Vlasove prazdniny???
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7d9ac29d44ffcbf58b1b94cf371fdfe9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:23 pm    Předmět: Citovat

Na ty moje kudrny dávám masku ob jedno mytí jen s kondicionérem a hennu+olejový zábal v jednom 1x do měsíce Idea Nepřijde mi to přehnané Rolling Eyes Question Kdybych vypustila kondicionér, tak mám na hlavě vyschlý hnízdo pro vrabčáky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

Tak ono asi hodně záleží na tom, v jakém jsou vlasy stavu. Pokud nejsou moc přesušené, zničené nebo barvené, určitě jim pauza nezaškodí. Mít vlasy - dráty, tak nějakou péči asi moc neřeším. Nejsem si ale jistá, jestli by bylo úplně chytré nechat "odpočívat" hodně zničené vlasy, které byly třeba v minulosti zesvětlované... Aby po prázdninách člověk nemusel jít na ježka Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Janis
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.1.2008
Příspěvky: 659

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Tak ono asi hodně záleží na tom, v jakém jsou vlasy stavu. Pokud nejsou moc přesušené, zničené nebo barvené, určitě jim pauza nezaškodí. Mít vlasy - dráty, tak nějakou péči asi moc neřeším. Nejsem si ale jistá, jestli by bylo úplně chytré nechat "odpočívat" hodně zničené vlasy, které byly třeba v minulosti zesvětlované... Aby po prázdninách člověk nemusel jít na ježka Twisted Evil


Já bych teda měla ježka s kulatejma ostnama, to by bylo něco Laughing Laughing Laughing !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Slunéčko
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.7.2007
Příspěvky: 1249

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 7:39 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Já myslím, že opravdové prázdniny by byly zcela bez chemie i přírodní kosmetiky - mýt jen vodou. Ale na to by člověk musel vypadlout nejspíš někam do divočiny...


Třeba na Everest Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
LittleStar
321-600
321-600


Založen: 2.1.2008
Příspěvky: 355

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

já jsem jednou nedobrovolně zažila 14 dní bez mytí, ale moje se s tím bohužel moc nevyrovnaly Laughing never more

myslím, že takové prázdniny nejsou nutné, ale prázdniny od tužidel, laků, gelů, odbarvování nebo netáček si zaslouží každé vlasy Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janullla
161-320
161-320


Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 236

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:01 pm    Předmět: Citovat

citace:
myslím, že takové prázdniny nejsou nutné, ale prázdniny od tužidel, laků, gelů, odbarvování nebo netáček si zaslouží každé vlasy Cool


s tym suhlasim aj ja, so starostlivostou to netreba prehanat... ak clovek prestane pouzivat gely, tuzidla, laky, tak vlasky budu urcite zdravsie a krajsie. a ak si ich raz zacas da podstrihnut, podla potreby pouzije nejake olejove zabaly, nie je co riesit. kazdy ma iny typ vlasov a kazdy sa o ne musi inak starat. to co jednemu vyhovuje, druhemu nemusi....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt březen 06, 2008 9:57 pm    Předmět: Citovat

Nojo, ale já mám i po docela slušným zregenerování ty vlasy pořád natolik jemný, že to bez alespoň mírnýho natužení nejde. Ale alespoň střídám normální tužidlo s obyčejným pivem naředěným vodou.
Jinak jak si meju vlasy jednou za pět až sedm dní, tak mi nepřijde, že by byly nějak kór moc přepečovaný (i když je fakt, že každej den si alespoň jednou udělám masáž hlavy buď lopušákem nebo svýma elixírama domácí výroby, kde je kromě lopuchu, kopřivy a přesličky taky rozmarýn nebo mateřídouška - a sem tam navíc na noc plácám biohar). Taky se svejma zatím dost krátkejma nemám moc potřebu olejovat - jenom občas, když se tvářej, že by si na trošku kokosáčku do konečků daly říct. Ale nemaskuju-nehennuju při každým mytí - minimálně jednou za měsíc jenom umeju Visakou nebo lávovkou a místo kondicionéru přeleju trochou toho piva - a přijde mi, že vlásky se nijak nezhoršej, jenom se víc těšej na další masku. Zatím mám pocit, že jim takovejhle postup svědčí, zvlášť když si vzpomenu, jaký byly ještě na podzim. Čímž děkuji za všechny dobré rady, které jsem na tomhle fóru dostala! Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 7:36 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Nojo, ale já mám i po docela slušným zregenerování ty vlasy pořád natolik jemný, že to bez alespoň mírnýho natužení nejde. Ale alespoň střídám normální tužidlo s obyčejným pivem naředěným vodou.
Jinak jak si meju vlasy jednou za pět až sedm dní, tak mi nepřijde, že by byly nějak kór moc přepečovaný (i když je fakt, že každej den si alespoň jednou udělám masáž hlavy buď lopušákem nebo svýma elixírama domácí výroby, kde je kromě lopuchu, kopřivy a přesličky taky rozmarýn nebo mateřídouška - a sem tam navíc na noc plácám biohar). Taky se svejma zatím dost krátkejma nemám moc potřebu olejovat - jenom občas, když se tvářej, že by si na trošku kokosáčku do konečků daly říct. Ale nemaskuju-nehennuju při každým mytí - minimálně jednou za měsíc jenom umeju Visakou nebo lávovkou a místo kondicionéru přeleju trochou toho piva - a přijde mi, že vlásky se nijak nezhoršej, jenom se víc těšej na další masku. Zatím mám pocit, že jim takovejhle postup svědčí, zvlášť když si vzpomenu, jaký byly ještě na podzim. Čímž děkuji za všechny dobré rady, které jsem na tomhle fóru dostala! Very Happy


Ja suhlasim so vsetkym co tu pises. Tvoj postup je spravny. Ja to vidim podla mojej krstnej mamy. Ona bola ta, co vzdy dozerala na moje vlasy. Ked som ich mala ponicene z trvalej a peroxidu, pouzivala som len obycajny olivovy sampon z Teska za par korun, umyvala som ich tak raz za 2 tyzdne, vzdy ked sme sa stretli s krstnou, poriadne mi vyhubovala a vzdy mi dala peniaze na kadernika aby ma konecne ostrihal a nejak ten chuchvalec dal dokopy aby to aspon vyzeralo ako vlasy (vzdy som ich samozrejme minula niekde inde a kadernik sa nekonal). Potom som raz zbehla ku kadernicke, ta mi ostrihala vazne len to najnutnejsie, a aby to nebola radikalna zmena naraz, nakazala mi tak za mesiac prist na dalsie nutne strihanie lebo boli vlasky vazne znicene. Samozrejme som nesla ale navstivila som DV a vdaka vam som zacala pouzivat hennu, prirodnu kozmetiku a pokracovala postupom podobnym ako opisujes ty. Odvtedy krstna mama len chvalila alebo nevravela nic, a vravi ze hned je to ine. Vlasky sa ozdravili, zacelili, zhustli, zacali rast. Lenze mne to nestacilo, musela som zacat experimentovat. Lenze moj postup posledne asi 3 mesiace a viac (predtym trocha menej ale uz sa to rozbiehalo) vyzeral takto: Kazde 3 dni umyvanie samponom a kondicionerom, cca 2-3x do mesiaca umyvanie silikonovym samponom + kondicioner + maska, pomedzi umyvania kazdy den raz alebo dvakrat masaz hlavy lopusakom bud od Luny alebo vlastnym (obcas 2-3 dnova pauza), kazdy vecer hrba jojoboveho oleja skoro po celej dlzke a hlavne na konceky, najnovsie som mala namiesany sezamovy olej s olivovym, jojobovym a rozmarynovym a troha masky od Logony, raz za tyzden aspon hodina s vlasmi pod touto zmesou, alebo aspon pod rozmarynovym olejom, vzdy pred umytim 1 den v robote s premastenymi a do vrkoca stiahnutymi vlasmi, kazdovecerne zapletanie aspon 5 vrkocov alebo uzlikovanzch vrkocov pre kucerave vlasy, a aspon raz za mesiac cca 5-hodinova (+/- 1 hodina) henna a co sa stalo? vlasky su biedne, akesi ubite, viac vypadavaju a rednu, Z mojho hrubeho vrkoca uz je len takz tretinovy. Asi im tato starostlivost viac poskodila ako pomohla. A zadalsie cele okolie sa na mna diva ako na sibnutu, aj sam priatel uz smutne poznamenal ze sa mam dat radsej ostrihat a kazdy tyzden nechat tisicku u kadernicky ako toto. Tak to uz ozaj muselo byt so mnou na nevydrzanie. Keby som ostala pri postupe ako ma Titania tak by bolo fajn aj pre mna aj pre vlasky a preto som sa rozhodla im dat pauzu a postupne prejst do setrneho rezimu typu sampon, kondicioner a olej jen do koncekov, obcas lopusak a cca raz za mesiac henna, vtedy im to prospievalo. Ale vsetko postupne, najprv nech si riadne vydychnu. Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat nahoru
janullla
161-320
161-320


Založen: 15.1.2008
Příspěvky: 236

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 8:56 am    Předmět: Citovat

tvoje vlasky vyzeraju na fotkach pekne. ja sama moje vlasy nejako vela neriesim, staram sa o ne tak ako sa patri, nemam ich znicene ani vysusene, a ak nahodou pride cas na zastrihnutie koncov tak to urcite urobim. aj ked pojde dole 10 cm. mam radsej ked su moje vlasky zdrave, aj ked kratsie. vlas je mrtva hmota a ked je moc zniceny tak sa s nim neda uz nic urobit. iba strihat.
ale ako si sama pisala, tak uz si raz skusala tvoj prazdninovy rezim, a vlasky sa ti dali do poriadku, takze sa ti urcite podari. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá březen 07, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Tak držím palečky, Valalo - ať se Ti vlásky zase dají dokopy! Já jsem teda po příchodu na tyhle stránky měla docela problém nepřepečovávat, protože člověk chce všechno ozkoušet a tak... Ale naštěstí jednak nebylo dost financí, abych všechno ponakupovala najednou, jednak jak mám ty vlasy dost jemný, tak si vcelku samy řekly, kdy už jsou tou péčí přetížený - zaplaťpánbůh si o to řekly větším plihnutím a ne tím, že by rovnou vypadly. Cool Takže jsem po pár tejdnech, kdy vlasy cucaly dobrotky vši silou, zjistila, že ty masky už tolik nefungujou a hříva se tváří přesyceně - tak jsem si řekla, že alespoň pár dní v tejdnu jí dám klid, ať si v klidu dejchá. A zatím to funguje. Ale taky vlasům občas provedu něco, co jim jde proti srsti (třeba přelití kopřivovým čajem, to fakt nesedlo).
Taky je docela možný, že patříš k lidem, kteří jsou citlivější na změny ročních období - moje kamarádka každý jaro a podzim vyčesává fakt o hodně víc vlasů než jindy, ale její hříva je pořád pěkná. A jestli ses kvůli většímu padání začala stresovat, to vlásky taky nemají rády. Takže zachovej klid, nech vlásky trochu odpočinout (ale alespoň ty konečky bych možná občas lehounce naolejíčkovala i o "prázdninách", aby se nezačaly třepit). A pak je zas můžeš rozmazlovat občasnejma maskama prokládanejma "odlehčovacíma" mytíma jenom se šamponem a kondicionérem, však ony si vlásky o potřebnou péči řeknou. Cool A vůbec, teď je jaro, čas očistných kúr a detoxikace organismu, podle mně je to na vlasový prázdniny ta nejlepší doba! Určitě to pomůže!!! Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.