Ekologické čistící prostředky
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=eb52e90f74ef3da885d3a47bff3f6133Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Používáte k přírodě šetrné čistící prostředky?
Ne, jedině chemie!
4%
 4%  [ 5 ]
Zatím ne, ale uvažuji o tom.
33%
 33%  [ 39 ]
Ne, nevěřím, že to funguje stejně jako chemie.
0%
 0%  [ 1 ]
Používal/a bych, ale je to moc drahé.
18%
 18%  [ 21 ]
Ano, používám.
43%
 43%  [ 50 ]
Celkem hlasů : 116

Autor Zpráva
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Mě jde jen o to, aby mi tu dvoulitrovku (zredukovala jsem) tolerovali v koupelně Smile

Dvoulitrovka nebo pytel prášku - to vyjde nastejno, ne? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:25 pm    Předmět: Citovat

Ale ten smrad né Smile Mě to neva, ale spolubydlící mě s tím chtěla vykázat na balkon... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Sliz právě šel do pračky. Peru fusekle, takže nějaké zašednutí mi tam vadit nebude. Ale nevoděl mi, tak jsem tam cmrndla trochu pomerančové vody. Zítra uvidíme, jak to dopadne.


Bone, dej pak prosím vědět, jak to dopadlo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:29 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Bonemína napsal:
Sliz právě šel do pračky. Peru fusekle, takže nějaké zašednutí mi tam vadit nebude. Ale nevoděl mi, tak jsem tam cmrndla trochu pomerančové vody. Zítra uvidíme, jak to dopadne.

Bone, dej pak prosím vědět, jak to dopadlo Smile

Mně to dopadá dobře už asi 3/4 roku Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:30 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Nika napsal:
Tak ja teda pridam jeden negativni ohlas na jeleni sliz Sad
Na pradle zustavaly skrvny a nekdy se dokonce objevovaly nove,... Slysela jsem, ze je to to tim, ze prasek skvrny nevypere, ale opticky zjasni, takze tam ta spina porad je, jen neni videt....


Niko, to jsi mě teda lehce zviklala... Sad Těma novýma skvrnama myslíš poškozenou texturu nebo barvu látky?



No ty "nove" byly takove svetle, ale jestli slo spis o porusenou strukturu nebo barvu...to si fakt nevybavuju :-/ Kazdopadne me pripadalo, ze opravdu je mozne, ze tam ty skvrny byly uz pred tim a jenom je beznej prasek schoval a po vyprani ve slizu vystoupily,.... Nebyla to nejaka tragedie, ale me to vadilo...
Jinak ma pravdu Herminka, ze s tim pradlem si predem muzes trosku pohrat a zadne skrvny by tam pak byt nemely,...
ja se ale priznam, ze je mi volneho casu straveneho nad spinavyma hadrama lito Smile
Kazdopadne sem ale nechtela sliz nijak hanit, porad si myslim, ze je to vybornej napad a dobra alternativa praciho prasku Smile akorat sem chtela pridat vlastni zkusenost.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:32 pm    Předmět: Citovat

Herminko, dekuju za vysvetleni, zejmena info o zeolitech pro me bylo poucne Smile Pokud byste k tomu mel jeste nekdo neco, sem s tim Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:36 pm    Předmět: Citovat

Herminka napsal:
Sirael napsal:
Bonemína napsal:
Sliz právě šel do pračky. Peru fusekle, takže nějaké zašednutí mi tam vadit nebude. Ale nevoděl mi, tak jsem tam cmrndla trochu pomerančové vody. Zítra uvidíme, jak to dopadne.

Bone, dej pak prosím vědět, jak to dopadlo Smile

Mně to dopadá dobře už asi 3/4 roku Wink


Hermínko, já jsem tě rozhodně nechtěla nijak zpochybňovat Smile Jen vzhledem k tomu, že nevlastním nějaká šílená kvanta oblečení a nerada bych přišla o poslední kusy oděvu, jsem celkem opatrná Smile
Každopádně jsem pevně rozhodnutá sliz vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:45 pm    Předmět: Citovat

Niko, každý názor a každá zkušenost se cení Wink

Sirael, ještě jsem teď našla, že pokud bys z prádla přece jen cítila ocet, dá se stejně použít kyselina citronová - 2-5 lžic rozpustit v litru vody. Jo, a taky ani jeden nemáme kdovíkolik oblečení, ale do zkoušení slizu jsem šla tak nějak lačně a s bezhlavou důvěrou Laughing Ale samozřejmě chápu, že jsi opatrná.

Pak tu mám ještě (pro Niku) složky prášků, které nejsou moc OK:
Fosfonáty - fosfor podporuje množení sinic
Parfémy - často dráždí pokožku
Enzymy (to nevím, proč, možná jsou špatně odbouratelné?)
Dodecylbenzensulfonan sodný - dráždí oči, dýchací orgány a pokožku, může uvolňovat chlór, účinky na životní prostředí při používání látky/přípravku: může být nebezpečný pro vodu
Polykarboxyláty - jsou špatně biologicky odbouratelné a hromadí se v čistírenském odpadním kalu
Propylenglykol - dráždí pokožku, možné poškození jater a ledvin
Laurylethersulfát - dráždivý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:28 pm    Předmět: Citovat

Hu, tak prádlo zatím vypadá dobře a vypraně (i když za mohra se houby pozná) ale sliz mě zaskočil, během té hodinky ztuhl do konzistence tuhého pudinku Shocked Dá se to ještě zpětně rozředit? Nebo to tak má být?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Hu, tak prádlo zatím vypadá dobře a vypraně (i když za mohra se houby pozná) ale sliz mě zaskočil, během té hodinky ztuhl do konzistence tuhého pudinku Shocked Dá se to ještě zpětně rozředit? Nebo to tak má být?

To je v pořádku, proto se to jmenuje sliz Laughing V tom návodu jsem psala, že ztuhne, ale po protřepání zase trochu zřídne. Pokud se to v té flašce nebude chtít pohnout, něčím do toho píchni a povolí to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5 ... 35, 36, 37  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.