Oblíbená místa, krajiny, města...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=48234f411113de2937688a70e9c0da9eZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 10:47 am    Předmět: Citovat

dana napsal:

To jsem ráda, Slunéčko, že to píšeš, už jsem si začínala připadat divná, že mám Brno ráda.

Já sice v Brně nebydlím, ale přes některé jeho nedostatky je mám ráda a jeho okolí je mi velmi sympatické... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rose lavender
161-320
161-320


Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: so březen 08, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Zdravím drahé kolegyňky!
Tak já pocházím z Olomouce a bydlím tu i nyní. Jak moc mám tohle město ráda jsem si uvědomila, až když jsem strávila své první měsíce v zahraničí (UK) a když jsem se po půl roce vrátila zpátky na Vánoce, byla jsem naprosto melancholická... Velice pyšně jsem se procházela po náměstí, prohlížela si každý dům, nasávala atmosféru... Wink
Dokonce už když přistávalo letadlo v Praze, tak se mi třepala bradička... Smile

Tak nějak "ve své" kůži jsme se cítila i na cyklistické dovolené na jižní Moravě... Wink Je to tam takový relax a dokonalé spojení s přírodou.. Hodně jsem si tam pročistila hlavu... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 12:27 am    Předmět: Citovat

Koukám, že je tady skoro samá Morava... To mě to táhne na západ Čech, je tam taková pěkně zvlněná lesnatá a nepříliš obydlená krajina. Asi to bude mít něco společného s tím, že odtamtud pocházím Smile
Ale postupem času jsem si oblíbil i Sever, kam jsem v mládí často jezdil do lesů, hor a skal, a nedávno i Jih, kam jsem jezdil z úplně jiných důvodů Smile
Fixace na krajinu, kde jsem žil v dětství (Praha) se u mě nějak zapomněla projevit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zuzzka
81-160
81-160


Založen: 17.1.2008
Příspěvky: 142

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:02 pm    Předmět: Citovat

já žiju v mírně zvlněné krajině a líbí se mi tady Very Happy a taky to mám ráda v Železných horách, kde máme chatu... nikde v okolí neni žádnej průmysl, tak je tam krásná příroda Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: st březen 12, 2008 7:12 pm    Předmět: Citovat

Jsem z Hané, takže rovina mě nedeprimuje. Ale jsem schopná zvyknout si kdekoli, jak v přírodě, tak v tovární čtvrti. Každé místo má své kouzlo. A má zásada je, že člověk je doma tam, kde má pověšený ručník. Taky jsem tím ale spoustu lidí mátla, když jsem jednu dobu měla 4 různá místa, kterým jsem říkala doma a nedělalo mi problém vypustit z úst "Vyjedu z domu ve dvě, pak se ještě stavím doma u našich, tak domů dojedu kolem sedmé".

A krajina... Podle mě by měla být mírně oblá - jako ženská Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 10:44 am    Předmět: Citovat

Bpne to delame s tygrikem tady,a treba doma v trutnove kdyz reknu mamce ze jedu domu do jicina a pak domu do brna,tak chudak kouka a me je to lito Embarassed jenze ja si nemuzu pomoct at jedu na privat,k mamce,k tygrikove rodine,nebo driv na intr,tak vzdycky rikam ze jedu domu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 11:39 pm    Předmět: Citovat

Já jsem z Prahy, a mám ji ráda, samozřejmě hlavně starou Prahu, nejlíp taková Malá Strana a Hrad z Petřína - to je něco! Smile Druhý domov mám v Českém ráji, od malička jsem byla zvyklá na kopce, lesy a skály a mezi tím louky a chalupy a nějaká ta zřícenina. Mělo to ten důsledek, že když jsme jeli na školní výlet do nějaké normální, méně dramatické krajiny, tak mě to tam hrozně nebavilo. Z podobného důvodu mám ráda i České Středohoří a vůbec všechny kopcovaté a hornaté krajiny.
Tam, kde teď žiju, na něj aspoň vidím, když je dobrá viditelnost. A aspoň trochu zvlněné to tady máme taky, takže to ujde...jen je tu málo lesů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 5:39 am    Předmět: Citovat

Pocházím a celý život žiji na Severu Čech, mám rád naše kopečky a lesy a toulání se v nich, když jsem jeden čas chvilku pobýval na Hané, byl jsem nešťastný z toho, že nikde žádný kopec, natož les... i Mělnicko se mi zdá nějak placaté... a doma jsem v České republice, ikdyž poslední dobou mám stále méně a méně možností, být na to, že jsem Čech hrdý...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
LenockaLugosi
81-160
81-160


Založen: 1.7.2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Moje oblíbená krajina je ta, kde jsem strávila velkou část dětství a prázdnin. Je to okolí Berouna a Křivoklátské lesy. Zvlněná a zalesněná krajina, kterou se kroutí řeka Berounka. Tu a tam trčí nějaké skály. Tu a tam se objeví nějaký hrad/zámek/zricenina. Občas nějaké jezírko, potůček... Wink Jako malá jsem (průběžně) bydlela asi dva roky u babičky a dědy a pořád jsme jezdili na výlety. Kousek poblíž máme chatu. Z okna je výhled přímo na keltské hradiště Stradonice. Ačkoli jsem narozená v Praze a strávila jsem tu většinu života, k srdci mi nepřirostla. Vždycky to bylo to ošklivé místo, kam jsem se MUSELA vrátit z přírody. Proto teď ráda sedám na autobus a odjíždím do lesů. Wink I když i ta Praha má pro mě svoje kouzlo. Bohužel je zabíjené například přítomností obchodů s (ne)českýmia nevkusnými suvenýry. Někdy mi je sympatičtější panelákové sídliště s parčíkem, než třeba Staromák.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: st srpen 13, 2008 9:46 pm    Předmět: Citovat

Mé rodné město je Havlíčkův Brod, tedy taková nižší Vysočina. Teď jsem "povýšila" a žiju v jednom z nejvýše položených měst v republice, ale stále na Vysočině. Moc se mi tu nelíbí, je tu pořád zima, i v létě. Ale opravdovou mojí srdeční záležitostí je francouzská Provence, škoda, že je tak z ruky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.