Dívadlo :o)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3c36674c3f3952dfbec2dec27889dba1Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LenockaLugosi
81-160
81-160


Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 10:43 am    Předmět: Citovat

Už hodně dlouho se s mámou chystáme, že půjdeme do Divadla v Dlouhé na Maškarádu, což je hra podle knížky Terryho Pratchetta. Před dvěma roky jsme byly na Soudných sestrách a bylo to úžasně legrační.

Moje nejvíc divadelní období bylo na základce. Chodila jsem na dramaťák a vedoucí nás brala a zvala na všechna možná vystoupení svých známých, takže jsem se hodně seznámila se současným divadlem (ale žádné pseudoumělecké exhibice:) A také jsem byla v Klubu mladého diváka. Základka byla období divadelní hojnosti. Akorát na gymplu to polevilo. Nebyl čas, nebyla nálada.. Třeba se teď zase do divadla dostanu častěji:-) Přítel tomu bohužel neholduje, takže tam budu brát mamku:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 2:31 pm    Předmět: Citovat

Už je to teda starší zážitek, ale zůstane ve mně nafurt. Národní divadlo Praha, balet, Sólo pro tři (Brell, Vysockij, Kryl). Nebudu to moc komentovat, musí se vidět. Ale spojení nádherné hudby, zejm. Brella, kerého jsem do té doby moc neznala, a tance, mě nese zpátky k sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: st říjen 15, 2008 3:06 pm    Předmět: Citovat

Jeden z mých nejlepších divadelních zážitků byl přede dvěma lety v pražském divadle U Hasičů na představení Caveman a mohu jen a jen srdečně doporučit. Je to naprostá paráda, je to pojato jako one man show, kde výborný Jan Holík řeší vztahy mezi mužem a ženou, a to tak že svižně, maximálně vtipně a vyváženě pro obě pohlaví (možná malinko, ale jen maliličkato je nadržováno ženám Embarassed) Doporučuju navštívit s partnerem/partnerkou Wink . Všichni se v tom najdou a chvílemi jsem se fakt válela smíchy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hiami
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 26.11.2007
Příspěvky: 615

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 2:32 pm    Předmět: Citovat

nedavno jsem byla na shirley valentine se simonou stasovou , tema ani hra pro nic moc, ikdyz ostatni se za bricho popadali a maminka byla moc dojata http://www.alternativatv.cz/encyklopedie/play/746/
ale teda doted jsem nevedela, jaka je to dobra herecka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 2:49 pm    Předmět: Citovat

Před 14 dny jsme byli v Boskovicích na Gazdině robě v podání divadla Naboso. Sice docela zkrouhli text, ale zase to měli jako ústřední hudbu Nirvanu, takže jsme měli měli několik písní unplugged... Very Happy Moc dobré.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eetynka
321-600
321-600


Založen: 5.2.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: po prosinec 01, 2008 3:35 pm    Předmět: Citovat

no a ja som bola vcera s priatelom na fontane pre zuzanu 2 a bolo to mooooooooooc pekneee. hihi, ze sme v zlom divadle, sme zistili 15 min pred zaciatkom. esteze sme boli autom Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Shahlah
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2007
Příspěvky: 1671

PříspěvekZaslal: st prosinec 10, 2008 3:45 am    Předmět: Citovat

LenockaLugosi napsal:
Už hodně dlouho se s mámou chystáme, že půjdeme do Divadla v Dlouhé na Maškarádu, což je hra podle knížky Terryho Pratchetta. Před dvěma roky jsme byly na Soudných sestrách a bylo to úžasně legrační.

Maškarádu vřele doporučuji, byla jsem na ní asi před měsícem (už podruhé), je opravdu výborná Wink
Jinak divadlo obecně zbožňuji, ale s chozením je to dnes holt složitější, když je s kým jít, tak je těžké domluvit se na čase, hře apod. Crying or Very sad A lístky taky nejsou zadarmo... Nicméně alespoň párkrát do roka si divadlo dopřeji Twisted Evil
Ale co mě mrzí je dnešní přístup k divadlu, já to vždcky brala jako sváteční příležitost, ale posledí dobou mě dostává, jak je většina obecenstva oblečena- netvrdím, že by si měli brát přímo plesové róby, ale slušné oblečení by nezaškodilo... Plus když si minule do divadla jeden pár přinesl malé miminko... To už mi přijde opravdu moc Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luciska.k
0-7
0-7


Založen: 15.1.2009
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne leden 18, 2009 5:24 pm    Předmět: Citovat

citace:

Maškarádu vřele doporučuji, byla jsem na ní asi před měsícem (už podruhé), je opravdu výborná Wink
Jinak divadlo obecně zbožňuji, ale s chozením je to dnes holt složitější, když je s kým jít, tak je těžké domluvit se na čase, hře apod. Crying or Very sad A lístky taky nejsou zadarmo... Nicméně alespoň párkrát do roka si divadlo dopřeji Twisted Evil
Ale co mě mrzí je dnešní přístup k divadlu, já to vždcky brala jako sváteční příležitost, ale posledí dobou mě dostává, jak je většina obecenstva oblečena- netvrdím, že by si měli brát přímo plesové róby, ale slušné oblečení by nezaškodilo... Plus když si minule do divadla jeden pár přinesl malé miminko... To už mi přijde opravdu moc Mad


Ale na druhou stranu, co jim zbývá, když prostě vyhoří možnost hlídání - pokud to dítko je v klidu, tak o nic nejde. Sama jsem byla v Brně na muzikále Sněhurka a sedm trpaslíků a takových párů tam bylo několik - vzhledem k hlučnosti muzikálového žánru jsem je docela obdivovala a ještě mnohem víc jsem hleděla, že ty miminka za celé dvě hodiny vůbec nerušily - ani nepíply.

A k tomu oblékání... za dobu, co chodím do divadla, jsem se dopracovala k názoru, že je důležité s čím člověk do toho divadla jde a ne v čem. Protože často ti "nejvyfintěnější" lidé bývají nejnevděčnější diváci. Samozřejmě by měl člověk být oblečený slušně, ale rozhodně bych se nepohoršovala nad džínama a teniskama a podobně.
Sama třeba často letím do divadla rovnou ze školy (mám to poviné v rámic studia, takže jsem tam poměrně často), a tudíž mám na sobě běžně manšestráky, tričko a na nohách pohorky. Ale všechno je to čisté, neroztrhané, jen prostě trochu sportovnější... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MoniqueM
8-20
8-20


Založen: 17.1.2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 1:35 pm    Předmět: Citovat

lalaithnienor napsal:
Krasne tema Smile divadlo je proste nejlepsi.. skoda vsak ze je clovek hodne omezen na oblast, kde zrovna pobyva.. Ja osobne jsem z Prahy a do Brna se moc nedostanu, ale uz mame s kamaradama spostu predstaveni vyhlidnutych , jak v Brne, tak i treba v Pribrami ci Ceskych Budejovicich... Kdyby jste cirou nahodou meli cestu do Prahy, tak vrele doporucuje divadlo Disk našich začinajích herců (DAMU)... zvlast tato sezona byla velmi povedena a vsichni doufame, ze tak tomu bude i nadale Smile


Nejsem z Prahy, ale zrovna zítra se chystám do DISKu na Spalovače mrtvol Smile Nikdy předtím jsem tam nebyla, tak jsem natěšená. Můj dlouholetý kamarád je nyní na DAMU ve druháku, takže až bude za rok ve třeťáku (to bude hrát v DISKu), budu tam nejspíš (a doufám) pečená vařená Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MoniqueM
8-20
8-20


Založen: 17.1.2009
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: po únor 02, 2009 1:49 pm    Předmět: Citovat

Divadélko je moje pošňabáníčko Smile Dříve jsem hrála pohádky s Mladou scénou v Ústí nad Labem (cca 6 let) a nyní se divadlu věnuji jen pasivě, ale moc ráda. V Ústí pravidelně chodím do Činoheráku (www.cinoherak.cz, moje nejoblíbenější hry: Jánošík, Arabská noc, Krev, Pan Theodor Mundstock...etc.), ústecké divadlo opery a baletu jsem navštívila jen párkrát (přestože dávám přednost Činoheráku, opera La Traviata mne uchvátila Smile). Se školou jsme vyjeli několikrát do mosteckého divadla, kde mě hry moc nezaujaly, bohužel. V Národním divadle jsem byla 4krát, z toho 3krát na Cyranovi z Bergeracu (více méně nedobrovolněSmile) a naposledy teď v lednu na Rock´n´rollu od Stopparda, což vřele doporučuji! Na vejšce jsem v Plzni, kde jsem v divadle J. K. Tyla zhlédla Havlovo Odcházení (též neprohloupíte, když se na tohle představení vydáte Wink) a taky v divadle Dialog jakousi komedii (název už si nepamatuji). Zkrátka divadlo je pro mě Umění v velkým "U". Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.