BYLINKY aneb BABKY KOŘENÁŘKY
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c4a3adb7ae4897f5d720631b8875aa5aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:46 pm    Předmět: Citovat

Kéž by sešit Sad Prostě mám jen v paměti útržky toho, co babička občas řekla. Nikdy to nesepisovala, nebylo proč. A mouder trousila pomálu, to byla její výrobní alchymie. A teď jí trochu hráblo, tak si nepamatuje ani co se stalo před týdnem, takže to už nesepíše.

Ale ještě můžu přidat její univerzální elixír - bezinkovokopřivový jarní čisticí čaj. Dva díly bezových květů na jeden díl kopřiv. Ten ordinovala na všechno, od chřipky přes kuří oka až po rakovinu. Musím ale uznat, že často pomohl Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Kéž by sešit Sad Prostě mám jen v paměti útržky toho, co babička občas řekla. Nikdy to nesepisovala, nebylo proč. A mouder trousila pomálu, to byla její výrobní alchymie. A teď jí trochu hráblo, tak si nepamatuje ani co se stalo před týdnem, takže to už nesepíše.

Ale ještě můžu přidat její univerzální elixír - bezinkovokopřivový jarní čisticí čaj. Dva díly bezových květů na jeden díl kopřiv. Ten ordinovala na všechno, od chřipky přes kuří oka až po rakovinu. Musím ale uznat, že často pomohl Smile


Bezinkový čaj, ňam Smile To by mohlo ty kopřivy trochu vylepšit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 10:09 am    Předmět: Citovat

já mám teda ráda bezovou šťávu,m ale z květů, ne z bobulí. a smažený květy, jak se tomu jen řikalo.... nevzpomenu si... ale to je jen tak mimo...
taky prej březový listí, působí močopudně, proti prdům (nebo spíš plynům, že to prý srovná nadmuté břicho), očistně tedy, a taková míza z jara z nalomené větvičky kapající a vmasírovaná do pokožky hlavy pry působí hotové zázraky... jako malá jsem to provozovala, babička měla dvě velkýýýý břízy na zahradě, vždycky ulomila kousek větvičky a pak jsme pod tím stáli a míza nám kapala do vlasů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:06 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
já mám teda ráda bezovou šťávu,m ale z květů, ne z bobulí. a smažený květy, jak se tomu jen řikalo.... nevzpomenu si... ale to je jen tak mimo...
taky prej březový listí, působí močopudně, proti prdům (nebo spíš plynům, že to prý srovná nadmuté břicho), očistně tedy, a taková míza z jara z nalomené větvičky kapající a vmasírovaná do pokožky hlavy pry působí hotové zázraky... jako malá jsem to provozovala, babička měla dvě velkýýýý břízy na zahradě, vždycky ulomila kousek větvičky a pak jsme pod tím stáli a míza nám kapala do vlasů...


Kosmatice Very Happy. Bezovou šťávu já taky hrozně ráda. Loni jsme sbírali květy, tak jsem navařila spoustu sirupu. Ale ještě lepší je bezová limonáda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 11:59 am    Předmět: Citovat

pridavam se k odam na bezovou stavu Very Happy a jeste koprivova mi moc chutna Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 12:40 pm    Předmět: Citovat

Kopřivová šťáva? Podrobnosti! Smile

Jinak jeden kamarád vyrábí březový sirup, ale způsobem, který by se asi místním Vílám moc nezamouval - nařeže strom, nechá mízu stékat a pak ji svaří. ... Ale když ono je to fakt moc dobré a prý i zdravé, ale nevím na co. Ale používá to jako "med" pro své alergické příbuzné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: pá březen 14, 2008 7:19 pm    Předmět: Citovat

jooo jasně, kosmatice!!! ňamina Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 9:15 am    Předmět: Citovat

Bone,tak ja jsem mela moznost ochutnat koprivovou stavu jen v jedne restauraci zdrave vyzivy a pak ji parkrat objevila balenou nekde ve zdravicku,takze popravde nevim jak se dela Embarassed
ale je vyborna Very Happy

jinak me se tento zpusob dostavani mizy opravdu nelibi,ale s tim moc nenadelam,jelikoz to tak lide delaji veky Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rose lavender
161-320
161-320


Založen: 22.1.2008
Příspěvky: 230

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 9:55 am    Předmět: Citovat

Zdravím milé kolegyňky kořenářky!

Já jsem na bylinky ulítlá. Ale pravdou je, že aktivně jsem se o ně začala zajímat až poslední dobou. Bydlíme s mým nastávajícím v bytě, ale u jeho mamky na zahrádce si to vynahrazuju! Vždycky sklidím levandulku - jednak do sušených vazeb a taky z ní dělám výluh, který pak naliju do vany. To je pak pro mě ten nejluxusnější relax! Wink
Jinak minulý víkend jsem trhala mladé výhonky kopřivy, 4 dny pila výluh a zbytkem přelila vlasy. Hned mám pak ze sebe lepší pocit! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: so březen 15, 2008 1:00 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Kopřivová šťáva? Podrobnosti! Smile

Jinak jeden kamarád vyrábí březový sirup, ale způsobem, který by se asi místním Vílám moc nezamouval - nařeže strom, nechá mízu stékat a pak ji svaří. ... Ale když ono je to fakt moc dobré a prý i zdravé, ale nevím na co. Ale používá to jako "med" pro své alergické příbuzné.


Tak já nevím jestli jde o to samé,ale já si občas ve zdravé výživě kupuju kopřivový sirup- tzv."Kopřiváček". Je moc dobrý, používá se jako šťáva do čajů či jen tak zředěný do vody. Je toho asi 300ml za cca 50kč a zředěním se z toho získá asi 6 litrů nápoje. K tomu z něj přímo cítím po chuti ty kopřivy Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.