Kontaktní čočky a vše o nich - tipy, problémy, aj.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=54eaa04157e522fdde28fb1152474a41Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 1:44 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Simík: Podle mě je pes zakopaný v čočkách Air Optix.


ty jsem měla a taky se mi nezdály zas tak super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne září 14, 2008 5:02 pm    Předmět: Citovat

Jéé, z toho je vidět, jak jsou každý oči jiný (stejně jako vlasy)! Wink Já jsem zase po letech zkoušení nejrůznějších jinejch typů a značek čoček objevila právě Air Optixy a nedám na ně dopustit, protože mi oči držáděj úplně nejlmíň! Shocked Confused Dokonce i míń než AirOptix Night and Day. Ale v očích stejně alespoň trochu a alespoň chvílema cejtím všechny čočky (teda pokud zrovna nejsem na lodi, kde je vlhkej vzduch, tam jsem o nich fakt nevěděla) - ale ty AirOptixy snáším fakt nejlíp.
Akorát teď mám objednaný ty AirOptix Aqua, ty jsou zřejmě nějaký modifikovaný, tak jsem zvědavá, jak se na ně budou očíčka tvářit... Ale fakt je, že taky čočky nenosím pořád, spíš příležitostně, přece jenom s brejlema se mi líp pracuje na počítači, kde trávím většinu času.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Fairy
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.8.2007
Příspěvky: 1034

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:34 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Jéé, z toho je vidět, jak jsou každý oči jiný (stejně jako vlasy)!


Možná má každá z nás jen jiný problém s očima. Air Optixy budou vyhovovat někomu, kdo nesnese "neprodyšné" čočky a asi spíš na to příležitostné nošení. Ale kdo má povrch oka extrémně citlivý, nebo se mu snadno vysušuje (mám obojí) a musí v čočkách být celý den, tak ten zase nesnese Air Optix.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út září 16, 2008 7:49 pm    Předmět: Citovat

V tom budeš mít asi pravdu. I když u mně jsou Air Optixy asi právě jediný čočky, ve kterejch celej den vydržím (a někdy i několik), u ostatních čoček jsem už po pár hodinách trpěla jak zvíře (teda u některejch, jiný byly lepší, ale taky jsem až moc dobře věděla, že je v těch očích mám) a musela jsem kapat do očí každou chvilku, protože mám oči taky dost "vysušovací". Ale asi to bude hlavně v tý citlivosti, jak říkáš, s tou zas až takový problémy nemám (teda pokud nemám v očích jiný čočky než AirOptixy Rolling Eyes Wink ). Je fakt super, že je teďka takovej výběr, že si na svý přijdou skoro všechny oči - před patnácti lety, když jsem čočky pořizovala poprvý, tohle byla naprostá utopie. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 7:53 am    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Jéé, z toho je vidět, jak jsou každý oči jiný (stejně jako vlasy)! Wink Já jsem zase po letech zkoušení nejrůznějších jinejch typů a značek čoček objevila právě Air Optixy a nedám na ně dopustit, protože mi oči držáděj úplně nejlmíň! Shocked Confused Dokonce i míń než AirOptix Night and Day. Ale v očích stejně alespoň trochu a alespoň chvílema cejtím všechny čočky (teda pokud zrovna nejsem na lodi, kde je vlhkej vzduch, tam jsem o nich fakt nevěděla) - ale ty AirOptixy snáším fakt nejlíp.



Podle mě bude i rozdíl v tom, když má někdo normál dioptrický a když má někdo torický čočky. Všechno se všim a pak to bud sedne nebo ne. Já chtěla ty Air protože jsou cca 2 kilča levnější než ty moje a ta propustnost vzduchu mě fakt nalákala Wink . Hold to nevyšlo Rolling Eyes .
Za sebe teda musim říct, že ty svoje Focus toric necejtim prakticky vůbec. Jen když jsem v zakouřenym prostředí a nebo jsem nevyspaná a mam unavený oči. Jinak se mi občas i stane, že si jdu lehnout a pak si uvědomim, že jsem si je zapomněla vyndat a musim se vracet z postele do koupelny Laughing

Jinak roztok používam Opti free a asi ani jinej zkoušet nebudu. Jednou mi v optice doporučili SoloCare AQUA, tak jsem ho koupila a málem jsem z něj oslepla Shocked
První den po použití mě oči pálily (ale byla jsem nevysapná tak jsem to nebrala v potaz). Další den začaly šíleně slzet, to už se nedalo vydržet - tak jsem čočky zahodila a co se nestalo - měla jsem uplně rudý oči (vypadalo to jako bych od někoho dostala dělo). Máti se mě decentně lekla. No a i když už jsem měla oči bez čoček, tak to ne a ne přestat (bylo to o víkendu). Nemohla jsem pořádně otevřít oči a i doma jsem musela mít sluneční brýle, jak mě to světlo řezalo do očí Exclamation Evil or Very Mad Celou sobotu a neděli jsem byla zalezlá doma a snažila se to prospat - protože ty oči hrozně bolely Crying or Very sad . Ještě tejden jsem chodila bez čoček aby se ty oči ustálily. Zážitek za všechny prachy Wink
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 11:56 am    Předmět: Citovat

Bitter, tak to mě mrzí s tím Solo Care Aqua, to muselo bejt hodně nepříjemný. A taky to dokazuje, že asi budu oční mutant - protože hádej, v čem si ráchám svoje Air Optixy Wink Rolling Eyes Laughing ?! Ale fakt je, že roztok mě z těch, co jsem kdy zkoušela, nedráždil ani jeden, takže na tohle mý oči asi budou azbestový, jak jsou na jiný věci citlivky - ten Solo Care jsem poprvý vyzkoušela primárně proto, že byl v malým balení, ktkerý se líp hodilo na moji minimální spotřebu i na cesty, ne že by mi Opti Free nevyhovoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bittersweet
321-600
321-600


Založen: 7.8.2007
Příspěvky: 343
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 4:09 pm    Předmět: Citovat

Titan , co vim tak ten opti free taky dělaj v menšim balení, ale je fakt,že ten solo care má takovou hubenou lahvičku a líp se nacpe do kapes. Jinak závidim tvoje oči. Taky bych chtěla aby vydržely víc.
_________________
Tohle miluju Very Happy
http://www.youtube.com/watch?v=Oh17t7UeusI&amp;feature=channel_page
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 4:30 pm    Předmět: Citovat

Bittersweet - jojo, tvar lahvičky rozhodnul (i když uznávám, že jt to docela hazard, kupovat zrovna roztok na čočky dle velikosti láhvičky - naštěstí se mi to vyplatilo a šedesátimililitrovka je mým věrným průvodcem životem s čočkama Cool ). Ale jinak oči závidět fakt nemusíš, já je zas má extrémně citlivý na mechanický podráždění, náchylný k ječným zrnům - a moje oční pozadí bys určitě nechtěla ani vidět, natož vlastnit. Wink Rolling Eyes Laughing Hlavní je, že se nám oběma metodou pokusu a omylu podařilo najít čočky a roztok, který víceméně vyhovujou. Cool Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simik
21-40
21-40


Založen: 30.7.2007
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: út listopad 04, 2008 5:07 pm    Předmět: oči Citovat

noo,aj mne robi "dobre" v podstate len opti free..inak baby čo nosíte čočky..aké máte bielka? máte ich čisto biele? lebo moja spolužiačka nosí čočky a má úplne čsto bielunké bielka,dáva si dokonca čiernu ceruzku aj do vnátra oka,čo ja si nemžem,lebo mi to dráždi oko viac..teraz posledne zápasím s červenými žilkami v oku Sad chcela bz som ma5 biele bielka,alebo raz za čas neaku tú žilku,ale nie takto:(..vy ste na tom ako?

a k tym čočkám Focus Dailies.skúšala som a boli celkom dobréSmile boli také tenučké a zdali sa mi také najjemnejšie k tým očkám,musím si ich objednať,teraz mám acavue advance...

a k tym air Optix Aqua..no neviem..moje oko ich vôbec neznieslo,sú na mna moc také tvrdé velké..som si všimla ,že tieto Air optixi je dosť v oku vidieť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Leontýnka*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.6.2007
Příspěvky: 1543

PříspěvekZaslal: ne listopad 23, 2008 4:37 pm    Předmět: Kontaktní čočky Citovat

Holky, chci dostat na Vánoce čočky(mám asi pět dioptrií). Chci se zeptat na to jaké jsou nejlepší, jaké přípravky používat na odličování, jestli můžu používat normální řasenku nebo jen tu na citlivé oči? Mám spousty otázek a budu ráda když mi je zodpovíte. Taky by mě zajímalo jak se čočky nandavají a vyndávají z očí Wink Vím že mě to "čočařka" naučí ale tak abych věděla něco s předstihem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 23, 24, 25  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.