Ekologické ne/drasťárny - obecné řeči
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bc0c86c39b0d731030ae34488df3e65dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:06 pm    Předmět: Citovat

Jen na okraj - u růžového oleje se změnilo víc věcí, proč už není až tak příliš drahý jako dřív

1/ masivnější pěstování na plantážích (ekologicky ne moc dobře)
2/ využití techniky při sklizni - stihne se posbírat víc růží v době květu než při pouhém ručním sběru a zvířecí dopravě (ekologicky diskutabilní)
3/ dokonalejší způsoby zpracování - květy se vytěží víc do mrtě (ekologicky OK - neplýtvá se)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:21 pm    Předmět: Citovat

No jo holky, to je právě to, co nevím... Smile Kdybych znala odpověď na Siraelinu otázku, mohla bych si pískat a šířila bych si samozřejmě dál.

Člověk bude přírodě (včetně zvířat a jiných živých tvorů) "ubližovat" vždycky, to prostě jinak nejde. Snažím se pouze nalézt tu míru...

Svým příspěvkem jsem chtěla jen říct, že bio a eko se prezentuje jako absolutně čisté řešení (jak chemicky tak eticky) a že s tím nesouhlasím. Teď to beru hodně propojeně, ale podle mého ubližuje stejně ten, který jí vejce z velkochovu, jako ten, který jako vegetarián jí mořské řasy, aby se stravoval vyváženě (kolik živých bytostí muselo zemřít a trpět proto, aby se ty řasy z Japonska -čistě přírodní samozřejmě- dostaly až k němu do ČR?). Připadá mi mnohem více "environmental friendly" namazat si suchý loket sádlem z domácího praste, než certifikovanou mastičkou z výtažku kdovíjakých vzácných bylin rostoucích byť i jen v Alpách. Takových příkladů je mraky a mě se prostě nelíbí, když jsou ty údajně "přírodně a eticky čisté" (ať už certifikované nebo ne) prostředky a způsoby považovány za samospasitelné řešení naší - s prominutím - rozežranosti.

Vím, že to tady řešíme proto, že chceme pomoci. Jenže cesta do pekla je často dlážděná dobrými úmysly Confused Spotřebitel to má dneska hodně těžké... Pěstování na zahrádce považuju za krásné řešení Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:29 pm    Předmět: Citovat

Tereza napsal:
...Pěstování na zahrádce považuju za krásné řešení Smile .


Bohužel při dnešním počtu populace by to asi taky dopadlo jako ekologická katastrofa, kdyby se každý rozhodl mít vlastní zahrádku a tam si něco pěstovat... Jak píše Sirael.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:31 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Klarusa napsal:

Jak to tak vypadá, nakonec asi nejlepší je vypěstovat si sám na zahrádce... Laughing Laughing Laughing Anebo odvrhnout veškeré hygienické návyky... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Laughing


Hehe, jenže kdybych zacházela do detailů, představ si, co by se asi tak stalo, kdyby všichni chtěli zahrádku a třetina národa bydlící v panelácích obsadila venkov a každý kousek volné půdy Smile


Hmmm..."a co by se stalo, kdyby všichni začali požadovat pouze výrobky rostlinného původu? Asi bychom museli obsadit taky každý kousek volné půdy Smile Takovéhle otázky jsou nekonstrkutivní, Sirael, a dá s nimi utlouct každý argument.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lučnívíla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 2854

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:37 pm    Předmět: Citovat

no myslim ze pravdu tu mate vsichni Smile Wink je to tezke a jde o to najit to reseni...ja mam treba naivni predstavu,ze kdyz podporim ekologicke zemedelstvi svou koupi,tak se treba rozvmisti tato myslenka do dusledku vsude a plne nahradi klasicke zpusoby,no ale jak rikam je to ma naivni predstava....
ano domaci zahradka je krasne reseni,ale jak rika sirael,kazdy bude mit svou zahradku a co pak,uz nebude nejmensiho mistecka bez cloveka..je to zapletity kruh do ktereho se lidstvo samo dostalo svou chtivosti,ale proc neverit,ze treba najdu reseni-vim je to hodne naivni Embarassed

treba koupi kokosoveho oleje jsem mela predstavu,ze tim nedrancuju tamni obyvatele,ale ze podporuju,to ze maji jak uzivit rodinu a jak tu Terezo pises,tak to byla asi opet spatna predstava...achjo ja popravde ted ani nevim co psat,protoze mam v hlave zmatek Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

Sirael napsal:
Klarusa napsal:

Jak to tak vypadá, nakonec asi nejlepší je vypěstovat si sám na zahrádce... Laughing Laughing Laughing Anebo odvrhnout veškeré hygienické návyky... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Laughing

Hehe, jenže kdybych zacházela do detailů, představ si, co by se asi tak stalo, kdyby všichni chtěli zahrádku a třetina národa bydlící v panelácích obsadila venkov a každý kousek volné půdy Smile

Tak zahrádku jsem měla - jahody snědly cizí děcka, mrkev (nestříkaná chemií) byla promořená háďátkem , tudíž dirkovaná a hořká, hrášek (nestříkaný) zplesnivěl ještě před sklizní, petržel ohryzaly myšky.. jediné, co se jakž-takž vydařilo , byly brambory (ovšem postříkané proti plísni) . Takže - kdo chce chce zahrádku a touží po vlastních vypěstcích, stejně se bez té chemie neobejde. A ještě ke všemu - setí, jednocení, protrhávání, okopávání zabralo docela dost času a energie na tohle všechno vynaložená neodpovídala konečnému výsledku (tj. sklizni) Laughing
když jsem byla na mateřské, tak mi ten čas, který jsem zahrádce věnovala nějak nevadil, ale ted chodím do práce a pinožit se po večer v hlíně s výsledkem nejistým se mi nějak nechce... Wink


Naposledy upravil ilona dne čt březen 13, 2008 1:40 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Herminka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.8.2007
Příspěvky: 3260

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:39 pm    Předmět: Citovat

Terez, máš v mnohém pravdu, je to strašně těžké... Všechno má své pro i proti a člvoěk musí zvážit, co převažuje.
U té přírodní vs. nepřírodní kosmetiky (i drogerie) bych ale řekla, že je to prakticky nastejno - vždycky se suroviny odněkud dováží (ať je to ropa nebo bambucké máslo). Kdybychom to vzali do důsledku, opravdu bychom se museli mazat sádlem, mýt čistou vodou a chodit do prádla tlouct k potoku...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sirael
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2008
Příspěvky: 172

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:48 pm    Předmět: Citovat

Tak vzhledem k tomu, že ropa jednoho krásného dne dojde, bude nutné najít alternativní zdroj chemických látek, využitelných pro kosmetiku a drogerii. Situace v ČR je nyní taková, že spousta polí leží ladem nebo se kvůli dotacím nechávají zarůst trvalými travními porosty. Kdyby se tato pole využila pro pěstování alternativních plodin nejen pro drogerii, ale taky třeba pro pěstování biopaliv, bylo by to taky o něco růžovější.
Já si samozřejmě nemyslím, že je eko drogerie dokonale čistá, nejen po technologické stránce, ale i morálně... Samozřejmě samotná výroba, transport, obaly atd.. něco stojí a přírodu narušuje.
Bohužel mě v tuhle chvíli nenapadá jiný způsob, jak jinak můžu přispět k menšímu znečišťování životního prostředí, protože ideální řešení asi neexistuje Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Tereza
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 30.11.2006
Příspěvky: 719

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:49 pm    Předmět: Citovat

No zmatek mám teda taky... Jenže rozhodovat se člověk musí, i když je zmatený, takže vzhůru do toho! Smile

A mám moc ráda takovéto debaty, je to podnětné! Díky vám!!! Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: čt březen 13, 2008 1:54 pm    Předmět: Citovat

Tak to bych se zas zatravněných ploch zastala. Jsou hodně důležité pro zachování přírodních biotopů.

A biopaliva bohužel zdaleka nejsou takový zázrak - i při nejlepší vůli se zatím při jejich získávání dostaneme na "galon za galon" - na vyrobení jednoho galonu bionafty je zapotřebí spálit galon nafty při všech těch procesech. Takže se dostáváme na nulu a ekologie si z toho moc nevezme Sad
Jen pro srovnání - ze stejného galonu ropy se dá vytěžit a zpracovat 40 galonů ropné nafty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.