Dobrodruzi, mágové, draci a poklady aneb D&D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=f2ce182a4d6abb9fe2c50205cddd0815Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

Já jsem se k dračáku dostala až teď a nejvíc mě baví hrát za hraničářku. Asi proto, že v normálním životě jsem skoro to samé, tak to znám nejlíp Very Happy

Ale někdy bych chtěla zkusit být opravdu děsná ošklivá stará čarodějnice, co vaří v kotli šílené lekvatry a lítá po nocích na koštěti Laughing

Zajímalo by mě, jestli byly vaše postavy v dračáku nebo jiné hře založené spíše na vašem skutečném životě, nebo jste schválně chtěli zkusit něco, co ve skutečnosti určitě nejste?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: út březen 02, 2010 2:07 pm    Předmět: Citovat

Gina: Já zkoušela už obojí, jak elfku léčitelku, tak krolího válečníka, který uměl celá čtyři slova (bum - nebum - mlask - nemlask). S tím druhým jsem si užila víc srandy, ale nebylo by to na nějaké extra dlouhé hraní, páč by to bylo furt stejné. Postav už jsem vyzkoušela hodně, většinou jsou mi aspoň v něčem podobné Wink
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st březen 10, 2010 11:41 am    Předmět: Citovat

Já o sobě zjistila, že jsem tak trochu fanatický role-player. Co se se systému týče, držím se DrD, protože je jednoduchý, ale v posledním kousku, co hraju a PJ zhruba od Vánoc jsme kostkou hodily asi třikrát a souboje tam byli dva - soutěž v šermu. A je fakt, že naše DrD je dost volně pojaté a hlavně ukecané. Nejvíc času nám zaberou vtipy se sexuálním podtextem ("Já nemám zábrany... sakra, chtěla jsem říct předsudky") a popisy jídla, občas oblečení. Momentálně jsem půlelf-válečník, což nezní ani tak vtipně, ale snad vám v bližším pochopení pomůže, že moje matka je gejša a plánovala ze mě vychovat totéž (tančím, zpívám, hraju na šamisen, vyprávím pohádky, umím nalévat saké a čaj...pokud jsem namol, jinak tuto svou stránku osobnosti zkouším ignorovat).
No, naše pojetí je dost podobné Tarii. (http://taria.unas.cz/index2.php)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt březen 11, 2010 8:23 pm    Předmět: Citovat

Já se úplně zapomněla pochlubit, že už zase cca půl roku jsem Skopje Smile Ryčná trpaslice s útočnou litinovou pánví a v přilbě po prababičce. Nesnáší elfáky a čáryfuky a do nepřátel rube vší silou, nehledíc na pud sebezáchovy. Během posledního půl roku už Skopje zvládla vyjíst hospodu, vykoupat se, zhulit se na hlídce houbičkama, vymyslet písničku o zlatě, rozmlátit hubu několika horským trollům (a stáhnout z nich kožich), vymlátit kostlivce (několikrát), vypreparovat zombákovi zuby (momentálně plánuje nechat si udělat zlaté náušnice a ty zuby do nich zasadit místo drahokamů), přimotat se k popravě kněze temným elfem, být obviněná z popravy kněze, přesvědčit město, že kněze zabili jiní trpaslíci a dostat je na šibenici, najmout trpaslíkům právníka, aby je zachránil, skamarádit se s šéfem trpaslíků, pořídit mu mast na impotenci, vymlátit hejno zmutovaných slepic, vymlátit další zombáky, získat zlatě protkávaný brokát a nechat si z něj ušít velice dekoltované večerní minišaty s rozparkem (charisma +2 Smile )

A to je tak vše Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 1:15 pm    Předmět: Citovat

Velice povědomé. Hlavně s tím právníkem a mastí na impotenci...
A co se zubů a podobných artefaktů týče. Mám/měla jsem v družině sběratele peří, což mě nutilo k absurditám typu: Útočí na vás koliha... V Polsku (jo, my máme včechny státy světa a mytologie k tomu:-)) si od prodavače odpustků a relikvií koupil pera archanděla Gabriela, které ztratil při zvěstování (kupodivu ho neodradilo, že svatokupec měl i příčku ze žebříku, o kterém se zdálo sv. Jakoubovi... Ano správně, Křižáci.)
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 1:30 pm    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Zajímalo by mě, jestli byly vaše postavy v dračáku nebo jiné hře založené spíše na vašem skutečném životě, nebo jste schválně chtěli zkusit něco, co ve skutečnosti určitě nejste?

Dobrá otázka... Pravda je spíš druhá možnost, i když něco z mé osobnosti tam být musí, jinak bych to asi nedovadla hrát, nebo by mě to nezajímalo. Je trochu takové coby-kdyby. Už proto, že většina mých postav jsou muži (patnáctiletý majitel hospody; španělský šlechtic, momentálně fext (a konvertita k protestanství a zběh ke ŠvédůmSmile); nesmrtelný "hrdina", co chtěl spáchat sebevraždu - tedy zničit svět). Já totiž vytváření herních postav a CP beru jako vytváření postav do povídek (píšu, ne moc dobře, samé řeči, žádné činy). Každý autor musí vytvořit psychologii postavy, aby fungovala, zároveň byla něčím zajímavá (ach ta temná tajemstvíSmile) a zároveň do ní dát něco ze sebe.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 4:37 pm    Předmět: Citovat

Já nemůžu hrát něco, v čem se necítím. Chvíli jsem si chtěla zkusit nějakou vznešenou elfku, jenže prostě nemám elfáky ráda ani v reálu. Magie mě taky nezajímá. Éterické bytosti mi lezou krkem. Lidi mě nebaví, to jsem i v reálu. Takže zbývají trpoši a podobné bytosti. (ehm... pár lidí si možná pamatuje mé zuřivé obhajoby Tolkienových skřetů Smile )

Baví mě hrát si prostě na něco, co bych sama dělala, kdybych mohla a nebyla limitovaná přírodníma ani legislativníma zákonama Smile A myslím, že mi to celkem jde. Prý je Skopje věrohodná a lidem se s ní dobře hraje. Třeba to bude tím, že pro hraní vznešenosti v sobě člověk musí kus vnitřní vznešenosti mít a k tomu taky "plný pytle krísma" Smile Máme v družině osmnáctiletého hocha, který právě zezačátku dělal zlatého elfa - mága. Byl v tom hraní totálně nedůvěryhodný, čím víc se snažil, tím hůř. Nakonec jsme ho použili jako testovacího králíka při zkoušení oné masti a od té doby se přestal brát tolik vážně. (no, ještě tomu pomohlo i to, že pídžeje to s ním až tolik nebaví, tak mu to dá občas kapku sežrat Smile )

Ale přece jen není Skopje jen útočná střela, věnuje se taky bylinkářství. Jen je trošku limitovaná tím, že bylinky se učila poznávat v dole, tak je nerozezná jinak než podle kořínků Smile Takže v tomhle směru si můžu občas zahrát i tu moudrou a rozvážnou trpaslici, když mě střelená trpoška přestane bavit Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 12, 2010 4:45 pm    Předmět: Citovat

Lucy W. napsal:
Velice povědomé. Hlavně s tím právníkem a mastí na impotenci...


Všichni trpaslíci jsou stejní, chlastají, smrdí a když si potřebují promluvit s někým z očí do očí, useknou mu nohy v kolenou Smile A většina světů se nakonec zvrhne do srandaakcí nebo hrdinové vyhynou na heroický komplex a hráči se rozhádají.

Náš svět vychází čistě z představ pídžeje a ten nám ho různě přizpůsobuje, za odměnu i za trest, podle toho, jestli ho baví, jak hrajeme, nebo ne. Vlastně i proto ten právník. Původní nápad byl, že Skopje, kterou tížily výčitky svědomí, vtrhne do vězení, vypálí ho a vyseká je. Bylo mi ale naznačeno, že tahle verze je otřepaná a šance na úspěch by byla mizivá. Verze s právníkem ale pobavila a prošla.

Teda zas abych nedělala z našeho pídžeje despotu, on si na všechny pravděpodobnosti poctivě háže, ale když chce, umí nám výsledek krásně opepřit Smile
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
poppy
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 18.11.2009
Příspěvky: 608

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 12:40 am    Předmět: Citovat

my sa nejako striktne nedržíme žiadnych pravidiel... začali sme DrD+, lebo vyhovovalo čarodejom vďaka ooobrovskému grimoáru. Tieto pravidlá sú ale pre mňa príliš zložité, hádže sa na každú blbosť Smile a zase ak neberieme pravidlá tak prísne, pri kúzlení sa dá zábavne improvizovať. napríklad pri úteku pred nepriateľom ujsť vykúzlenou dierou v stene, loviť ryby vykúzleým kameňom (podľa pravidiel VŽDY trafí...)... chjo, Magič bol zábavná postava Smile môj neelfovatý zbabelý elf Smile vďaka prekliatiu vyzeral nebzpečnejšie ako náš bojovník a zároveň strašne dôjsojne, no povahou bol niečo ako Pretchetov Mrakoplaš Smile za učňa mal skuruta čarodeja, s ktorým nádherne spolupracovali...

u nás sa v poslednej dobe rozmohlo náhodné nahadzovanie postáv. hod na rasu, povolanie, pohlavie... všetko Smile vychádzajú občas vtipné kombinácie

nedávno sa mi do rúk dostali pravidlá niečoho, čo sa volá Čas pro hrdiny. ešte som to moc nečítala, ale vraj sú pravidlá oveľa volnejšie ako klasické DrD. môžme tak vraj hrať morské koníky, dračích jazdcov, Harryho Pottera, Spidermana alebo zhmotnelý odtieň modrej farby - čokoľvek... znie to zaujímavo, mrknem na to Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: út červen 01, 2010 9:15 pm    Předmět: Citovat

Teď mě napadlo. Na Tarii to nakousli, ale tam se nijak vášnivě nediskutuje. Co si myslíte o cross-genderu? Tedy když kluk hraje holku nebo holka kluka (jako třeba já).
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.