Kontaktní čočky a vše o nich - tipy, problémy, aj.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c2cd30d50abc83861758533af41bbd34Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: čt březen 20, 2008 10:46 pm    Předmět: Re: šošovky Citovat

Simik napsal:
...Mám neskutočne citlivé očká...

Doporučoval bych, jestli nějaké brýle máš, je třeba na týden zkusit. Uvidíš, jestli třeba rozdíl nebude takový, že změníš názor na ně Smile Ale je fakt, že já také brýle skoro nenosím.

A zkoušelas už jednodenní čočky? Jsou sice o dost dražší, ale jsou tak jemné, že občas na docela dlouho zapomenu, že je vůbec mám. Oči se sice po čase také připomenou, ale oproti měsíčním vydrží nebolet mnohem déle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá srpen 29, 2008 6:57 pm    Předmět: Citovat

Tak se s vámi chci podělit o jeden bezva obchůdek s prodejem čoček.

http://www.kontaktni-cocky-levne.cz/

Nakupuju u nich cca 2 roky a jsem čim dál víc spokojenější. Vim,že tady budu dělat reklamu, ale nemůžu si pomoct Laughing

Potřebuju torické čočky - tam je kupuju na půl rok za 2600 na obě oči. V krámě mě vycházely na 3400, jednou dokonce na 4600 (toliko k tomu, kolik si na tom šmejdi přidávají).
Ted k rychlosti - v krámě jsem musela čekat 14dní než jim přišli (tyhle nemají běžně na skladě a nechávají si je posílat z německa). V tomhle int. obchodě je taky na skladě nemají, ale kupodivu i s posláním z německa jim to trvalo přesně 6dní. Posledně dokonce 5dní.

Ted to, co mam na nich nejvíc ráda a to je ochota a štědrost. Potřebujete-li jiné čočky než mají ve svém obchodě jsou vám je ochotni sehnat, popřípadě i poradit (šéf - o tom něco ví, podřízení nejsou vyučení optometristi (nebo jak se jim říká) - odkážou vás na něho - nejlépe je napsat mail. Popř. vás odkážou na optometristu se kterým se máte nejdříve poradit.

V každé zásilce, kdy dostanu čočky obdržím i dárek a to další pár tentýž čoček, které používám (prvně jsem myslela, že je to dárek za první objednání, ale dostávám je stále). V poslední zásilce, kterou jsem si objednávala jsem se dotazovala jestli by mi nemohli zaslat místo obvyklého dárkového páru čoček, které používám jiný (chtěla jsem vyzkoušet Air Optix Toric - kvůli jejich vyšší propustnostni vzduchu). Jelikož tyto čočky nedělají přesně v parametrech, co potřebuji, ale jen o ždibínek jinčích nechtěla jsem riskovat drahý nákup celého baléní na půl rok.
Vedoucí tohoto obchodu byl tak ochotný, že mi k mojí objednávce tento jiný pár bezplatně zaslat + mi k tomu byl přidán i pár těch čoček,co stále používam - prý pro případ kdyby mi ty nové nesedly a vyhodila bych je. Takže jsem dostala jako dárek 2páry čoček v hodnotě cca 800 Kč.
Taková je moje zkušenost s tímto obchodem - snad tím někomu pomůžu. Wink
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: čt září 04, 2008 11:48 pm    Předmět: Citovat

má někdo zkušenost s těmito barevnými čočkami ? http://www.wilens.cz/cz/barevne.htm
cena je podle mě docela nízká a zaujala mě i barva fialová..Smile jen mi chybí vzorník a jistota, že se mi "nerozpadnou", jako některé jiné levnější čočky (nebarevné)
děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 11:23 pm    Předmět: Citovat

Hm, vypadají zajímavě. ale ještě bych brala pár dalších informací. Třeba jestli je barvivo uvnitř čočky nebo na povrchu a tak.. Ale na to jsou asi nějaký normy, tak by snad měly bejt v pohodě...
Jo - vážně se Ti nějaký čočky rozpadly? Shocked Mně se teda kdysi dávno jedna jakoby přetrhla, ale fakt je, že jsem ji nevyndavala zrovna nejšetrnějc.
Tak jestli vyzkoušíš Irisky, dej vědět, jaký jsou pocity.
Já jsem nedávno objevila, že některý firmy dělají barevný čočky i pro nás slepce s osmi dioptriema (to ještě poměrně nedávno nedělali), tak jsem si napsala svému internetovému čočkododavateli o jedno balení modrejch acuvue 2 colours, abych prubla, co to s mejma normálně rezavozelenejma očima udělá... Wink Ale mám oči citlivky, takže na celodenní nošení to asi nebude.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: pá září 05, 2008 11:35 pm    Předmět: Citovat

Jo, Bittersweet, díky za tip na obchůdek Razz - možná časem vyzkouším. I když můj dodavatel (www.prodejcocek.cz) je taky OK. Jak jsem srovnávala nabídky, něco má dražší, něco levnější (třeba barevný acuvue). Ale fakt je, že nedává takový super dárky... No, ale teď mám zásoby tak na rok - nosím čočky tak jednou za tejden, protože přece jenom na ně vidím hůř než s brejlema a na delší práci s počítačem to moc není. Mám totiž tak blbej astigmatismus, že líp než torický mi vyhovujou normální ale o něco slabší čočky - ale úplně dokonalá korekce to prostě není, když mi čočky dokonale zkorigujou vidění na dálku, skoro s nima nemůžu číst, když jsou supr na čtení, vidím na dálku houby... Evil or Very Mad
Držím palce s těma Air Optixama - já mám netorickou verzi a jsem maximálně spokojená, ten rozdíl je fakt znát (dokonce mi přijdou pohodlnější než jejich ještě "vymakanější" forma Night and Day na 30 dní a nocí, tu v očích cejtím nějak víc). A super je, že se v nich dá i v pohodě přespat, na různý akce se to fakt hodí. Tak doufám, že Ti prokážou stejnou službu jako mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so září 06, 2008 11:50 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Jo, Bittersweet, díky za tip na obchůdek Razz - možná časem vyzkouším. I když můj dodavatel (www.prodejcocek.cz) je taky OK. Jak jsem srovnávala nabídky, něco má dražší, něco levnější (třeba barevný acuvue). Ale fakt je, že nedává takový super dárky... No, ale teď mám zásoby tak na rok - nosím čočky tak jednou za tejden, protože přece jenom na ně vidím hůř než s brejlema a na delší práci s počítačem to moc není. Mám totiž tak blbej astigmatismus, že líp než torický mi vyhovujou normální ale o něco slabší čočky - ale úplně dokonalá korekce to prostě není, když mi čočky dokonale zkorigujou vidění na dálku, skoro s nima nemůžu číst, když jsou supr na čtení, vidím na dálku houby... Evil or Very Mad
Držím palce s těma Air Optixama - já mám netorickou verzi a jsem maximálně spokojená, ten rozdíl je fakt znát (dokonce mi přijdou pohodlnější než jejich ještě "vymakanější" forma Night and Day na 30 dní a nocí, tu v očích cejtím nějak víc). A super je, že se v nich dá i v pohodě přespat, na různý akce se to fakt hodí. Tak doufám, že Ti prokážou stejnou službu jako mě.


Já bych taky rááda vyzkoušela nějaký hezký barevný, ale oni nedělej na ten astigmatismus, ale zase mam jen jeden cylindr (doktor říkal,že to neni tak hrozný), tak nevim jestli by se to nějak nedalo??

Jinak Air Optix toric letěli po dni do koše Rolling Eyes První zděšení nastalo když jsem je rozbalila, jsou hrozně tlustý Shocked oproti Focus Toric, co normál používam a nevim jestli mam haluz ale zdálo se mi,že maj větší průměr, jsem je málem nenacpala do očí.
Pravá docela sedla, ale levou jsem cítila celej den a nevim co je na tý prodyšnosti pravdy, ale měla jsem oči unavený víc než jindy - teda pokud jde o to pravý , co sedlo (to levý neberu v potaz, protože jsem ho furt žmoulala). Takže to vypadá, že zůstanu u svých dražších, ale osvědčených čoček chjo.
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so září 06, 2008 1:36 pm    Předmět: Citovat

Bitter, tak to mě mrzí - buď je teda velkej rozdíl mezi torickejma a netorickejma, nebo holt každý oči mají jiný preference... Ony teda ty moje airoptixy taky vypadají tlustší než třeba jednodenní čočky, ale kupodivu moje oči míň drážděj. Ale aspoň že máš něco, co Ti vyhovovuje, i když je to o něco dražší.
S těma barevnejma čočkama - mám nejasnej pocit, že jsem v nějaký zahraniční nabídce barevný torický viděla, ale zaboha si nemůžu vzpomenout, kde to bylo. Nicméně s jedním cylindrem by ti to mohlo fungovat jako mně (já mám na jednom půlku a na druhým právě taky jeden) a nejlíp je mi v čočkách tak o třičtvrtě dioptrie slabších, než mám brejle. Zkus to probrat o očařem/kontaktologem, pokud Tě ten experiment s barvou láká. Ono stejně by se Ty barevný čočky (zvlášť ty krycí) asi neměly nosit celodenně, a na těch pár hodin by to ne dokonale ostrý vidění nemělo vadit. A další věc je, že jestli barevný torický nedělaj dneska, za půl roku už třeba budou, ono to jde docela rychle dopředu, já když si pořizovala první čočky, tak po torickejch ještě nebylo ani vidu ani slechu, pak už byly, ale jenom asi do pěti dioptrií... (A ještě dost nedávno jsem šilhala po barevnejch čočkách, a měli je tak maximálně do šesti dioptrií, dneska klíďo i přes osm).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2008 8:38 am    Předmět: Citovat

Tak ne přímo rozpadly ve smyslu slova, ale natrhla se mi, nebo byla tak měkká, že nešlo téměř manipulovat (nojo, už si nikdy nekoupím nejlevněší Laughing ), dokonce kamarádka po otevření uvnitř čočku ani neměla u těchto, nevzpomenu si ale na jméno čoček... (někde jsem to už psala tuhle příhodu Smile ) nebo se mi utrhlo kousek okraje - snažím se manipulovat opatrně, a přesto se to stalo; ale myslím, že u těch "profláknutých značek", myslím, že zrovna CIBA nebo tak něco, se mi to nestalo, navíc byly pevnější, měkčí čočky moc nemusím, špatně se nasazují...
tady jsem našla k těm IRIS i komentáře http://www.cocky-kontaktni.cz/2/303/barevne-kontaktni-cocky-iris---dioptricke--1-cocka.html dole na stránce
teď mám tyhle http://www.proficocky.cz/cs/eshop/index/detail/38 , podle popisu mají být super, ale úplně spokojená taky nejsem, jsou měkké (ale jde to, navíc to píší v popisu Smile ) a jedna se mi natrhla trošku a druhá zase má "ukousnutý" okraj (ale ještě to nosit jde, tak je dorazímVery Happy), oči mi po celodenním nošení zčervenají, ale spíš bude problém v mých očích...že toho už tolik nesnesou jako dřív Smile a taky mi připadá, že se docela špiní, ale u předchozích jsem to tolik nesledovala Smile jo a jak se tak dívám, výrobce laguna a iris je stejný
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne září 07, 2008 8:57 am    Předmět: Citovat

tu jsou další komentáře a je jich více pod různými variantami těch iris (dioptr, nedioptr, 1,2 v balení...) http://www.sosovky-kontaktne.sk/2/303/farebne-kontaktne-sosovky---dioptricke-iris-1-sosovka.html
a jsem rozladěná, protožew poro svoji slepost a blbost jsem si nevšimla, že tahle úžasná cena http://www.cockyplus.cz/IRIS-barevne-kontaktni-cocky-balice.aspx je za kosmetické nedioptrické Evil or Very Mad dioptrické vyjdou snad už jako každé jiné cenově Confused ale jsem zvědavá na tu hnědou, brala bych tmavou, když už a u ostatních výrobců je nejvíc modrá a světle hněda (když už hnědá)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Simík: Podle mě je pes zakopaný v čočkách Air Optix. Jestliže máš ten nový typ (asi 2 roky je na trhu) s vysokou propustností vzduchu, tak ten oči extrémně dráždí. Má hrubou strukturu, která sice vzuch propouští, ale nedá se v tom vydržet. Mně se za ně před rokem podařlo vyhodit skoro dva tisíce, když jsem si je koupila, a pak jsem je nemohla nosit. V roztoku Opti Free to není, používám ho už léta a připadá mi nejšetrnější ze všech, určitě lepší než Renu.
Čočky bych ti doporučila měsíční Biofinity nebo 14denní Acuvue Oasys. Oboje mají vysoký obsah vody a oči jsou v nich jako v pokojíčku Smile . Objednávám si je z www.netcocky.cz. Je to jeden z nejlevnějších a nejrychlejších obchodů a protože je při aplikačním středisku, vždycky mi tam i výborně poradí. A to obratem, během dne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.