravinky a nechci si to kazit nervováním, že nemám ještě dárky - většinu seženu během roku, klidně už po Vánocích, když někde něco vhodného vidím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 2:40 pm    Předmět: Citovat

tedy, docela čučím, jak se tu drží vánoční návštěvnost a tradičnost.. či jak to nazvat..Smile já štědrý den už držím s rodinou jen z povinnosti a že je mi blbý, když jsem s nimi v domě.. to stejné muž.. narozdíl ode mě ale se jeho rodina prý ráda zbaví.. Rolling Eyes

tento rok byla chvíle rozhodování, jestli se někam nezašít samy, na nějaké neutrální místo, ale pak to padlo.. jednou to ještě vydržíme.. no a boží hod, to je kapitola sama pro sebe, úkol můj v tom dni je jen to, aby toho máma neměla moc a potom zdrhám s jakoukoliv výmluvou k sobě.. muž tam sedí jen kvůli babičce, kterou vidí párkrát za rok..

no ten oficiální štědrý den jsme už tak nějak odvykli, prostě jak jsem psala, vánoce 23. a pak jsou formality..Smile

edit: je potřeba tedy dodat, že oba máme ke svým rodičům hodně zvláštní vztah..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 2:57 pm    Předmět: Citovat

Teda, tak u nás se oficální návštěvnost drží opravdu hodně... 25. na slavnostní oběd k pratetě (i s babičkou, bratranci a vůbec, sejde se tam prakticky celá rodina z jedné strany) a 26. k druhé babičce, zase se tam sejde celá rodina z druhé strany... A do toho opět zakomponovat návštěvy ještě z přítelovy strany...

Jinak dárky už (skoro) mám, ale ještě mám pocit, že je celkem čas... Akorát babičce a dědovi vždycky kupuju na poslední chvíli, dostávají různé pochutiny, tak ať to mají čerstvé... (jinak u mojí babičky slaví vždy největší úspěch jako dárek jitrnice, jelito, salámek, bůče, škvarky apod. Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 3:19 pm    Předmět: Citovat

U nás se hodně drželo navštěvování, když ještě žili prarodiče, ale ti už před 10 a více roky zemřeli, letos v zimě zemřela i naše stará teta, takže jsme zbyli jenom naši a já s bráchou a nějaké ty tety, strýčkové, sestřenice a bratranci s rodinama, se kterýma se o zrovna Vánocích nenavštěvujeme. Právě i proto je pro mě těžký se na Štědrý den vymanit od rodiny, protože už jsme opravdu jen my čtyři, a to je hodně znát, když jeden chybí.
A u přítele se naopak semkne hodně široká rodina a jsou všichni spolu, mají na sebe hodně těsné vazby, takže tam taky musí být.
Jinak dárky ještě nemám, nestrašte Very Happy U nás jsme všichni narození na podzim, takže ještě ani neskončil maraton narozeninových dárků a už bych měla shánět vánoční? To má ještě čas Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 3:20 pm    Předmět: Citovat

tak jestli půjdou do dárku s náma švagrovci, tak naši dostanou pivní koupele.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 7:16 pm    Předmět: Citovat

tak teď mě naštval, švagrovec..

http://www.darujsen.cz/pivni-koupele-p-801.html

chtěla jsem s nima jet napůl, tedy měli by to za 1200.. perfektní dárek pro rodiče.. a oni prý musí šetřit.. Razz všechno značkové, nejmodernější technika, sestra vybírá docela drahé šatky na svatbu.. a oni neobětují blbou tisícovku kvůli rodičům, kteří se kvůli nim můžou přetrhnout..

i kdybych teď měla žít o chlebu a vodě, tak ty pivní koupele dostanou! aspoň jedna dcera nebude pokrytec..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: pá listopad 12, 2010 7:51 pm    Předmět: Citovat

tak my jsme zezačátku slavili Vánoce odděleně, každý u svých rodičů a já pak po večeři a rozbalení dárků šla k rodičům mojeho pro další dárečky a donesla jim moje Very Happy. Pak jsme měli malého, tak jsme začali slavit Vánoce u manželovy rodiny.Manželovi pak umřel otec a od té doby slavíme Vánoce s jeho sourozenci a mamkou, at nejsou sami. Druhý den se jde k našim. Ti mají doma ještě mojeho bratra, tak nejsou sami. jinak dárky už skoro taky mám..nakupuji je postupně, jak se mi něco líbí a taky když mám penízky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.