Vínečko bílé, červené, růžové a všechno okolo toho
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d9297104bce24b00a84ec82490cbe689Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Víno nebo pivo?
a) pivo
3%
 3%  [ 3 ]
b) víno
47%
 47%  [ 38 ]
c) obojí
18%
 18%  [ 15 ]
d) tvrdý
1%
 1%  [ 1 ]
e) všechno
17%
 17%  [ 14 ]
f) abstinuju
11%
 11%  [ 9 ]
Celkem hlasů : 80

Autor Zpráva
Bambi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 8.3.2008
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: út červen 03, 2008 4:47 pm    Předmět: Citovat

Sem moravačka, takže víno ráda, pivo např. nepiju vůbec. ALe znalec teda nejsem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 12:13 pm    Předmět: Citovat

Mně kdysi šíleně chutnalo šampaňský - ehm, teda vlastně sekt, pravý šampaňský jsem pila asi třikrát v životě a přišlo mi, že poměr kvalita/cena je oproti český bohemce brut docela slabota (nojo, jsem barbar) - jenže pak jsem začala chodit s člověkem, kterej skoro nic jinýho než sekt nepije, tak se mi to drobátko přepilo. Takže když jdem do hospody, já si dám většinou "šampaňské chudých", teda pivo, abych doplnila pitnej režim, a sektu si dám jenom tak půl skleničku nakonec místo moučníku. A na miláčka tím pádem zbyde skoro celá flaška (nebo dvě), tak je taky spokojenej. Cool
Jinak víno mám taky ráda, obecně platí, že suchý. Asi radši bílý než červený, protože po červeným se mi dost často spustí migréna. A růžáky jsou taky fajn, ale musej bejt dobrý, a to zas není taková sranda v našich zemích sehnat za rozumnou cenu (dost často ho i ve vinotékách mají blbě skladovaný a v podstatě už mírně zkažený -ale když se podaří, je to fajn).
Nezříkám se úplně ani tvrdýho alkoholu, ale to jsou spíš výjimky. (Třeba fernet jako nedostižný digestivum, mňam!, nebo taková domácí slivovička)
Co moc nemusím,jsou různý slaďáky, třeba baileys nebo vaječný či čokoládový likéry - do kafe prosím, ale samotný bych to asi dobrovolně nepila Evil or Very Mad Twisted Evil .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 1:01 pm    Předmět: Citovat

Tak to já mám ráda jednoznačně víno. Střídá se mi bílé a červené období (bílé v létě, červené v zimě), ale vždycky mám radši ty suché a polosuché. Absolutní top je pro mě zelený veltlín Razz
Pivo si dám občas (hooodně občas), když mě z ničeho nic popadne chuť na vychlazené černé Krušovice. Tvrdý alkohol skoro vůbec, výjimečně a mnohdy ryze účelově, např. na počátek bolení v krku, když je člověk v malé vesničce, kde není jediná lékárna, ale za to tři hospody Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monkax
321-600
321-600


Založen: 18.5.2008
Příspěvky: 415

PříspěvekZaslal: st červen 04, 2008 1:50 pm    Předmět: Citovat

Nejsem moc znalec, ale taková sklenička bílého vína není špatná. Nemám ráda moc silné. Nejsem zvyklá na pití, takže když jsem dostala červené silnější, tak už po první skleničče jsem začala být rudá a malátná. Jednou za čas sklenička stačí-třeba ve dvou při svíčkách Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: pá červen 06, 2008 6:59 pm    Předmět: Citovat

Já jsem spousty let pila jen bílé víno, pivo vůbec. Až to bylo docela trapný, všichni řešili, že jako českobudějčák musím přece pivo pít Laughing
V poslední době si občas dám i třetinku piva, hlavně v těhle vedrech je to k nezaplacení.
ale stejně nedám dopustit na Rulandské šedé, to je moje jednička Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 8:21 am    Předmět: Citovat

moje nej je irsay oliver, od templářů (když nepočítám slaďáky... Very Happy ), to je vážně chuťovka vínko Wink
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honey star
321-600
321-600


Založen: 15.5.2008
Příspěvky: 517

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 11:01 am    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
moje nej je irsay oliver, od templářů (když nepočítám slaďáky... Very Happy ), to je vážně chuťovka vínko Wink


od Templářů to je vůbec fajnová řada. Právě Templářské Rulanské šedé je bezva. Ale i další odrůdy jsou dobré. Myslím, že tam se člověk moc nesekne. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tiborMel
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.1.2007
Příspěvky: 2550

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 12:29 pm    Předmět: Citovat

pravda pravdoucí, vína od nich jsou velmi dobrá, stejně tak se mi líbí i ten jejich design - etikety, lahve... Cool
_________________
I would die to breathe again
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brett
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 3.4.2007
Příspěvky: 1103

PříspěvekZaslal: so červen 07, 2008 11:09 pm    Předmět: Citovat

tiborMel napsal:
moje nej je irsay oliver, od templářů (když nepočítám slaďáky... Very Happy ), to je vážně chuťovka vínko Wink


Dnes jsme ho zrovna meli k veceri, moc dobre Wink.

Priteluv otec bydli od Cejkovic (odtud jsou tato vina) asi 4 km, to je fajn Wink, maji tam skvelou restauraci a po ceste vynikajici tresne Very Happy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: so srpen 02, 2008 9:03 pm    Předmět: Citovat

Tak já tady teď sedím a popíjím portské (červené tawny) Laughing Wink
jinak víno piju ráda, radši mám červené, protože po bílém mě bolívají citlivé zuby, ale je fakt, že teď jsem měla bílé asi 3x a zuby se neozvaly, to mám radost, protože mi taky chutná)
jinak souhlasím, templáři mají skvělé víno, mám ráda rulandské modré a frankovku, občas si dám i modrého portugala
růžové taky můžu, ale výběr u nás je mizerný
ale vždycky preferuju suché víno, sladkého moc nezvládnu, nějak mi nejede Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.